V-Rally 4 - Ana Konu

Ralli oyunları artıyor. Yarış oyunları dünyasında büyük yatırımlar yapılıyor.

Bigben ve Kylotonn bugün V-Rally 4 oyununu duyurdu.

En son oyunu 2003 yılında çıkan seri geri dönüyor. İlk oyun 1997 yılında V-Rally adı ile PlayStation 1 için çıkmış ardından V-Rally 2 ile de PS1, Windows ve Dreamcast için 1999-200 yıllarında yayınlanmış ve son olarak ise V-Rally 3 adı ile 2002-2003 yıllarında PS2, Xbox, PC için çıkış yapan bir ralli oyunu.

V-Rally 4’de en iyi grafikleri ve oynanışı son teknoloji ile sunmak istiyorlarmış.
Kylotonn geliştiricisi Alain Jarniou 15 yıl sonra bu oyun üzerinde yeniden çalışmaktan gurur duyduğunu belirtiyor.

Özellikler
Ralli konusunda Afrika’dan Squoia Park Kaliforniya’ya oradan Japonya gibi farklı zorlukta pistlerde extreme durumlarda kar, buz, çamurda yarışabileceğiz.
Extreme-Khana modunda ise drift yapabileceğiz.
V-Rally Cross yarışları kirli ve asfalt pistlerde yarışacağız.
Buggy ve Hillclimb yarışları da olacak.

Online ve kariyer modları da olacakmış.

Eylül 2018’de PC, Nintendo Switch, PS4 ve Xbox One için çıkacak.

WRC 7yi yapan takım ve son olarak da bu ay sonu TT Isle of Man oyununu çıkaracak.

Takibe aldık! :smiley:

2 Beğeni

Wrc nin oyunları ne oldu ki bu ne olsun . Daha şimdiden geçiniz efenim diyorum . Wrc gibi bir sporun oyunu bu adamların elinde çöp oldu .

dirt 4 gibi bir şey çıkarmaya çalışacaklardır çok fazla olmaya başladı aynı türdeki oyunlar…

videoda 80’lerde yarışan 911 görünce sevindim.sonunda biri cıkıp gercek yarış oyunun yapıyor dedim orda kaldım arkasından gelen mustag ve fiestaları görünce.

kısa bir bilgi = 60-70-80 ve sonrasında 90’lı yıllara kadar rali sporu normal halk arasında populerdi. ralide yarışan araba ile günlük kullandıgın araba dıştan aynıydı. insanlar bak benim arabam birinci oldu diye gurur duyar veya araba alacak olan yarışta başarılı olan arabayı alırdı. (pazarlama acısından etkili yöntemdi) sonrasında fia kuralları gelişti şu oldu bu oldu araclar uzay gemisine döndü. dünyanda izlenmesi düştü. tekrar canlandırmak için arac içi kameraları canlı yayın yaptılar fakat olmadı. degişen kurallar ile tekrar eski populasyonu saglaması imkansız.

tek kanal dönemi trt1’de her pazar akşam start programını izlemek gibisi yoktu.(adamın adını unuttum 15 dakka sonra buldum can ünlü :slightly_smiling_face: ) hikayesi ve güzel eski görüntülerin oldugu video.

1 Beğeni

PS1’de WRC ile birlikte severek oynadığım bir oyundu.O dönemler bu tarz oyunlar idealdi ancak şuan kendi adıma beni dar bir piste çıkıştırıp,arcade mi simulasyon mu olduğuna karar veremeyen tonla araba yarışını gereksiz buluyorum.Heyecan yaratmıyorlar pek.MotorStorm iyiydi mesela veya Forza Horizon.

Wrc nin lisansını codemastersa verseler . Codemasters dirt rally fizik ve grafiklerine sahip lisanslı wrc oyunu çıkardımı tamamdır diğerlerine gerek kalmaz bence . Piyasayı silip süpürürler

Dirt 4 güzel olmuş ama grafikler hala günümüzde değil. Gerçek hayatta ilgi yoksa demek ki yapacak bir şey yok. Stüdyo lisans sahibiyim diye takılıp dursun her sene aynı parayı cukkalasın…

1 Beğeni

oyun dünyasını gösteren video

139 TL’den çıktı.