Yeni Microsoft Flight Simulator [Ana Konu]

Adamlar ne yapmış bea :slight_smile: Uçağa fazla merakım yok fakat bu oyun çıkınca kesinlikle almalıyım…

Merakınız yoksa tavsiye etmem, zira pahalı bir hobidir. Oyundan ziyade gerçek bir simulasyon şeklinde bunlar, öyle ETS gibi arcade tarzı oynarım şeklinde olmuyor, 2007den beri sanal pilot dediğimiz (bu tarz PC simülasyon pilotluğu yani) topluluktan biri olarak söylüyorum. Sırf iki grafik göreyim diye almayın :slight_smile:

2 Beğeni

Merakımız var, bilgi ve deneyimimiz de var uzun yıllardır… :raised_back_of_hand:

1 Beğeni

Size yazmamıştım aslında :slight_smile: Hem genel hem de Tolgasky arkadaşa hitaben yazdım, iyi uçuşlar dilerim :slight_smile:

Açıkçası yorumunu yanlış buluyorum, bana yazıp yazmaman önemli değil. Merak konusu tartışılmaz ancak İster deneyim olsun ister olmasın, her şey öğrenmekten, pratik yapmaktan geçeceği için tavsiye etmemek biraz ayıp kaçar. İnsanlar artık farklı şeyler istiyor, öğrenmek ve deneyimlemek istiyor. O yüzden buna biz çok fazla karışmayalım derim. Simülasyonda deli mike yok sonuçta, bir şeyler kapıp, öğrenip prosedürlere uyduktan sonra anormal bişey olmaz :slight_smile:

1 Beğeni

Merakım yok diyor arkadaş, Uçuş simulasyonunda merak yoksa pek sarmıyor, vereceği parayı boşa vermiş olacak diye söyledim, yanlış olan bir şey yok, merakı veya hevesi yoksa, sadece grafik için almak pek bir anlam ifade etmeyeceği için söylüyorum. Öğrenmek için merak ve heves gerekiyor, bahsettiğimiz şey bu.

Ha ben arkadaşın yorumunu görmemişim dostum, şimdi okudum. Hakkını helal et :smiley: Katılıyorum o halde.

1 Beğeni

Estağfurullah, zaten birçok kişiye bu yönde yıllarca yol gösterip, öğrenmelerine ve online uçuşlarına vesile olmuş biri olarak ben de yeni arkadaşları görmek isterim.

:airplane:#MicrosoftFlightSimulator için tamamen yenilenen Doppler Etkisi! :small_airplane:
Uçağın hızına ve kendi hızınıza bağlı olarak motor eğimi(pitch) gerçekte olduğu gibi modüle ediliyor. Atenüasyon, yansıma ve doppler etkisi ile birlikte yeni Microsoft Flight Simulator’ın sonik kaynağına doğruluk getirerek organik bir his verdiği belirtiliyor. Asobo stüdyosunun ses yönetmeni Aurelin Piters, 5. bölümde ses sistemini anlattı. Tam çeviriler önceki bölümler ile birlikte sitemizde yayınlanacak.

Instagram Simulasyon Turk on Instagram: "✈️#MicrosoftFlightSimulator için tamamen yenilenen Doppler Etkisi! 🛩️ Uçağın hızına ve kendi hızınıza bağlı olarak motor eğimi(pitch) gerçekte olduğu gibi modüle ediliyor. Atenüasyon, yansıma ve doppler etkisi ile birlikte yeni Microsoft Flight Simulator'ın sonik kaynağına doğruluk getirerek organik bir his verdiği belirtiliyor. Asobo stüdyosunun ses yönetmeni Aurelin Piters, 5. bölümde ses sistemini anlattı. Tam çeviriler önceki bölümler ile birlikte sitemizde yayınlanacak. ENG @simulationmods #flightsimulator2020 #flightsimulator #microsoft #simulator #helicopter #aviation #aircraft #boeing #cessna #piper #airbus #doppler #havacılık #dopplereffect #flightsimulatorx"

4 Beğeni

çeviriler tamamlandı yarından itibaren paylaşmaya başlıyoruz :smiley: 3 - 4 - 5 yayınlanacak ve bu arada microsofttan geri dönüş oldu :smiley: tabii geçen attığım tweet sonrası

Yeni uçuş simülatörü Microsoft Flight Simulator ‘ın fizikleriyle ilgili dikkatle okunması gereken bir yazı! Aerodinamik simülasyonu için neler yapıldı? Bizlere Asobo stüdyosunun CEO’su Sebastian Wloch anlatıyor. Türkçe çeviri olarak okuyabilir ve videosunu izleyebilirsiniz. Aerodinamik simülasyonu için yapılan çalışmalar sayesinde uçaklar gerçek dünyada olduğu gibi davranabiliyor. Tüm hava akışından etkilenebiliyorlar.

https://www.simulasyonturk.com/microsoft-flight-simulator-aerodinamik-simulasyonu-3-bolum-turkce-ceviri/

4 Beğeni

Yeni uçuş simülatörü✈️ #MicrosoftFlightSimulator için kokpitlerde hangi yenilikler yapıldı? Yeni aletli uçuş simülasyonları ve geliştirilen grafiklerle kokpitler artık daha gerçekçi olacak.

https://www.simulasyonturk.com/yeni-microsoft-flight-simulator-kokpitler-yenilenen-aletli-ucus-simulasyonlari-ve-grafikler-4-bolum-turkce-ceviri/

4 Beğeni

Yeni uçuş simülatörü Microsoft Flight Simulator için eklenen yeni ses motoru ile daha gerçek bir 3D ses deneyimi yaşatılıyor. Simüle edilen aerodinamik rüzgar akışı ile uçağa etkisini gerçekte olduğu gibi akustik bir şekilde duyabiliyoruz. Yeni MFS ses konusunda da üstünlük sağlıyor. Asobo stüdyosunun ses yönetmeni Aurélien Piters anlatıyor.

:airplane:

https://www.simulasyonturk.com/yeni-microsoft-flight-simulator-ses-atmosferi-yeni-ses-motoru-gercek-3d-ses-deneyimi-doppler-etkisi-5-bolum-turkce-ceviri/

3 Beğeni

Aerosoft da kendi eklentilerini uyarlayacakmış. Aynı zamanda diğer platformları da destekleyecekler. Ama Asobo ile baya iyilermiş kendilerine ait olan uçakları aktarmak için çalışmaya başlayacaklarmış zaten bu ay sonu SDK teslim edilecek böylece daha fazla şey olacak. P3Dv5’i de bekliyorlarmış.

sızıntı

1 Beğeni

o ağaçlar ne kadar kötü öyle

adam kamera ile nda deliyor helal

1 Beğeni

sızdırılan videolar silindi

1 Beğeni

Microsoft Flight Simulator 2020 için Teknik Alfa Ekran Görüntüleri [6 Şubat 2020]

https://www.simulasyonturk.com/microsoft-flight-simulator-2020-icin-teknik-alfa-ekran-goruntuleri-6-subat-2020/

DR Preview’da artık pre-release timeline update yazıyor. Mart ayında belli olacak. Yaz aylarında çıkacak gibi duruyor. :smiley: