Yeni sistem toplanıyor

@HasanOfke o kasa 120 lik radyator icin degilmi ? sanirim senin aldigin 240 lik !

1 Beğeni

2x120mm oluyor videoları var zaten en üstte fan normal vida ile takılmıyor ama plastik vida ile tutturuluyor

ön fanları çıkarıp radyatör ile birlikte arka arkaya takıyormuşuz garip :smiley:

2 Beğeni

evet videoda var ama o fanlar sogutma icin degil hava silkulasyonu icin dusunulmus fanlar ve ayni zamanda gorsel. aslinda kasa arkada 1 adet 120 lik radyatore gore dizayn edilmis. benim dusuncem bu sekildedir. bana kalirsa radyator cikisi direk olan bir kasa bulmandir.

1 Beğeni

Liquid Cooling Support Front 120/140/240/280/360mm radiator (limited) up to 50mm thickness without fan
Rear 120mm x 1

1 Beğeni

PASS :slight_smile: hayirli olsun :+1:

1 Beğeni

sadece önde 3 fanla geliyor arkaya yeni alacaktım ama şu anki kasanın kapağında cooler master fan var onu takarım sığar zaten
ama ses çıkarıyor demişler eğer problem olacak şekilde devam ederse değiştiricem ön fanları ama gram para harcayasım da yok bu saatten sonra :smiley:

2 Beğeni

Gerek yok bence fan sesini duymuyormuş gibi yapıver. Boşuna fanada para harcama

1 Beğeni

anakart kargolanmış bakalım ups yarın getirecek mi? :smiley:

1 Beğeni

Getirir abi :smiley:

ram dağıtımda garip ama kasa da gelmiş gibi görünüyor 20kg yazıyor kasadır herhalde aldığım yer geç giriyor bilgileri eğer kasa da geldiyse öğlen almaya gidicem ikisini
upsde şu an anakart var buraya geldi mi bilmiyorum dün kargolanmıştı ona bakıcam :slight_smile: umarım hepsi gelmiştir kurarım bari 1 hafta kaybetmem

1 Beğeni

RAM ve kasa geldi anakarta bakmaya gidicem :smiley:

1 Beğeni

Hadi bakalım inşallah oda gelmiştir. Toplarken video çek yada resim at. Bizde görem.

1 Beğeni

İşallah oda gelmiştir abi yoksa bayram tatilinde beklemek kötü olur toplarsan bi resim atarsın buraya

1 Beğeni

Anakart bayramdan sonraya kaldı. İtopyadan perşembe öğlen sipariş vermiştim kargolanabilirdi kargolamadılar dün vermişer upsye ups de cumartesi günü çalışmıyor gittim ama gelen giden yok yurtiçi olsa gelmişti :frowning: bir daha da oradan almam çağrı merkezindeki kadın zaten hayırsızdı
hepsiburada incehesap vs. hızlı iş yapan yerlerden verin ne verecekseniz hatta ben bunlara mail atmıştım dönen olmadı sinirlenmiştim yine gittim aldım pişman oldum tamam bayram olayı girdi ama yine de dengesiz bir şeyler var

3 Beğeni

Yani bayram eyvallahta diğer şirketler gönderip teslimat sağlıya biliyorsa onlarda gönderip teslimat sağlaya bilirdi aynı sürede.

Hasan abi kasanı acil değiştir kasa çok ısınıyor ben kullanmaktayım şuan yan kapağı açıkken ısınmadan durabiliyor ve egzoz fan yavaş çalıştığı için kasa içi hava sirkülasyonu sıfır. Kasa çok ısındığı için işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını etkiliyor ve yan kapağı açtıktan sonra ciddi derecede kasanın ısınması düştü bu işlemci ve ekran kartı değerlerini bile etkiledi. Sana önerim ya güçlü bir egzoz fan al ya da kasayı değiştir. Son olarak güç kaynağının fanı alta gelecek şekilde yerleşecek fan alta baktığı için bütün tozları kendine çekiyor geçen gün temizlemek için baktığımda 1 karış toz oluşmuştu.

1 Beğeni

Toz işi için çözüm yok kasayada sağlam bi egzos fanı takarsa iş görür

Corsair ML LL 120 serisi fan alınacak daha sonra tabii şu an sıkıntı olmaz. Ayrıca psu için çözüm yok çoğu kasada o bölüm kapalı ve altta ızgara var. Şu an var olan kasa bundan beter halde çalışıyor iki fan var soğutan ama sıkıntı yaşamıyoru mve işlemciyi kaç yıldır stok fanla kullanıyorum :slight_smile:
bu saatten sonra nzxt h440 alabilecek durumda da olmayacağız yurtdışından dahi alamıyorum bulgardan bile olmuyor

:frowning: sahi bu bizim hesabı takip ediyordu biraz geç attık ama olsun

1 Beğeni

Bilgisayar parçalarına para vermekten telefon alamadık ki çekelim koyalım bizde @HasanOfke