Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Yeniden başlatma değil de sistemi komple kapatıp açmayı denedin mi? Genelde işlemlerden sonra bunu öneriyor adw.

Yok zaten tarama islemini guvenli modda yapip tekrardan baslattim normal sisteme giriyorum bir sorun sıkıntı yok ama adw acinca yada internete yazinca kitleniyor malwarebytes indirip taratayim dedim onu yazinca bile sayfa kitleniyor anlayamadim onlarin disinda hic bir sorun yok

Valla bilemedim şu anlık sorun yoksa iyi. Belki kendine gelir bir süre sonra. Böyle bir sorunla karşılaşmadığım için nedenini ve çözümünü bilmiyorum. Eğer illa bu programı kullanmalıyım diye kafaya takmıyorsan boşver :joy:

Yok kullanmakla ilgili degilde belliki sistemde virus var ve programi actirmiyor bana kafam ona takildi :))

Windows güvenlik duvarı ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi diyeceğim ama senin bilgisayarın sen daha iyi bilirsin tabi. Tarayıcı ile aratmada sıkıntı yaşıyorsan ve programı açamıyorsan muhtemelen söylediğin gibi olabilir. Çünkü adw genel olarak tarayıcılara bulaşan çer çöpler için yani bir virüs varsa onu temizleyememiştir.

Hallettim ya tuhaf bir sekilde oldu ama hal oldu :))

Belki baskasinin isine yarar diye anlatiyorum

virus programlarindan sadece spyhunter calisiyordu digerlerine tikladigim an takılıyordu program ve görev yöneticisinden defalarca delete ederek kapatabılıyordum internetten bır virüs programı arattıgım an tarayıcıda kitleniyordu

Bu programda yani spyhunter da bir bölüm var program aktif edip kapatabilme yani o anda arka planda çalışan bütün programları kapatabiliyorsun anladığım kadarıyla bu virüste exe uzantılı bir yapıya sahiptiki işe yaradı
btün programları kapatınca

adwcleaner ve Malwarebytes programalrını çalıştırıp taratabildim ve 3 tane tehlikeli saydığı dosya buldu ve sildi şuan sistemi yeniden başaltınca bir sıkıntım kalmadı ve büyük ihtimal silindi çünkü programları artık rahat açabiliyorum…

Süper sevdindim senin adına gece gece bana da dert oldu çünkü :smile:

Tesekkür ederim gerçekten ilgilendigin icin bu programi kenarde hep tutacagim :slight_smile: bendede takinti oluyor yani program acmassam sıkıntı yok ama varoldugunu bildigim icin rahatsiz oluyorum neyse silindi de rahatladim bende :joy: her konuda boyleyim arabayi cizmislerdi yani kucuk bir sey direk baksam gozukmez her binisimde oraya dikkatlice bakip sinirlenip sonra kufur edip oyle biniyordum taki o kucucuk yeri boyatana kadar hastalikmi ben de bilmiyorum ama takinca rahat edemiyorum…

Onu anladım zaten :smile: insanın kendi malı olunca ekstra kıymete biniyor hem biraz prensipli olmaktan zarar gelmez. :call_me_hand:

Türkiye, Oyun İhracatında 1 Milyar Doları Gerçti!.

Arkadaşlar merhaba
ben bir leptop bakıyorum bütçem max 2.000 tl kasmadan ısınmadan bide küçük oyunları oynatacak bir leptop arıyorum bir yardımcı olursanız çok sevinirim
Saygılar;

2.000 tl’ye laptop zor ama masaüstü düşünebilirsin bence. Laptop alma zaten kesinlikle.

bir leptop alasım var bide pc yükseltsem diye düşünüyorum ama leptop daha iyi basıyor

Günümüz dizüstüleri masaüstünden farksız artık tabii fiyatlarda yüksek biraz.

Elektronik fiyatları bu kadar yükselmişken 2000 tl’ye laptop bulmak imkansız gibi. Ancak Office programlarını kullanabileceğin bir laptop alabilirsin. 2000 tl’ye sistemini yükseltsen çok daha fayda sağlar. Bu arada günümüz dizüsüleri masaüstünden özellik olarak farksız fakat sonuç olarak laptop’ta mobil aygıtlar kullanılıyor. 1-2 seneden sonra çok fazla yavaşlamalar, kasmalar, ısınmalar ortaya çıkıyor. Masaüstünün avantajları çok daha fazla. En basitinden sistemini istediğin gibi restore edebilirsin.

Hayır bir yeni model bir dizüstü ekran kartları, işlemcileri çok güçlü, mobil olacak tabii masaüstündeki parçalar büyük olduğu için küçültüyorlar. Şu konuda haklısın onun yerine masaüstünü yükseltse daha iyi olur.

Bir laptop kullanıcısı olarak asla laptop tavsiye etmiyorum :smiley: ne kadar güçlü olursa olsun sonuçta mobil olduğu için masaüstü gibi verim sağlamaz. En azıdan ben böyle düşünüyorum, tabi isteyen laptopta alabilir ama benim gibi pişman olmayın :smiley:

tabiki hocam leptop herkez biliyor etkili bir sistem değil en önemli sıkıntısı ısınma
daha karar veremedim bilgi alayım dedim
fiyatları karşılartıralım bi bakçam

parçalar aynı masaustu pclerle ben hiç laptop kullanmadım ama böyle sen istesende istemesende böyle olacak, elbette masaüstü daha rahat ama laptoplar çok ilerledi.:smiley:

yani laptopla tabi masaustunu karşılastıramazdın onceden suan birçok laptop masaustunden daha stabıl sessız ve hızlı kötü olan sey parça değiştirememen parça küçüldü diye kötü olmaz çünkü artık parçalar dünya üzerinde küçülüyor örnek…ağır sanayide bir çok malzeme büyüktür şalter malzemeleri güç kaynakları motorlar cart curt… günümüz teknolojısyle bunların hepsi küçüldü aksıne eskisine göre daha iyiler… sözüm ona iyi bir dizüstü pc her zaman masaustunden iyidir çünkü hep yanındadır fakat 2000 tl ye bulamazsın orası ayrı… örnek olarak benim laptopu 4 yıl önce aldım lenovo y50 çok iyi değil orta düzeyde diyelim hala şartlarımı karşılar o zamanlar 3.500 cıvarıydı sımdı olmus 8600 ama 4 yıldır yavaşlamadır sestir falan hiç bir şey yok bir gram ses çıkmaz iş ve oyun için kullanıyorum bunu laptop parçaları mobıl falan dendı dıye yazdım… laptop onun için tavsiyemdir ama 2000 bin tl ye artık telefon kalmadı nerdeyse bu devır de alınmaz zaten nacızade fikrim masaustunu yukseltmenden yana