This Land Is My Land "Açık Dünya Western" - Ana Konu

Ukraynalı Game Labs stüdyosu vahşi batıda geçen bir açık dünya shooter oyunu duyurdu. Adı This Land is My Land…
Bir kızılderili karakteri yönetiyoruz. Stüdyoyu Naval Action simülasyonundan biliyoruz. Şu an erken erişimde olan bir yelkenli savaş gemileri simülasyonudur. Açık denizlerde geçiyor.

https://www.game-labs.net/

Açıklamalarda This Land Is My Land’in oyunculardan bağımsız olarak zamanla gelişen ve yaşayan düşmanca bir ortama sahip açık dünyada gizli aksiyonlara girebildiğimiz bir oyun olarak belirtiliyor.

Oyunda hedeflere ulaşmanın çeşitli yolları bulunuyor. Bununla birlikte oyunu her yeniden başlattığımızda oyun dünyası değişiyor, benzersiz oluyor. Şehirlerin farklı şekilde büyüyecek, kamplar değişik yerlerde gelişecek ve devreyeler için yeni rotalar olacakmış.

Oyun içindeki bir yeriniz dünya değiştiğinde başkalarınına eline geçebiliyor ya da bu arazini senden almak isteyenlerle aktif olarak savaşabiliyorsun. Harita tam bir labirent ve her köşesinde tehlikeli ve heyecan vericiler şeyler oyuncuyu bekleyecekmiş.
Düşmanlar kısmında geldiğimizde ise oyun mekanikleri oyuncuya akıllı kararlar verebilen akıllı bir yetişkin olarak davranıyor ve buna ek olarak çevredeki değişime ve tehditlere olgunca tepki veren kooperatif yapay zekanından üstesinden gelebilirsiniz.

Harita boyutu olarak Skyrim’den daha çok büyük olacağı belirtilmiş. Amerika topraklarında bir kızılderili karakteri yöneteceğimiz oyunda yukarıda da okuduğunuz gibi yapay zeka farklı çalışacak. Oyunun her yeniden başladığında tüm oyun dünyası kurallarını değiştirmesi merak ettirdi.

Red Dead Redemption’ın PC’de olmaması bu tür oyunları doğurmaya başladı. Wild West Online, PC’de en büyük rakibi olacak diyebiliriz. Ama This Land Is My Land tek oyunculu thirdperson türünde açık dünya shooter oyunu bakalım haritanın büyüklüğünün dışında ne gibi yenilikler göreceğiz.

Biz oyunu kapatıp gidiyoruz sonra giriyoruz ve oyun dünyasında tıpkı gerçekte olduğu her şey değişmiş? Şehirler, kasabalar, kamp alanları değişmiş, büyümüş kimisi yok olmuş. Çeteler, ordu vb. kontrol edilen yollar değişmiş. bizim kamp alanımız yağmalanmış sahiplenilmiş?
Güzel olur…

2018’de erken erişim gibi bir durum olabilir. Şimdilik açıklama yok. Game Labs çok büyük bir yer değil. Naval Action geliştirmesi de bir yandan sürerken böyle bir yapımla beni çok şaşırttılar. Eylül’de duyurulduğunu da ekleyelim. http://forum.game-labs.net/topic/22574-this-land-is-my-land-new-game-in-development/

Bakalım takipte olacağım :slight_smile:

Multiplayer yok diyeceksiniz MMO değil diyeceksiniz … evet şimdi büyük eksiklik olabilir. Burada yapay zeka, oyun içi görevler, tekrar oynanabilirlik, keşfedilecek güzel bir dünya ve bu gibi pek çok duruma görev düşüyor. Yok olup gitmesini istemem sırf bazı şeyler eksik diye…

Western filmi sevenlere haber verin! :smiley:

Reddit konusu https://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/7a8n0t/this_land_is_my_land_an_open_world_western/

Not: Ana konudur.

Ben gün boyu oyunu oynayacam kasacam falan sonra akşam kapatacam sonraki gün tekrar açacam ve bütün herşey değişmiş mi olacak? Doğru mu anladım? Bir şehrin değişmesi bu kadar kısa sürer mi? Bence farklı bir durum var orda. “Yaşayan bir dünya” olayını biraz abartarak anlatmışlar sanırım. Neyse yeni bilgiler ve oyun içi görüntüler gelince anlarız.

volkan begendi bunu :stuck_out_tongue_winking_eye:
cok oyunculu oyun modasında iyi olmuş ben begendim,sakince kendi başıma oynamak istiyorum.

Bunun bir zamanı vardır. Ama oyun dünyasını böyle değişik yapmalarına dikkat çekmek için yazmışlardır. Bizim kamp alanımıza hemen el koyulacak diye bir şey yok günler vs. geçtikten sonra öyle bişey olur savaşırız. Bu süreçleri gösterirler.

ilk teaser video geldi

güzel görünüyor yalan yok :smiley: ama stüdyonun arkasında durup desteklemesi lazım :smiley: güzel şeyler yapmışlar ve güzel özellikler vadetmişlerdi 2019 ilkbaharında çıkacakmış

2 Beğeni

Guzel bir oyuna benziyor bekleyip gorecegiz bir de steamda olsaydi

Bende böyle bir oyun yeni duyuruldu sandım seviniyordum 2017’den beri bekliyormuş. Ne oyunmuş yav çıkmak bilmemiş. :laughing: