Transport Fever 2 [Ana Konu]

Reis sana gelmedimi beta ?

Doğru demişsin, oyun çoktaaaaan malum ortamlara düşmüş :joy:. Aynısı American Truck Simulatorda da olmuştu…

özelden bağlantı atabilir misiniz bir kontrol edeyim :smiley: yazıklar olsun bir çıkarmayı beceremediler

@iboj26 ben kapalı betaya katılmadım ne işim var :smiley: zaten gönderecekler

Oyunu oynama fırsatım oldu, Bazı izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

(+) Modüler istasyonlar güzel olmuş, mesela bir şehre hem kargo hem yolcu götürmek için ayrı ayrı istasyon yapmak gerekiyordu artık tek istasyonla işi bitirebiliyorsunuz ek kargo yeri ekleyerek.

(+) Endüstri sistemini daha tutarlı yapmışlar, işletmenin büyümesini sağlayan 3 tane progress barı var. Eğer şartları sağlarsanız işletme büyüyor. Bu zaten eski oyunlarda da olan bir şeydi ama artık ne kadar taşımanız gerektiğini somut olarak görebiliyorsunuz.

(+) Artık tren satın alırken önce katarları tasarlıyoruz ardından satın alıyoruz, eskiden lokomotife bastığımız anda satın alınıyordu, şuan en son satın alıyoruz. Bu da bütçe hesaplarını kolaylaştırıyor.

(+) Tek yönlü yollar ve otoyollar (cities skylines’teki mantıkla yapıyoruz) kullanışlı görünüyor. Oyun dünyam fazla kalabalık olmadığı için yapma gereği duymadım ama.

(+) Asya’ya özgü araç kategorisi eklenmiş. 1950 yılında başladığım için şuan sadece Sovyet araçlarını kullanıyorum. Kategorinin fotoğrafında Japon Mermi Treni de vardı.

(+) Grafikler çok gerçekçi geldi, ilk oyunun üstüne birşeyler katılmış, ayrıca yaban hayatı da oyuna dahil edilmiş, havada uçan leylekler veya ormanda geyikler görebiliyorsunuz.

(-) Eskiden hat listesinde hangi hattın ne kadar kâr/zarar ettiğini görebiliyorduk bunu galiba başka bir yere taşımışlar eski yerinde yok. Çok kullandığım bir özellikti beni etkiledi doğrusu. DÜZELTME: DÜĞMENİN YERİ DEĞİŞMİŞ, ANLATTIĞIM FONKSİYON KORUNMUŞ.

(-) Optimizasyon kötü gibi geldi, 1500 nüfuslu dünyada Transport Fever 1’de oynadığım 15K nüfuslu İstanbul haritasını ilk açtığım zamanki kasıntının aynısını yaşıyorum. (Sistemimle de alakalı olabilir)

(?) Oyunda eski oyuna göre fena bir enflasyon var. Enflasyondan kastım da herşeyin fiyatı sayısal olarak yüksek, 6 vagonlu kıytırık tanker trenine 10 milyon para veriyorsunuz ama tek seferde size 4 milyon para veriyor. İyi mi kötü mü bilemedim ama milyonlarla oynamak zevkli :joy:

Yazacaklarım bu kadar, zaten 30 dk filan oynadım neler değişmiş neler yerli yerinde diye… Bilgilendirebildiysem ne mutlu bana :slight_smile:

2 Beğeni

millet kapalı beta sürümünün korsanında oynadı bitirdi be :smiley:

şimdi oynanış videosu paylaştılar

süper olmuş grafikler :smiley: offf offff

ön siparişe açıldı
bizde 67 tl ve %10 indirim var ++ ilk oyun varsa %25 indirim oluyor

önümüzdeki hafta gönderirler sanırımsss

2 Beğeni

Oyun Pc’nin anasını ağlatıyo yanlız.

1 Beğeni

Sen de mi denedin :joy:

1 Beğeni

Denedim :smiley:

1 Beğeni

key talebi yapabiliyoruz artık :smiley: gelince bakarım öff böyle istanbul falan oynayacaksın yeni grafiklerle ne modlar çıkar şimdi aşmışlar baya ama performans ağlatacaktır orası kesin sizin kapalı beta korsan sürümü muhtemelen optimizasyon güncellemeleri almadığından sıkıntılıdır ama yine de ağlar bu sistemler…

3 Beğeni

İyi bi PC şart grafikler 100 kat daha iyi ama sistemler hemen hemen aynı gözle görülür sistemsel değişiklik var ama grafik hariç okadar mucizeler yaratacak değişiklik pek yok bence.

Yinede önsipariş verdik yapcak bişey yok oyun alanında tek ve benim için efsane :smiley:

Hele şükür yaa ön siparişe açmışlar, aylardır istek listemin 1. sırasında bekleyip duruyordu, aradan çıkmış oldu :smiley:

Transport Fever 1 modları çalışıyor mu acaba???

Key geldi daha aktifleştirmedim gelince denerim ama ambargo var 27kasıma kadar

1 Beğeni

Ambargoyu delince ne oluyor? Sonuçta korsanım, ben çekebilirim diye düşünüyorum :joy:

Şu an malum oyundayım performans giderilmeyecek değil ama şu an 1869’dayım :smiley: kampanyayı oynuyorum grafikler geliştirilmiş ama zaten bu dönemde normaldi modern yıllarda göreceğiz şimdilik sardı
kampanyalara güzel başlatmış müzikler de hoşuma gitti

2 Beğeni

Reis oyun ekonomi,yol v.s sistemler nasıl sence. Diğer oyunla çok farklımı. Senin düşüncen ne?

Şimdi onlar için bir şey diyemem 2. bölümü de bitirdim. 3. bölüm Birleşik Krallık’ta geçiyor yalnız bir bölümde Türkiye’de işaretlenmiş bir yer var oraya gelmeye çalışıcam yarın :smiley: Ya bu eski zamanlarda aslında çok farklı olaylar yok ama sevdim. Özlemişim. Temelde aynı oyun olduğunu unutmayalım ama modern zamanlar başka bir olay ve dünyanın farklı yerlerinde geçecek şekilde yapmışlar grafiklerle de araçlarla da buna uydurmuşlar. Fiyat zaten ucuz ilk oyunu sevenler bunu da alacaktır. İlk oyunun modları da 1 ay içinde gelir :smiley:
Ekonomiyi ben çok takamıyorum para kazanıyoruz ama şu an kampanya yapıyorum doğal olarak ne isterse ona göre davranıyorum. Serbest bir modda oynamaya başladığımızda anlarız. Modüler istasyonlar harika olmuş. Şimdi basit şeylerle uğraşıyorum ama sonra işler çok değişecek :smiley:

4 Beğeni

Türkiye’de geçen bölümün adı yazmıyor. Ama oyun dosyalarını karıştırarak Bağdat demiryolu görevi olduğunu gördüm, sultandan mesaj filan geliyor :slight_smile: ek olarak özel cami modeli de koymuşlar şehirlere geliyor tahminince. Ses dosyalarını dinledim, Alman demiryolu şirketi olarak oynuyoruz galiba.

1 Beğeni

Bu akşam 21.00de ambargo kalkıyor. Birazdan kampanya görevinde kayda başlıcam. Glasgowda geçiyor tren at arabaları ve gemi kullanabiliyoruz madencilik, balıkçılık yapılıyor dün gece denemelik oynamıştım
Bağdat demiryoluna ayrı video çekmek isterim
Adana merkezli konya-bağdat demiryolunu alman şirketi olarak inşa edeceğiz sanırım berline kadar uzanıyor

1 Beğeni

Klasiğim olan İstanbul mapimi yaptım, ama bir sıkıntı var. Oyun OYNANMIYOR, 2 tane otobüs hattı açtım, otobüsler garajdan hat güzergahına 3. hızda 10 dakikada gidemedi, aynı nüfusla TF1’de sıkıntısız oynayabiliyordum zaten buna geçen gün değinmiştim. Optimizasyon düzelmezse bu oyunda herhangi bir metropolde oynayamayacağız.

2 Beğeni