Alaskan Road Truckers - Ana Konu

İşte görmek istediğimiz hareketler,ufak şeyler bile nasıl oyun atmosferini değiştirip oyuna bağlıyor.Umarım oyunu geliştirmeye devam ederler ve şu tır modellemesine el atarlar çok sırıtıyor.

2 Beğeni

Western star dlcsini falan beklemek lazım orada anlarız kalitenin nasıl olacağını.Kalitesiz olursa sıkıntı olur zaten.Ama ben texturelerin falan düzeltileceğini düşünüyorum böyle kalmaz bence.En azından oyun çıktıktan sonra güncellemeyle el atacaklardır.

Scs’ye yıllarımızı verdik. Onunla büyüdük hepimiz. Ama yıllar, Scs’nin kafasındakilerle biz oyuncuların kafasındakilerin uyuşmadığını gösterdi.

Biz araçtan inip yürüyebilelim dedik, “Tırdan aşağıya inip ne yapacaksın?” denildi. Biz cam açılsın dedik, “Cam açma cam açma dediniz alın çıkarttık, hanginiz cam açıyorsunuz?” denildi. Biz kişisel dorse dedik, “Alın çıkarttık hanginiz kişisel dorseyle geziyorsunuz?” denildi.

Ha bir de unutmadan; kirlenme, sesler, yeni ekonomi sistemi, geliştirilmiş sürüş fizikleri, mevsimler vs dile getirince “O söylediklerinizi yapsak zaten 5-6 yılımız gider.” denildi.

Oysa bizler simülasyon özelliklerinin geliştirildiği bir oyun istemiştik. Ama Scs’nin planı ise oyunun “Basit Simülasyon” olmasıydı.

Şimdi ben şunu söylüyorum. Biz Scs’den beklenti içine girmeyelim. Yine dediklerimiz gelmeyecek.

2 Beğeni

Yahu kaseti başa sarıp sarıp çalıyorum ; sistem gereksinimlerini Türkiye’de kaç kişi karşılayacakta oynayacak bu oyunu. Hep bana hep bana demekten ne zaman vazgeçeceğiz. Alaskan Truck , Snowrunner gibi oyunlar çoklu fonksiyonları olduğu için bütün bir Amerika haritası olması mümkün mü ? Mecbur bir köprüden bir tünelden bölüm bölüm iş yaparak geçiyorsun. SCS Software onlarca lisanslı araçlar dorseler mevcut , bu yatırımları bakkaldan oyuncak kamyon almakla karıştırıyoruz sanırım. ???

5 Beğeni

Birde SCS Software oyunu 189 TL yapınca aklımız gitti. İstediğimiz fonksiyonlar ve fizikler gelince 400 -600 TL bandında maçımız alıp oynayacağız ??? Alaskan Truck Simulator henüz fiyatını bile açıklamadı

4 Beğeni

Bütün bir Amerika haritası olması gerektiğini kim söyledi.Daha haritayı bile görmedik tam olarak. İleride harita ne şekilde geliştirilecek bilmiyoruz.Lisanslı araç dorse gelmeyeceğini nerden biliyorsun bu oyuna.Daha yol haritalarını bile açıklamadılar.Sistem gereksinimlerine gelince her ülke Türkiye gibi değil ABD’linin ,Avrupalının sistem sorunu yok.Bizim ülkede olan bir problem bu.Adamların açıkladığı sistem gereksnimleri belki bu oyun için bir tık fazla olabili ama normal bir sistem gereksnimi avrupalı için amerikalı için .İş yapma olayı kişiye kalmış beğenersin beğenmezsin iş tarzını.Beğenen oynar beğenmeyen oynamaz.

2 Beğeni

Oyun güzel özelik var sesler iyi ats ye göre konuşuyorum ama kendimizi kandırmayalım bu oyun scs yi geçemez şuan grafik olarak kaybediyor ve optimize si biraz sorunlu 3060 Tİ kart ile epic ayarlarda 80 fps ama her saniye degişiyor ve yol başı drop giriyor keşke ats den iyi olsa boşa umut kimse kusura bakmasın kızmasın biz scs ye muhtacız eninde sonunda scs ye çıkıyor yol. :slight_smile:

4 Beğeni

güncelleme gelmiş köprü sorunu çözülmüştür. birazdan video çekmeye başlayacağım. :slight_smile:

2 Beğeni

SCS fanboylar basmış burayı sgsgshdhsshshsgagaggdgsgs

3 Beğeni
2 Beğeni

Bana dediysen sen daha SCS fan ı görmemişsin ne insanlar var ben gerçekleri yazdım alaskan güzel sesler iyi etkileşim de güzel ama grafik yok ATS ye göre yıl oldu 2022 grafik en başta olması gerek ki ilgi çeksin grafik takıntısı olmayan için iyi oyun orası herkesin kendi kararına kalmış sevip sevmemesi ben demedim aşırı kötü diye iyi grafik olması gerek yazdım SCS fan konusuna gelelim sende biliyorsun şuan bu oyun scs yi yakalayamaz kendini kandırma demo versiyonu biliyoruz benim yazdıgımı iyi okusaydın anlardın konuyu bir scs fan ı keşke ats den iyi olsaydı yazmazdı ben fanlık yapsam 7/24 oynarım ets ve ats foto atarım deli gibi sen fanboy görmemişsin.

4 Beğeni

Evet yani grafik şuan iyi değil düzeltilmez ise olmaz yani oyun araya gider.Benim umutlanma sebebim oynanabilecek bir şeyler var geliştirilmesi lazım sesler güzel ,dorse bağlama , aracın konsoluna erişim falan güzel şeyler.Grafik takıntısı çok olmayan oynayabilir oyunu.Grafikler düzeltilmeli ama düzeltilmezsse sıkıntı olur.O yüzden grafiğinde iyi olduğu bir oyun TWA’yı dört gözle bekliyorum. :smile:

3 Beğeni

Haulin’in yeni nesil oyun motorlu hali, ring 'n! roll’un daha çok etklleşimlisi daha az çevre detaylısı, ets/ats serisi halen en dengeli oyun ama kitle artık doygunluğa ulaştı, harita dlc’si ile uzun süre ayakta kalamazlar, bunu anladıkları an ecs’yi piyasaya sürerler, en son İstanbul haritası için İspanya dlc’sini aldım 1 sefer bile zor attım sıktı artık.

Haulin demişken o oyunda yükseğe çıktıkça yağmur kar yağışına dönüşüyor yerler beyaz oluyordu ets2’de bunu bilerek yapmıyorlar motor hikaye, gts’de mario mix map var adamlar scs’nin başka oyundaki buzlu yolunu gts’ye koymuş, scs her şirket gibi dlc’ler ile para döndürmeye alıştı.

5 Beğeni

İşte anlatmak istediklerimi anlatmışsın :smiley: Aynı fikirdeyiz dost.

1 Beğeni

Sizce nasıl fizik ve ortam. Oynanır mı ?

1 saate yayında olur yavaş yüklüyor.
Çünkü 5.5 gb :smiley:

8 Beğeni

Ets 2 daha Gts iken nasıl bir oyundu bi açın bakın isterseniz, hatta ets2 ilk çıktığında ki halini hatırlayın, henüz demo olarak çıkmış ve geliştirilmekte olan bir oyuna ets2 ye rakip olur demekte saçma, hayır rakip olamaz demekte saçma. Oyun tam sürüm çıkacak, belki aradan 1 2 yıl geçecek, güncellemeler alacak, hatalar düzeltilecek, üzerine yeni şeyler eklenecek, işte o zaman Ets 2 mi yoksa Ats mi diye kıyaslamalar yapılır. Şuan oyun ne göklere çıkartılacak kadar iyi nede gömecek kadar kötü.

5 Beğeni

:rofl: 22 YIl , az bir zaman değil.

2 Beğeni

ETS ve ATSnin amacı başka , ama oyuncuların beklentisi farklı. Harita diye burun kıvırdığınız olmasa ne olur bilmiyorum. Sonuçta birebir neredeyse şehirlerden bir ağır vasıtanın geçebileceği deneyimi veriyor. Ama burası Türkiye , ağzımıza bir parmak bal süreni ağam paşam yapmayı seviyoruz :+1: ya da karşı fikirde olanı bişeyci yapmayı :smiley:

3 Beğeni

Ben yeni çıkan oyunları çok önemsiyorum, hatta öyle güzel oyunlar yapsınlar ki eskinin alışkanlıklarını insanlara unuttursun. Ama bu zamanla olacak birşey, Scs ye kızdığım nokta elinde onca imkan varken aynı klişeyi devam ettirmesi, buda kendine rakip görmediğindendir belki! Bu yüzden rakip oyunlar çıksın, kendilerini geliştirsinler ki Scs de biraz daha ufkunu genişletsin.

3 Beğeni