YouTube Video Kalitesi Sorunsalı

akşam alıp bi de o şekilde atarım olmazsa.

en son ayarları bu şekilde yapmışım :thinking: şimdi seninki gibi yapıp deneyeceğim.

video cektim suanda yukleniyor birazdan link gonderirim
buda benim kayit ayarlari. umarim derdine bir care buluruz bu aksam

2 Beğeni
1 Beğeni

şimdi bi 1 dakikalık deneme videosu render alıyorum. umarım olur. ama bu seferde benim bilgisayar saçmaladı. kayıt zaman zaman donuyor izlerken. bir de nvidia kendi kendine kaydı sonlandırıyor manuel açıp kapatmama rağmen. sanırım format istiyor artık cihaz.

yukledigim video suanda 4K olarak goruntuleniyor. 3 farkli ayarda kayit yapmistim. sanirim kalitede video siralamasiyla ayni orantida. ilk birkac dakikadaki goruntu en iyisi…sirasiyla ayar kapatilinca kalitede dustu. render ayarlarinda birsey olabilir. ben direk yukledim mesela videolari. renderda ise sony vegas 15 kullaniyorum.

2 Beğeni

ben renderda ve editlemede premiere pro 2020 kullanıyorum. after effects 2020’den de destek alıyorum bazı animasyonlarda. video yüklendi. nvidia sıkıntı çıkarttığı için kısa çektim. - YouTube vbr 2 pass, match source high bitrate, ve bitrate hedef ve maksimum hızlarını 50 olarak ayarladım. öncekilere göre daha iyi gibi sanki.

evet bu video daha iyi olmus. fark hemen belli oluyor.

bu arada abone oldum simdi sana. basarilar dilerim

çok teşekkür ederim yardımlarınız için :pray: bugün yarın güzel bi format atıp temiz bir kurulumla umarım güzel bir yeniden başlangıç yaparım :grinning: bu arada senin yaptığın gibi hareket bulanıklığı ile çözdüm olayı. ben de senin kanala abone oldum. RC’ler efsane :sweat_smile:

1 Beğeni

formattan sonraki gelismeleri buradan bildirirsen guzel olur, haydi kal saglicakla

1 Beğeni

Sorunun çözülmediyse yardımcı olurum kardeşim elimden geldiğince bende çok uğraştım bununla alakalı benim sorunum laptop olmasıydı =) malesef nvidia 1050 vardı laptopta fakat masa üstündeki gibi performans alınamıyor. nvidia share ekran kartı gücüyle kayıt yapar o nedenle ekran kartın çok yüksek olsada laptop olması performans sorunu yaşatıyor masaüstünde o sorun olmuyor.

1 Beğeni

Benim masaüstü. GTX1060 var 3GB. Birazdan bi kayıt alıp deneyeceğim. umarım düzelir bu sefer :slight_smile:

1 Beğeni

bu sefer de olmadı :man_facepalming: BMW M4 GTS 2016 - 1005HP! | Forza Horizon 4 Gameplay #37 - YouTube

1 Beğeni

Merhaba Sorunu çözdün mü bilmiyorum ama,
Eğer youtube da yeniyseniz ve henüz belirli bir kitleye ulaşmadıysanız youtube 1080p60 olan videonuzu avc1 codec ile kodluyor. Videonun üzerine sağ tıklayıp istatistiklerden bakabilirsiniz. Bu da haliyle ciddi bir kalite kaybına neden oluyor. Ancak belirli bir kitleye ulaştığınızda örneğin en az 1000 abone ve videonuzun izlenme sayısının çok yüksek olması sonucunda, 480p üzeri yüklediğiniz videolar vp9 codec i ile kodlanıyor ve kalite kaybı olmuyor. ( Yüksek aboneli ve izlenmeli videolara bakabilirsin.)

Çözüm: Eğer youtube da yeniyseniz videolarınızı 4K çözünürlük ile yüklerseniz vp9 codec i ile kodlanıyor. 1080p kalitede izlendiğinde yine görüntü çöp oluyor ancak kaliteli izlemek isteyenler için de 4K seçeneği sunmuş oluyorsunuz. Şu an için benim bulabildiğim tek çözüm bu. Benimde youtube kanalım var ve sizin gibi yapmadığım şey kalmıyor ama nafile !
https://www.youtube.com/channel/UCO2PNmQb7PhqNz34YjCjRQw/

Ancak bana göre saçmalık şu. Zaten youtube da yeni olan adam kitle kazanmak için kaliteli içerik üretmek zorunda. Youtube yeni olan adamın orjinalde kaliteli olan videosunu bozarsa bu adam nasıl kitle kazanacak ?

4 Beğeni

son kısma sonuna kadar katılıyorum. saatlerce uğraşıp ortaya güzel bi çalışma çıkartıyorsun ama belirli bir kitleye sahip olmadığın için bütün uğraşların çöp oluyor. bunu ben de duydum. hatta bi arkadaş bi kaç örnek video gösterdi. bir süre ara vermiştim video yüklemeye sırf bu sorunu çözebilmek için. ama olmadı ben de uğraşmayı bıraktım artık. yine video yüklemeye başladım ufak tefek. olduğu kadar ne yapalım. belki de dediğiniz gibi kitle büyüyünce düzelir :man_shrugging:

3 Beğeni