Yeni Microsoft Flight Simulator [Ana Konu]

Son gelen güncelleme ile grafikler bozuldu Driver ilede alakalı olabilir bilmiyorum. İleriki güncelleme gelene kadar P3DV4.5 uçacağım.

“* Airbus A320neo : PFDs shutdowns randomly”
bu bilinen sorunlardan biri denk geldi işte

B747 Bozuk. Fazla yakit tuketiyor. Simbrieften hesaplanan degerlerle oyun ici benzesmiyor. Bi baktim ucak okyanusa cakilmis. MSFS benim icin bitmistir. gamepassi iptal ediyorum. Resmen yarim yamalak cikarmislar. 3 tane kod yazacaksin yakit tuketimi icin ya…

Yazık oldu :rofl:

Online flight planner kullanırım PMDG 747 için ve çoğunlukla reserve yakıta gelmeden inerim.Yani %90 tutar yakıt hesabı.1-2 ton kalır reserve yakıta o da benim fazladan ekledigim miktarın içinde.
Eğer yakıt simülasyonunu iyi yapamadılarsa hiçte iyi değil.OFP üzerinden hesaplayıp denemek lazım birde.
MSFS 2020nin bence 1 yılı var tam anlamıyla kullanabilmek için.

QA var suan.
-* Bir sonraki dunya updatei USA.

• -VR kapali betasi ekim sonu gibi baslicak.
  • -Kasimda buyuk bir simulator updatei daha gelecek. problemleri cozmek acisindan. Bazi seyleri acele ettiklerini soylediler.
  • -FBW A320 modu konusunda Airbus’a resmi izin icin sormuslar. Henuz cevap gelmemis.
  • -Market icin freeware kismi gelmesini planliyorlar.
  • -DirectX12 ile cok bir performans artisi beklemeyin diyor. Daha cok ray tracing icin. :frowning:
  • -Navbluedan gelen Airac updateleri MSFS updateleriyle birlestirilerek veriliyor. Yani her 28gunde bir Navblue update ediyor. bir soinraki update e de oyuna girecek.
  • -Chartlar icin ise ilerideki bir sim updateyile gelecek.
  • -Hava durumu 3. partiler icin acilmasi dusunulmuyor.
  • -coklu ekran destegi uzerinde calisiliyor.
  • -Henuz metrik birimler uzerinde calismaya baslamadilar :frowning:
  • -Airport buglari devamli olarak calisiliyor. Orbyxle beraber.
  • -Gece isiklandirilmasi iyilestirilecek. Yakin harita vs uzak harita varmis. O uzakta olanin kalitesi dusuk tabii. iyilestireceklermis. buyuk ihtimal yakinlardaki bi updatelerden gelecek. Textur icinse olay datada bitiyor. yeni daha iyi databaselerle denicekler.
    • bulut render uzakligini arttirmak icin isik formulunun degismesi lazim. Biraz uzaklastirmayi denicekler. gece isiklandirmasindan sonra.
  • -Garmin 1000 tam study level yapmamayi dusunuyorlar. 3.partilerin isini almamak icin. suan sadece buglari hallediyorlar, yeni fonksiyondan ziyade.
  • -VFR icin radyo kulesi vs engeller uzerinde calisiliyor.
  • -suana kadar cikan 2 haftalik updatelerde cok hizli yapip cok fazla bug cikardilar. Buyuk ihtimal bunu yavaslatip, once kucuk bir test grubuna verip sonra herkese acilmasi tarzini dusunuyorlar. aylik buyuk updateler ve arada kucuk updateler yapilabilir.
  • -CPU kullanimi multithreadlendi. (cok cekirdek). Bir dead loop varmis giderilmis son updatette.
  • -RAM optimizsyonu geldi, daha da gelecek. GBlarca update gelecek bunun icin.
  • -Ulke verileri ulke devletlerinden vs alinicak. (DEM/MESH ??? Ne demek bu bilmiyorum)
  • -Partikul efekleri, ucak izi, condenzasyon efektleri icin SDKsi gelistirelecek.
  • -daha fazla ucus dersi ve guncellenmis checklistler planlaniyor.
  • -Mevsimlerin gelmesi uzun surecek.
  • -Shared cockpit falan gelecek seneden onceye dusunulmuyor. Suan multiplayera focuslu degiller.
    • Grafiklerin bozulmasi buglari falan inceleme altinda.
    • cizim mesafesini arttirmaya calisiyorlar.
3 Beğeni

Live Developer Q&A is starting now. Feel free to discuss here - General Discussion - Microsoft Flight Simulator Forums burada güzel bir şekilde listelemişler @CaptainK bilgiler için teşekkürler

Chartların gelecek olması süper bir hareket iş ortaklarıyla harbi sağlam çalışıyorlar. Yazılan şeylerde gariplik göremedim. 10 yıllık plana sahip bir simülatörden bahsediyoruz. Birçok adım atılacak.

MSFS’den önce flightsim böyle hareketli miydi? HAYIRR

Her güncellemesi her olayı çok konuşulacak :smiley:

Eğer freeware marketplace sayfası ayrılırsa ki bunu çok istiyorum. Hezarfen de yayınlanmış olur.

Flybywire’ın Airbus’tan izin alması zor gibi duruyor. Diğerleri bazı küçük üreticiler hariç kendi isimleri geliştirip yayınlıyordu. Ama yine de böyle bir adım atmaları güzel. Belli olmaz. Takım büyür ciddileşir. Paralı bile satsalar alınır. Şimdiden ücretsiz versiyon çoğu kişi basit görse de çok güzel adımlar attılar.

tek gözlü japon pilotun hikayesi

pr departmanı çalışıyürr :smiley:

1 Beğeni

VR için kapalı beta başvuruları başladı.

Bana gore Gaya Simulations ın mevcut sistemde yeterliligi konusunda endiseliyim. Plugin donemine umarım donmeyiz. Ancak bu tam tersine Simulasyontürk un ımzasına sahip projeler icin umut vaad ediyor. Size guveniyoruz arkadaslar :+1: @HasanOfke @emre54

2 Uçak var :D?

bunun bir çözümünü görmüştüm geçenlerde ama hatırlamıyorum

1 Beğeni

arkadaşlar 320 de otopilot s alak s alak hareketler yapıo kendi etrafında dönüo son güncellemeden sonra sık sık olmaya başladı varmı bi çözümü

ben bu gece ordu-giresuna uaçcaktım daha kalktın 5 dk geçmeden sonra otopilot bozuldu :frowning:

temp beta olsa geriye dönecem o dereceyim bu hafta düzeltilmeli

al işte kendi kendine düştü kaza yaptı buna çözüm lazım acilen 3 gündür adam akıllı uçulmuyor

Sun Express ile İzmir-Antalya uçuşu yapıyorum. OtoPilot aktif sadece çok sallanıyor…Gök gürültü sesleri çok iyi olmuş İzmir gümbür gümbür fakat çok bulut yok. Grafikler sorunlu.

waypointlerde sapıtıyor benimki kendi etrafında 90 derece dönüyor kaza yapıor çok merak ettim ellemedim bakalım napacak die M al M al hareketler yaptı kaza yaptı ilk başta simbrifle ilgili olabilir dedim onsuz rota yaptım gene oldu şimdi a320nx projecti güncellicem bide öyle denicem

bilen biri söylerse sevinirim uçağı kaldırdıktan sonra otopilot alıp çıksam oyundan uçak yere kendi iner mi acaba

REX Weather Force eklentisini merak edenler için yakında test edeceğiz. Haberiniz olsun. :slight_smile: Bu ve benzeri firmalarla tanışmaya devam ediyoruz.