American Truck Simulator - 1.50 Güncellemesi [Ana Konu]

o kadar çok şey yazıp listeliyorsun ki olacağı varsa da olmayacakmış havasına sokuyorsun

3 Beğeni
10 Beğeni

Canlı yayınlardan bir tanesinde Selçuk abi 2026 yılında artık ETS 2 ATS bambaşka seviyede olacağını duymuştum belki resmi olarak Tr haritası da duyurulabilir.

Tabi ömrümüz yeterse

yorumumu sildim arkadaşlar rahatsız ettiğim için özür dilerim Hasanöfke :thinking:

Hocam 1.69 gibi oyuna yerel seçimler ve genel seçim gelir mi? Su basması falan olacaksa ona göre hizmeti oynayanlar seçsin de(!) :smiley: :smiley: Hey allahım.

1 Beğeni

sileceksen hiç yazma o zaman hem tartışılacak, tepki gösterilecek, yazılacak bir şey başlatıyorsun sonra siliyorsun.

Bence çok gecikmeden 3. Dünya savaşının alt yapısının oyuna gelmesi lazım.

5 Beğeni

bak bu iyidi :smile:

1 Beğeni

Dx 12 ile de oyunu test ettim ancak hem gpu kullanımında hem sıcaklığında hem de fps de herhangi bir değişiklik olmadı.

2 Beğeni

oyunda optimizasyon sıkıntı. Aynen bu sistemde 4 k ultra 65 görüyorum şu an open betada.

Arkadaşlar ats/ets 2 1.50’de 2 GB vram yetiyormu yoksa zor mu yetiyor ekran kartında zorlanma oluyormu bu güncellemede ekran kartı rahatlıyormu ?

En düşük ayarlarda oynarsın.

1 Beğeni

Arkadaşlar şu Mack pinnacleye ne oldu haber yok acaba güncellemeden sonra mı çıkarırlar

dağa kaçtı…

1 Beğeni

1.50 güncellemesini yeni test etme imkanım oldu. ATS 1.50’ye güncelleyip ETS2’yi 1.49’da bıraktım. 1.50 ile optimizasyon ve performans olarak artış gördüm fakat oyunun netliği azaltılmış gibi geldi, uzak mesafeler daha bulanık ama daha sabit ve yumuşak gözüküyor. TAA ile ilgili ayarları yaptım, titreme olayını neredeyse çözmüşler. Yani sonuç olarak 1.49 daha az performanslı ama daha keskin ve net görüntüler veriyorken, 1.50 daha iyi performanslı ama bulanık ve yumuşak görüntüler veriyor bana göre. Umarım ilerleyen sürümlerde daha da iyi görüntüler elde ederiz.

4 Beğeni

TAA ön ayarı her zaman keskin, TAA luma keskinleştirme 2.00 denedin mi? Belki daha keskin ve bulanık olmayan bir görüntü elde edebilirsin. Bu tabi kişiden kişiye göre değişiyor ya dediğin gibi, bana kalırsa misal Uyarlanabilir Netlik + 1.60 keskinleştirme de göze hoş gelebilir, deneye deneye bulacağız gibi tam arasını. :smiley:

3 Beğeni

Bu şekilde de denedim fakat görüntü yine de bana yeterince keskin ve net gelmedi, ayrıca TAA ayarını her zaman keskin yada her zaman yumuşakta kullanınca eskisi gibi titremeler olmaya başlıyor sadece uyarlanabilir netlik ayarında titremelerin olmadığı görüntüler oluşturuyor. Yani hem keskin hem de titremeyen görüntü olmuyor ya bulanık ve titremeyen ya da net ama titreyen görüntüyü kabul etmek gerekiyor.

Şimdilik TAA’yı uyarlanabilir netlik + 2.00 keskinleştirme şeklinde kullanıyorum.

4 Beğeni

Reshade kullanın o bulanıklığa ben böyle çözüm buluyorum.

1 Beğeni

Uzakların bulanık olmasından bahsediyorsanız hiç bir modda onun çözümü yok bir tek JBX grafik modunda yok o bulanıklar uzaklar gerçekteki gibi tozlu görünüyor mesela dağların manzarası falan uzak yerlerin bulanık görünmesinden dolayı bir çok yerde net değil. JBX de dağlar falan çok güzel görünüyor, uzaklar çok gerçekçi tozlu gibi falan görünüyor güneşin durumuna göre değişiyor ve fps anlamında herhangi bir problem yok bulanıklığı kaldırmasından dolayı fps düşüşü falan yok.Ama malumunuz ücretli bir mod kırılan sürümler olursa deneyip görebilirsiniz.

1 Beğeni