Yeni Çekici IVECO S-WAY tanıtıldı!

IVECO Trucks’tan yepyeni bir çekici modeli geliyor. Iveco S-WAY adındaki yeni model dün İspanya’da tanıtıldı.

Filo yönetimi için %100 connected truck demişler. Önceki modellere göre daha konforluymuş. Iveco Stralis kokpitinin yenilenmiş hali var. Dış kısım tamamiyle Scania S çekicisine benziyor. Ve isim benzerliği de eklenince garip olmuş.
Dizel ve LNG seçenekleri varmış.

S-WAY adı ise
S = Strong and Way
“Our way” anlamına geliyormuş.

Tanıtım videosu

Görseller

Özel Sürüm olarak Magirus var.

5 Beğeni
2 Beğeni

ETS 2’ye ne zaman gelecek? diye bir soru sorulmamalı. Iveco yeni aracın yer almasını mutlaka ister SCS de mutlaka görüşüyordur. Neden olmasın? Yine şimdilik bir şey yok. Dün tanıtılan aracı önümüzdeki güncellemede bekleyecekler lütfen burayı terk etsin.

8 Beğeni

Birkaç aya modele gözümüz alışır benim alışmaya başladı bile zaten… çok lüks bir çekici değil piyasası belli olan bir marka :smiley: her neyse hayırlı olsun TR sayfasında bir açıklama yok.

otomobillerde olduğu gibi modern görünüm adına markaların karakteristik tasarımları bitti, aerodinamik diye herkes aynı ızgaradan koyuyor hadi ızgarayı anladık üstündeki çizgiler bile aynı.

2 Beğeni

Scania ile Daf’ın karışımı gibi geldi bana özellikle de baya bir Scania’yı andırıyor. Artık akıllı cep telefonlarında olduğu gibi tırlarda da modelleri tek tipleştirmeye doğru gidiyorlar görüntü olarak isimlerin bir önemi kalmıyor.

Scania benzerliği olduğu için tutar bu model diye düşünüyorum. Scania alamayan, bütçesi yetmeyen IVECO tercih edecektir. Tabi tek etken görünüm değil, yakıt, çekiş gücü bunlar da önemli.

2 Beğeni

F-max ile Range-T melez mi :roll_eyes:

Çok kötü yav.

BMC tuğra > bu

Ön ızgara scania’nın eski ve yeni tasarımının karışımı gibi olmuş. Onun dışında başka bir çekiciyle benzerlik göremedim. Neyse en azından fmax’in volvoya benzerliği biraz olsun unutulur belki. Ya da anlayışla karşılanır “artık italyanlar bile bunu yapıyorsa…” diyerek.

komple benziyor desek de zaten kendi araçlarında önceden uygulamaya başlamışlar tasarımı
Yeni Iveco Daily

Yeni Iveco Eurocargo

çekici ise ETS2’de kaliteli yapılacağı için baya güzel görünecek :slight_smile: ne olur beceremeyenler oyuna aktarmaya kalkmasın…

4 Beğeni

6 yaşındaki çocuğun Scania S çizmeye çalışması ya da Çin malı çakma Scania S gibi olmuş. Bir yandan eski Hi-Way’a sadık kalınmaya çalışılırken, bir yandan da Scania’ya benzetilmiş ama sanki benzettikleri belli olmasın diye orası burası değiştirilmiş.

Scania panjuru alınmış ama logonun sağı ve solundaki sis farlarından itibaren genişletilip, en alt ızgaradan itibaren daraltılmış.

Ayrıca arka rüzgarlık, ön camın üstü ve camların yan kısımları da öyle. Rüzgarlık biraz Scania gibi, ama ön cam üstü eski Hi-Way’a sadık kalınarak ona benziyor.

Camların yan kısımları da aynen Scania ama benzetildiği belli olmasın diye ters çevrilmiş.

Bütün bunlara rağmen tampon ve ön farlar Scania’ya ya da başka bir araca benzemiyor, bunu özgün yapmışlar sanırsam. Ama ayna biraz F-MAX’e benziyor sanki.

3 Beğeni

Bunu kasıtlı olarak yapıyorlar, yapmak zorundalar çünkü gerek Ford gerek Iveco marka imajı olarak son derece gerideler. Özellikle Ford, F-Max öncesi yok sayılıyordu. F-Max korkunç derecede Volvo’ya benziyor çünkü bu fiyata Volvo’ya benzeyen bir çekici alıyorsunuz algısını tüketici üzerinde oluşturmayı istiyorlar. Bunu asla açık açık söyleyemezler tabii ki ama üstü kapalı bir şekilde sanırım Otopark.com F-Max videosunda bir yetkili dile getirmişti. Iveco da şu an aynı şeyi yapıyor ki bence F-Max’in Volvo’ya benzediği kadar S-Way Scania’ya benzemiyor. Elbette göz bir yerden ısırıyor diyorsunuz bakınca ama bunu yapmak zorundalar ki tercih edilme oranlarını arttırsınlar.

Farklı bir örnek vermek gerekirse Apple iPhone X ile çentikli bir telefonu piyasaya sürdü ve şu an herhangi bir teknoloji mağazasına gitseniz çentiksiz bir telefon görmeniz neredeyse imkansız. Üstelik her fiyat kategorisinde.

5 Beğeni

Direksiyonunu çok beğendiğimi söylemeliyim. Seat marka araçların direksiyonları gibi sportif olmuş.

1 Beğeni

Özgün bulmadım, resmen Scania’dan kopyalamışlar. :man_facepalming:t3:

Magirus versiyonu iç-dış güzel duruyor.

2 Beğeni

Direksiyonun kolları Fiat Egea’ya benziyor la :grin:

2 Beğeni

çünkü ortak şirket

3 Beğeni

Ha tamam o zaman normaldir