Windows Update Almıyor - Nvidia Grafik Sürücüsü Yüklenmiyor

Başlıkta da belirttiğim gibi Windows Update almıyor. Sürekli Güncelleştirmeler denetleniyor… ibaresi kalıyor. Windows Update Sorun Gidericisini indirip deniyorum sadece Güncelleştirmeler denetleniyor… kısmı normale dönüyor. Format attım fakat sorun yine aynı.

fff

Windows 8.1 Pro x64

Nvidia’nın kendi sitesinden ekran kartıma uygun olan driverı seçip indiriyorum. Yüklerken Grafik Sürücüsünü yüklemek için temiz kurulum yapıyorum fakat bir süre sonra kurulmadığını belirten sayfayla karşılaşıyorum.

Nvidia GTX 745

ff

Bu sorunlarla daha önce karşılaşan, çözümünü bilen biri yardım edebilir mi?

genelde bunun çözümü kalıcı olarak benim de bir zamanlar denediğim; bilgisayarı güvenli modda açıp grafik sürücüsü komple o ekranda kaldırmak
diye biliyorum

2 Beğeni

Windows update kısmıyla ilgi daha bilgili kişiler vardır. Nvidia sürücü güncelleştirmesi için kendiniz güncel sürücüyü manuel bulmak yerine ilk alternatif olarak Bilgisayarım’a sağ tıklayın, özellikleri seçin, aygıt yöneticisine tıklayıp görüntü bağdaşlaştırıcıları kısmında nvidia’yı bulup sürücüyü güncelleştir deyin. Otomatik olarak kendisi tarayıp bulsun güncel sürücüyü.

Tüm bunların haricinde Google’dan Nvidia grafik kartları için olan Geforce Experience programını indirin. Bu program grafik kartınız için yeni güncelleme çıktığında sizi haberdar eder. Son sürüm hangisiyse onu otomatik olarak bulup indirir. Ayrıca bilgisayarınızda bu program tarafından desteklenen tüm oyunları bulur, bilgisayarınızın sistem özelliklerine göre oyunun grafik ayarlarını optimum seviyede ayarlayıp donma, takılma yaşamadan oynamanızı sağlar. Gerçi bu ara Geforce Experience programında ufak bir sorun var ama yakında güncelleme ile giderirler. Siz bir deneyin isterseniz.

1 Beğeni

Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaşlaştırıcıları kısmında ekran kartım gözüküyordu dediğiniz gibi kendi sitesinden güncellemek yerine önce aygıt yöneticisi kısmından denemek istedim ama yeni bir sürüm olup olmadığını kontrol ederkende yine windows update gibi saatlerce denetleme arama işlemi yapıp kalıyor.

Geforce experience indirip kurulum yapmak istediğimde temiz kurulum yapmak istiyorum haliyle var olanı siliyor baştan yüklüyor. Ama temiz kurulum sırasında eskileri sildiği için daha yeni kuruluma başlamadan hatayı veriyor. Haliyle şuan aygıt yöneticinde ekran kartını göstermiyor.

Windows 10 a geçiş yapsam sorunlarım çözülür mü? En azından deneyeyim mi? Oyunlar açısından bir sıkıntı yaratır mı? Askere gitmeden önce bilgisayarı sağlam bırakmak istiyorum.

Sağlam bir format attırayım sanırım ben bir yerde hata yapıyorum.

1 Beğeni

Hallettiniz mi sorunu bilmiyorum ekran kartı güncellemesini indir bas güncelle yapmaya karşıyım cunku program kalıntı bırakıyor ve belli bir süre sonra normalinde yavaş hale gelen bazı seyler görüyorsunuz… ben ekran kartı güncellemesini manuel her zaman yaparim DDU programı nvdia ve amd ekran kartlarını çöp bırakmadan cok guzel kaldırıyor… daha sonra da indirdiğim güncel setupdan kuruyorum… eğer güncelleme yapamıyorsanız bu DDU programını tavsiye ederim programı açarken hangi sistem ise nvidia veya amd ki kendisi bunu taniyor zaten siz temizledikten sonra yeniden baslat secegeni secip silin bu arada tavsiye edilen güvenli mod ile açılış var onu seçmeyi unutmayın güvenli modda açıldıktan sonra zaten kendi kaldırmış olacak ve güvenli modda iken indirdiğiniz güncel versiyonu kurun ve pc yi yeniden başlatin

1 Beğeni

Nvidia sürücü desteğini kestiği için 400 lü sürümleri kuramazsınız. Normalde sizin kartlarınıza güncelleme göstermemeli ama Nvidia bir hata olarak yeni sürüm varmış gibi gösteriyor. Yani kartınız sürümü desteklemediği için kurulum yapamıyorsunuz ama 380 veya 390 numaralı sürümleri hatasız kurabilirsiniz.

1 Beğeni

DDU ile güvenli modda açıp tüm nvidia grafik sürücü dosyalarını sildim ardından versiyon 400 ün altındaki bana uygun eski bir driver (v382.05) bulup güvenli modda kurmak istedim fakat kurulamayan başarısız ibareleri yine yer alıyor.

Masaüstü GTX745’mi kullanıyorsun notebook GT745M’mi?

Masaüstü GTX745

Öncelikle yukarıda yazdığım sürüm uyumsuzluğu sizin için geçerli değilmiş GT745M versiyonu için geçerliymiş yani güncel sürüm kurabilirsiniz.

Kurulumu başlamadan Özel ayarlar kısmından temiz kurulum seçeneği seçili olarak kurulum denediniz mi?


1 Beğeni

Evet temiz kurulum yapıyorum sonuç hiç değişmiyor.

v

Bilgisayardaki sorunları Windows 10 Home Single’a geçip formatlayarak çözüme ulaştım. Konu kilitlenebilir.