TruckersMP - ETS2&ATSMP [Ana Konu]

Akşam TR saati ile 9’da TruckerMP ATS konvoyu yapılacak. Başlangıc yeri: Las Vegas Hedef: Salina(UTAH). Katılmak isteyenler saat 9’da Vegas’da görüşmek üzere :wink::blush:

2 Beğeni

Arkadaşlar bugün başıma gelen bir olay hakkında sizden bilgi alacaktım.

Öncelikle belirteyim;

• Online Sözleşme (WOTR Sözleşme) olarak taşımacılık yapıyorum.
  • Trucky uygulamasıyla tabletten trafiği kontrol ediyorum.
  • Oyun içinde kayıt alıyorum.

Olay:
Kavşak sonrasında hızlandım önümde 2 adet tır mevcut (Takım arkadaşı). Uygulamadan yolun müsaitliğini görünce hızlanarak önümdekileri geçmeye yöneldim. Fakat limit 90km/s olunca limite ulaştım. Diğer öndeki araçta yol vermeyince yavaşlayıp aralarına girmeye karar verdim (sinyal ile). Fakat mesafe ve yer olmasına rağmen arkadan gelen araç ben şerite girdikten sonra çarptı ve haliyle kazaya neden olduk. Kayıt aldığını ve raporlayacağını söyledi.

Soru:
Muhtemelen raporlanacam. Bu rapor doğrultusunda ban yeme gibi bir problem oluşabilir ama ben bu duruma nasıl itiraz edebilirim veya bende o oyuncuyu raporlamalımıyım?

Siz muhtemelen banlanırsanız profilinizdeki ban yerinde itiraz etme hakkınız var. Ama itiraz ederken elinizde böyle bir olay olmadığına dair kesin bir kanıt olması gerekiyor ki banınız açılabilsin. Ama benim gözümde hatalı siz değil sizin takım arkadaşlarınız hatalı bu durumda onlara bir tebessüm etmeniz gerekebilir.

Benim takım arkadaşım değil. Anlatımımda sıkıntı olmuş olabilir. Benimle alakası olmayan 2 oyuncu fakat takım arkadaşı. Oyun sırasında video kayıt alıyorum. Kaza sonrasında zaten kayıt yedeğini aldım.

Daha önceden hiç ban yememiş ceza almamış olmam acaba bunu olumlu yönde etkiler mi

Belki de raporlamazlar, raporlasalar bile adminin inisiyatifine kalmış bir şey ama daha önce hiç ban yememiş olmanız olumlu yönde etkilemez öyle olsaydı kimse ilk banını yemezdi değil mi? İyi oyunlar.

Daha kötü durumlarda raporlamışlıgım oldu ama bişi yapılmadı kardeş. Bence boşuna sıkıntıya girme birşey olmaz. Adminler kalabalık olan yerlerdeki olaylara ve arka arkaya trol yapanlara ceza veriyor.

2015 de По опасной тропе. - YouTube bu hareketten 3 gün ban yemişim

Cevaplar için teşekkürler…

@anon68378737 haklısın elbette. Benim daha önce ban yemedim dediğim kısımdaki olay trollük vs gibi bir durumda zaten ban atılıyor. Bu mevzuda da öyle bir durum mevcut değil. O açıdan demek istedim.

@AsikaR sıkıntıya girmekten çok itiraz durumu konusunda işte nasıl bir yol izleniyor o konuda bilgi almak istedim. Birazda bu durumda nasıl bir sonuç alırım sorusuydu aklıma takılan.

@haci senin durumun biraz kritikmiş. Yani direk karşı taraftakinin şeritine girmişsin. bende ki durum aynı iskimatte ilerlediğimiz durum.

Adam 50 lik yolda 100 le gidiyor ona ban yok bana ban atmışlar. İtiraz yapacaktım banımın süresi bitmiş galiba itiraz kısmında bir şey gözükmüyordu. 2 kişide hatalı … içimden küfür …

Haklı ban. Oradan geçmemen gerekiyordu.

Trafik kurallarını öğrenin, egm sitesindeki kazalar tmp’de Türklerin yaptığı kazalarla aynı, bu kuralları bize 4. Sınıfta öğretmişlerdi ama yıl 2020 daha kavşak üstünlüğünü bilen yok.

3 Beğeni

TruckersMP’nin kendisi hayal ürünü gibi bir şey zaten :smiley: Bilen biliyordur, uzun uzun yazmaya gerek yok sanırım. Kullanıcılar da sağ olsun iyice arayı açıyorlar. Gerçekten çok garip davranışlar var. SCS, gerçeğe daha yakın olsun diye dorse dengesi vb. ayarları güncelliyor, birileri de çıkıp sırf tır 150 ile viraj alabilsin falan diye dengeyi olabildiğince artırıyor. :joy:

3 Beğeni

geçmiş olsun troller artık yeni bir meslek falan bulursunuz dfsfdsfsd ekmeğinizle oynadılar bence altında kalmayın yıllar önce atılması gereken bir adımdı

5 Beğeni

Bence tandem gibi bu da 1 Nisan şakası

Flamer’dan (ç)aldım, değilmiş.

2 Beğeni

Adamlar cidden koca yolu silmiş haritadan yalan değil :smiley:

Oraya gene giren vardır, ets2map sitesinden bakmak lazım :joy:

2 Beğeni

Giren olsa bile yerin altına düşer boşluk var hep baktım :smiley:

4 Beğeni

Arkadaşlar selamlar. Oyunda belli bir süre afk kalınca otomatik olarak kick liyor server. Tekrar baglanabilmek için oyunu kapatip acmak mi gerekiyor yoksa kapatmadan baglanmanin bir yolu var mi? ETS2 yi yillardir oynarim ancak MP yi pek tercih etmediğimden tam hakim olamadim.

2 Beğeni

Kicklediği için oyunu kapatıp çıkıp girmek zorundasın. Bağlantı sorunu olsaydı internetinizi halledip oyundan çıkmadan devam edebilirdiniz. İyi geceler.