Transport Fever "150 Yıllık Ulaşım Tarihi Simülasyonu" - Ana Konu

150 yıllık ulaşım tarihi simülasyonu tycoon oyunu Transport Fever için ayrılmış bir ana konudur.

Son güncelleme geçtiğimiz hafta yayınlandı.

Çıkış konusu

Video

Kategorisi https://www.simulasyonturk.com/kategori/transport-fever/

Steam

2 Beğeni

18 Nisan’da yeni yamanın betası yayınlanacakmış. Tüm sistemlerde daha akıcı bir oyun için çalıştıklarını ve büyük bir yama geleceğini söylüyorlar. Ayrıca oyun hala steam ve diğer platformlarda oldukça popülermiş.

1 Beğeni

mazotu 3tl yapmaka üzere cuffcuff cıktı yola :slightly_smiling_face:

başından zor kalktım fena sardı.

2 Beğeni

1859 yılına geldim,2 maden için tren hattı kurdum, onlarıda şuan atla şehire taşıyorum.
tüm şehirlere yolcu taşıma agı kurdum ama şehirler arası tren hattı borç almadan zor.

1 Beğeni

yeni bir güncelleme geldi ancak 2019’da yeni projelerini duyuracaklarmış Transport Fever ile aynı tür olacakmış :slight_smile: Transport Fever bence gayet yeterli aynı şeyin laciverti olmaz umarım.

Urban Games, 24 Nisan’da yeni bir oyun duyuracak. Transport Fever’ın devamı olduğu görüntüden belli oluyor zaten ancak oyuncular multiplayer oyun istiyor.

1 Beğeni

Cities in Motion tarzı yoğun kentsel temalı bir oyun olur umarım. Piyasada bu tarz oyunlara ihtiyaç var. Ayrıca aynen multi lazım.

Transport Fever 2 duyuruldu !

Çıkış Tarihi : 2019’ un 4.çeyreği

2 Beğeni

Abi süpeeer. O kavşak neydi öyle :slight_smile:

Oyuna geçenlerde bi İstanbul için semt bazlı harita yapmıştım ama paylaşmaya vakit bulamamıştım, sonunda o vakti buldum ve linkini atıyorum. Yol ayarlamayı bilen varsa aydınlatırsa sevinirim çünkü buraya atacağım versiyonunda yollar rastgele, ama semtler filan yerli yerinde. Kent yoğun olduğu için demiryolu yapımına pek müsait değil, bu yüzden otogar ve yeraltı istasyon modları yüklemenizi tavsiye ediyorum, herkese iyi eğlenceler!

https://drive.google.com/file/d/1x14HW1bssPkEMwe1Nfc4TclDszYUp4Sb/view?usp=sharing

Steam Atölye’de paylaşman mümkün mü?

Bir demiryolcu olarak o kadar modla güzellesem dahi bir türlü sevemedim şu oyunu. Şehirler, endüstriler birbirine o kadar yakın ki o araya tren koymaya değmiyor, karayolu taşımacılığı yapsan kamyonlar kuyruk oluşturuyor. Hadi dedim orta bir yere büyük bir lojistik merkezi kurayım, her şey oraya gelsin oradan dağılsın. Tamam fena işlemedi ama bu sefer de her yerin birbirine çok yakın olmasından dolayı örümcek ağı gibi demiryolu ağı oluştu. Zaten trenlere üstünlük de veremiyoruz, arkadaşım ben ekspres trenin yük trenini beklemesini istemiyorum. :smiley:

Harita modlarını denedim, en büyük modlarda dahi tren uzunluğunun 3 katı bi mesafeye tren hattı kurmak zorunda kaldım. :smiley:

Yolcu sayısının 1/3 oranında olması (1 yolcu trene 200 kilo ağırlık yapıyor, modern bir yolcu vagonu 21 yolcu taşıyor, gerçekte de 60 civarı yolcu taşır bir vagon), yük vagonlarının yetersizliği (Bir yük vagonu bir kamyon kadar yükü ya taşıyor ya taşıyamıyor), tren planlamanın zorluğu (Hala ambarda yük birikiyor, bir tren daha koyuyorum sefere, bu sefer üretimi düşürüyorlar trenler yarı boş gitmeye başlıyor v.b) sebeplerle sıkıldım bıraktım oynamayı.

Yine de fena oyun değildi.

Akşama atarım atölyeye :+1:

Edit: Transport Fever’in mükemmel Steam atölyesine mod yükleme yöntemleri yüzünden atölyeye atamıyorum. Her şeyi yaptım ama Publish Mod kısmında Publish butonuna tıklayamıyorum, nasıl yapılacağını tam olarak bilen varsa çok makbule geçer :slight_smile: