Askeri Havacılık

Kiralamak dedim arkadaşlar, teşekkürler zaten imkansız diye de belirttim :slight_smile: :relaxed: :face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Ortam mükemmel.

2 Beğeni

Prowler! 2019da emekli oldular şimdi sonsuz uykudalar…
4 kişilik olması ayrı dikkat çekmiştir.
Şimdi yerini growlerlara bıraktı.
Şimdiden özledim tombişi

images (47)

Salty Dogs

images (48)
Prowler incirlikden kalkarken.

4 Beğeni

Modernize T-38C olsa HUDlu falan ne uculur bee dcs de @vanillamango

2 Beğeni

Atatürk, havacılık ile ilgili görüşlerini şöyle açıklar: “İstikbal göklerdedir. Göklerini koruyamayan uluslar, yarınlarından asla emin olamazlar”. Atatürk’ün bu kesin hükmü, gerçeğin ta kendisidir. Bu yıllarda havacılık yeni doğmuş, gelişme dönemini yaşamaktadır. Atom parçalanmamış, hidrojen bombası hayal bile edilmemiştir. Ay ya da gezegenlere gidişin düşüncesi de yoktur. Ancak, uygarlığın akış yönü, bilim ve teknolojinin hızlı temposu, ulusları geleceklerini göklerde aramaya zorlamaktadır. Hüner, bu gelişmeyi o günlerde sezinleyerek görebilmekti. İşte Atatürk, ulusuna bu uyarısı ile geleceği açıklamaktaydı.

Kaynak : Türk Tayyare Cemiyeti

3 Beğeni

Onlar nadir gurur kaynaklarımız…

4 Beğeni

Growler and Super Hornet over Iraq.

5 Beğeni

F-18 Air to air missiles beast mod.

4 Beğeni
2 Beğeni
3 Beğeni

Akıncı üssü sanırım.

6 Beğeni
4 Beğeni

Hangi yıl tekrar yaşarız acaba… :frowning:

1 Beğeni

Bi internet sitesinden arakladım biraz da düzenledim duvar kağıdı yapılır; (f4)

5 Beğeni

Block 50+ ve Slam-Er :joy:

3 Beğeni

Yunanistan’ın F-35 alımı ABD senatosu tarafından onaylandı.

S-300 var F-35 onaylanıyor.
S-400 var F-35 onaylanmıyor.

Ben pes ettim beyler altını siz doldurun.

3 Beğeni

Yorumsuz…

• Error 404 Not Found :rofl: :upside_down_face:*

Problem S-300 veya S-400 almamız değil. Baltık, Karadeniz ve Doğu Akdeniz’de yaşanan onca diplomatik kriz varken Rusya’dan silah alıp ekonomilerine katkı ve “NATO ülkesine bile sattık” diyerek büyük bir reklam sağlamamız ama yine de sen bilirsin.

1 Beğeni

Nicelik olarak değerlendirme yapamıyorsunuz hani mevzu satın almak satmak falansa Rus menşei ürünün ya da ürünlerin satın alındığı yere F-35 satılabiliyor. Diğer taraftan da üreticilerinden biri olan ülkenin çıkartılması tuhaf değil mi sana göre? Doğu Akdeniz konusunda karşı taraflar krize girip tutuşmuşsa kimin haklı olduğu zaten ortadayken bu tarz şeyler bana bahane gibi geliyor ama yine de sen bilirsin.

1 Beğeni

Sovyetlerin yıkılmasından itibaren S-400, Su-30, Su-35, Mig35 gibi herhangi bir major Rus sistemini satın alan ülke zaten CATSAA yaptırımına maruz kalıyor. Burada şu an tek istisna ABD Güney Çin Denizi’nde yeni bir partner arandığından dolayı Hindistan. Onlar da zaten Su-57 projesinden çıktı ve F-15EX siparişi verip donanma için F-18 siparişi vermeye hazırlanıyor yani olabildiğince hızlı şekilde Rus ekseninden çıkmaya çalışıyorlar. Ancak yine de F-35 siparişi veremediler. Bunun dışında örneğin Endonezya proje ortağı olduğu halde Su-35 siparişi verdiğinden dolayı KF-X’ in tam kapasiteli varyantını kullanamayacak. Nedeni ise KF-X’ de kullanılacak olan AESA radarın ABD yapımı olması ve ABD’ nin Endonezya satışına onay vermemesi.

1 Beğeni