Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

@Baby bey CS girecekmişiz

Farkettim ki Spintires Mudrunner SS konusuna 3 aydır bir görsel dahi atılmamış, her ne kadar Mudrunner 2 saçmalığı yüzünden sitemli olsamda yinede boş bırakılmaması gereken konuların başında! geliyor.

1 Beğeni

Girde oyuna 2 ss alıp at ozaman…

2 Beğeni

Burayı yeni keşfediyorum. Goygoy serbest mi ya? :smiley:

youtube’a ets2 1.33 yazınca bu videoyu gördüm normalmi :rofl:

1 Beğeni

“saygı” sevgi çerçevesinde Evet, açılış amacı o diyebiliriz :smirk:

1 Beğeni

‘‘Geçen pazarki hasılattan’’ :rofl::rofl:

@SuperLegend Buraları fazla shop koktu… :first_quarter_moon_with_face:

2 Beğeni

Tüm Con.Sim.2015 oyuncularının dikkatine: 16 Kasım Cumartesi günü simulasyonpark isimli server 21:00da açılıp 23:00a kadar hizmet verecektir

Bu seferlik mic kullanılmayacak ilerleyen zamanlarda mic’e geçilecektir

Mod kullanılmaycaktır yine ilerki zamanlarda kullanılabilir

İş köprü inşaatıdır bitmesse öbür hafta devam edilecektir

Gelecek kişiler özelden bana ulaşırsa kimlerin geleceğini bilebiliriz

İyi günler, İyi simulasyonlar :slightly_smiling_face:

Hazırlıklara başlandı :slightly_smiling_face:

SimülasyonPark’ta ekran görüntüleri kısmına attığınız oyun içi görüntüleri seçip belli zaman aralıklarla Discord #medya kanalına ve EuroTruckSimulator2Türkiye Facebook sayfasına atacağız!

2 Beğeni

Hiç unutmam kabindeki model araç koleksiyonum paylaşılmıştı. Ey gidi günler… :joy::joy:

1 Beğeni

İskandinav da görünüyo muydu? @SuperLegend

Sizi biraz heyecanlandirayim…

Evet doğru görüyorsunuz :sunglasses::sunglasses::sunglasses:

9 Beğeni

Ayrı bir konuda ( #mod-projeleri ) geliştirmeleri aktarman proje takibi kolaylığı açısından daha sağlıklı olur. :+1:

1 Beğeni

Yüksek enlemlerde görülüyor gerçek hayatta da oyuna henüz grafik modu ile getireni ben görmedim. Aklıma geldi shop yaptım öyle. :smiley:

1 Beğeni

merhaba arkadaşlar, size bir sorum olacak.

mousum bozuldu. mevcut mousum a4tech x7,

kablosuz bir mousu bilgisayardan birşeyler izlerken uzaktan kontrol etmek için filan kullandım.
yani anlayacağınız daha önce işlerimi yapmak ve oyun oynamak için kablosuz bir mouse almadım. fakat bu sefer kablosuz bir mouse da alabilirim. sıkı bir first person shooter oyuncusu değilim, yani inanılmaz bir fps performansı beklediğim yok.

80-150 tl arası bir mouse arıyorum.
en az ekstra 3-4 tuşu olması gerekiyor. hatta ekstra 7-8 e kadar yolu var.

alternatiflerim şunlar;

100 tl altı;
► trust gxt 164
► trust gxt 130 (kablosuz)
► trust gxt 111
► a4tech g10-810F (kablosuz)

140 tl civarı;
► logitech g300s
► trust gxt 155

logitech g300s bayağı ünlenmiş bir ürün ve özellikle yaşı küçük kullanıcılar direk forumlarda g300s öneriyorlar fakat; ben, g300s’de karar kılamıyorum. sebebi ekstra tuşlarının mouseun baş parmak kısmına değil (yani mouse solunda değil), üstüne yerleştirilmiş olması.

kısacası g300s kullananlar var ise fikirleri nelerdir,
trust alınır mı? hiç daha önce her hangi bir trust ürünü kullanmadım, kullananlar varsa fikirleri nelerdir.
bu kriterlere uyan, yani en az 3-4 ekstra tuşu olan kablolu kablosuz mouse önerileriniz nelerdir?

çok uzun yazdım ama derdimi anlatayım istedim, kafalar karışık. umarım fikirleriniz karar vermemi kolaylaştırır. :smile:

Bahsi geçen iki fareyi de kullandım. GXT 155’in ağırlığını ayarlama gibi bir artısı var. Kutusundan ağırlıklar çıkıyor. Zevkine, rahatına göre ayarlıyorsun. Ayrıca daha dolgun ve ele oturan bir yapısı var. (Kendi elim için konuşuyorum ve normal bir ele sahibim ne çok büyük ne çok küçük.) yapısı biraz mat gibi değişik bir malzeme. Bunun güzelliği asla parmak izi kalmıyor ve kirlenmiyor. Yazılımı da fena değil işimi gördü. G300s ise gerçekten giriş seviyesi bir ürün. Parlak plastik malzeme ve normal plastik malzemeler bir arada kullanıldığı için uzun süre kullanımında çok fazla kirleniyordu ve kirler hep plastik birleşimlerinin arasına doluyordu. Eli çok terleyen biri de değilimdir ama elimide terletiyordu uzun süre kullanımında. Tuşların mouse üzerinde olması aslında benim işime yaramıştı. Tuşlar daha yakın olduğu için işimi daha hızlı hallediyordum ve hiç yanlışlıkla basmıyordum. Yani bence ikisini de bir teknoloji mağazasında incele al eline bak kafana uyanı al. Markaya çok takılmanı önermiyorum sonuçta bütçen belli alabileceğin ürünler belli. Senin işini görecek olanı seçmeni öneririm.

1 Beğeni

teşekkürler fikirlerin için senin gibi ikisini de deneyimlemiş birini bulmuşken sorayım o zaman.

trust 155 in özellikle tekerlek performansı nasıl, yani sesli mi çalışıyor yoksa sessiz mi, ayrıca uzun süre kullanımda bir sıkıntı yarattı mı? benim için en zayıf halka mousun yukarı aşağı tekeri.

benim elimin altında idareten kullandığım bir logitech var ve benim gözlemlerime göre logitechlerin tekerler (scroll) tuşu sessiz çalışıyor ve daha stabil duruyor, sence de öyle mi?

bir de son soru trust gtx 155’in yan tuşlarını kullanmak mı yoksa g300s in üst tuşlarını kullanmak mı daha kullanışlı?

Tekerlekte Logitech daha başarılıydı, sabit ve her hangi trim sesi yoktu. Trust sağa sola doğru oynatınca çıt çıt sesler çıkarıyordu sanki tam yerine oturmamış gibi ve kendisi de nispeten daha sesliydi G300s’e göre. Ayrıca kullanımda da G300s daha akıcıydı tekerleğin dönüşü vs. Ama GXT 155 uzun süre kullandım bir sorun çıkarmadı. Tuş ve tuşların yerleri bakımından kesinlikle G300s bence. Neyin nerede olduğunu görerek basıyorsun bu bir artıdır benim için. Ayrıca çoğu zaman daha pratik. Şu an kullandığım farenin tuşları yanında, ben şahsen yandaki tuşlara ne kadar yanlış basmıyorsam G300s kullanırken de o kadar yanlış basmıyordum. Belki ilk zamanlar alışmak gerekebilir ama alışınca son derece kullanışlı ve idel yerde. Ama sırf kir olayından ve elimi terletmesinden dolayı GXT 155’e geçiş yapmıştım sonrasında G300s’i de aramadım bir daha ama tercihler kullanım şekline, isteğine göre değişir o sebeple bir yerde incelemeni önerdim.

1 Beğeni