The Sims 4 | Haberler&Yardım

The Sims 4 oyunu için beklenmekte olan yeni Cats&Dogs DLC si si ön sparişe sunuldu origin üzerinde 40€ olan eklenti Sims 4 dünyasına vampirlerden sonra evlerimizin olmazsa olmazı olan evcil hayvanlarımızıda ekliyecek
Trailer Videosu:

Vampires DLC’sinden sonra açıkcası beklediğim en büyük ve en kapsamlı eklenti paketi olucak.
Yeni eklenti paketide Gamescomda baya ilgi görmüş… Çıkış tarihi 11 Eylül olarak belirtiliyor… Biz şimdilik ölümsüzlükle ve doğa üstü olaylarla ilgilenmeye devam edelim.

2 Beğeni

İlkokulda bilgisayar odasında The Sims 2 oynardık öpüştürürdük falan neler neler :smiley: Kim yüklemişti la onu? Öğretmenler görmesin diye oyun da oynayamazdık ne günlerdi be ama şimdi…

Benimde ilk sims oyunum sims 2 ydi eve hırsız filan giriyodu… sonra ocaktan yangın çıktı bütün aile öldü sildim oyunu ha bide çocuğa bakamadığımız için çocuğu almışlardı esirgeme kurumuna kaptırmıştık oğlanı :joy:

Şunlarıda ekleyeyim

Cast&Dogs DLC sini ön sparişten almak için:

Oyunun kendisini almak için:

1 Beğeni

SimGuru Graham geçtiğimiz gün Twitter üzerinden The Sims 4’e 2018 yılı içerisinde çıkacak Eco Living Stuff ile ilgili bir resim paylaştı…

Bi kaç kıyafet hazır yeni eklenti için ancak çoğu halen yapım aşamasında…

1 Beğeni

Birkaç ay önce EA The Sims 4 Cats and Dogs’un tanıtımını yapmak üzere birçok Simmer’ı ve birkaç hayran sayfasını San Fransico’da düzenledikleri bir The Sims kampına davet etmişti. Etkinliğe katılanlar ise The Sims 4 Cats and Dogs’u birinci elden inceleme şansı elde ettiler.

Tabiki her etkinlikte olduğu gibi ambargo nedeniyle bilgi ve görüntü paylaşımı yasaktı. An itibariyle de kedi ve köpeklerin Cas ekran görüntülerinin paylaşımını kısıtlayan ambargo kalktı ve etkinliğe katılan herkes çekmiş oldukları görüntüleri paylaşmaya başladı. İşte şuana dek paylaşılan görüntüler:

Cats&Dogs eklenti paketi kısa bir süre önce ön siparişe açılmıştı 40€ gibi bi fiyata satın alabileceğiz

Ayrıca kısa bir süre önce Cats&Dogs Eklenti Paketindeki kedilerin Traitleride belli oldu;

-Sevecen
-Yaban
-Zeki
-Meraklı
-Pofuduk
-Özgür Ruhlu
-Arkadaş Canlısı
-Yerinde Duramayan
-Obur
-Tembel
-Yaramaz
-Oyuncu
-Sinsi
-Utangaç
-Burnu Havada
-Konuşkan
-Bölgesini Kollayan

Trait’lerin oyun içindeki simgeleri:

3 Beğeni

Cats&Dogs çıkmasına yakın yeni taze taze sıcak bilgiler!

Alman bir oyun sitesi olan Gamepro.de isimli site geçtiğimiz hafta The Sims ekibinden SimGuru Grant ve SimGuru Duke ile bir röportaj yaptı. Normalde Gurular, gelecekte oyuna eklenecek paketler hakkında konuşamayacaklarını söyleseler de “The Sims 4’e ne tarz bir oynanış eklemek isterdiniz?” sorusunu şu şekilde cevapladılar:

“Ekibimizdeki birçok kişi Fallout ve The Walking Dead hayranı dolayısıyla en çok konuştuğumuz ve bir paket olarak karşımıza çıkmasını istediğimiz temalardan biri kesinlikle kıyamet sonrası yaşam teması.”

“Düşündüğümüzde simlerin -şimdi oldukları gibi o şapşal halleriyle- kendilerini korkunç bir durumda bulmaları, bir kampta ya da bir sığınakta yaşamaya çalışmaları oldukça eğlenceli bir fikir ve bir grup çılgın insan ve kıyamet sonrası bir dünya ortamı kombinasyonu da kulağa oldukça eğlenceli geliyor.”
Hatırlarsanız 2015’te yayımlanan bir ankette birçok farklı fikrin yanında kıyamet sonrası yaşam ile ilgili de bir konsept yer alıyordu.

Konseptin teması ise şu şekildeydi:

Kıyamet The Sims 4’ü vurdu! Terkedilmiş mahalleleri keşfet, hayatta kalanları kurtar, şehrini yeniden inşa et, onu büyüyen bir topluluğa dönüştür ve şehrini korumak için zombilerle dövüş.

Zombilerinde gelmesi ile birlikte Sims’in o geniş dünyası her an için 4 duvar etrafına dönüşebilir… Tıpkı Vampires eklentisinde olduğu gibi özel Traitler özel yetenekler gibi şeyler eklenebilir zombileri yönetip onlara insanları yedirtebiliriz…

Şimdilik Gurular için bir istek olarak kalsada bu tarz paketler oyuna renk katıyor bkz: Vampires eklentisi gibi…

3 Beğeni

5 Ekimde, The Sims’in resmi sitesinde The Sims 4: Cats & Dogs Eklenti Paketi ile ilgili mini bir quiz yayımlandı. Köpekleri mi daha çok seversiniz yoksa kedileri mi? Tarzı kısa kısa sorulardan oluşan quiz’i tamamladığımızda bizim hayat tarzımıza en uygun kedi/köpek türünü görme şansını yakalıyoruz.
Ayrıca her bir quiz’in sonunda daha önce hiç yayımlanmamış kedi veya köpek görüntüleri görme şansına sahip oluyoruz. Yani, oyunla ilgili yeni görüntülere ulaşmak istiyorsanız quiz’i birden fazla kez farklı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca The Sims’in resmi Twitter hesabı quiz’le ilgili küçük bir fragman da yayımladı.

Fragman:

Ayrıca bi kaç gün öncede gelecek 3 ay için Cats&Dogs eklentisi haricinde yeni bir eklenti paketi çıkmayacağını şu video ile duyurmuşlardı;

Cats&Dogs eklenti paketi hala ön siparişte;

The Sims 4 satın almak için ;

1 Beğeni

Yaklaşık 25 gün sonra satışa sunulacak olan The Sims 4 ün Cats&Dogs Eklenti paketi için çok fazla gelişme oldu uzun süredir ses seda çıkmayan paketten son 5 gün içerisinde adeta bi patlama oldu lafı çok fazla uzatmadan hemen gelişmelere geçelim ilk olarak;

Cats&Dogs ile ilgili yeni bir fragman yayımlanacağını öğrenmiştik. Yapılan açıklamaya göre fragman Create A Pet yani Create A Sim’in hayvan versiyonu hakkında olacak.

Ayrıca, yapımcılar yarın yayımlanacak olan fragmandan kısa bir kesiti de paylaşmayı ihmal etmedi.

İşte o kesit;

Daha bitmedi… Kedilerin daha önceden karakteristik özelliklerini öğrenmiştik ancak Cats&Dogs paketine sahip olanlar için aynı zamanda Simlere özel Traitler olucak biri bonus olmak üzere üç farklı trait yani kişisel özellik oyuna eklenecek. Aynı zamanda bir aspiration yani hayat gayesi de oyuna eklenecek;

Kedisever: Bu Simler genelde kedilerle arkadaş olur ve kedilerin varlığını Sim’lerin varlığına tercih eder.
Köpeksever: Bu Simler köpeklerle olmayı sever; köpeklerle ilişkileri çok daha hızlı şekilde artacaktır ve normal Simlerdense köpeklerle daha fazla vakit geçirecektir.
Hayvan Cazibesi: Hayvanlarla olan ilişkisi daha yüksek oranda başlar
Hayvanların Arkadaşı(aspiration):Bu Simler hayvanlarla arkadaş olmak ister.(Bu aspiration’ı seçen kişiler otomatik olarak Hayvan Cazibesi trait’ine sahip olur)

Hemen devam ediyoruz sırada bütün merakımızı öldürebilecek şekilde bol bol paylaşılan videolar var… Kısa bir süre önce SimGuru lar üzerinde ambargo kalktığı için artık hepsi tanıtmak için videolar çekti…

Bitti mi tabikide hayır bir süre önce sızdırılan kedilerin karakteristik özelliklerini öğrenmiştik şimdi artık hepsi resmi olarak duyruldu…

Kedilerin Kişisel Özellikleri:

Affectionate (Sevecen)
Aloof (Uzak, soğuk)
Clever (Zeki)
Curious (Meraklı)
Fluffy (Kabarık, tüylü)
Free Spirit (Özgür ruhlu)
Friendly (Dost Canlısı)
Frisky (Hareketli)
Glutton (Obur)
Lazy (Tembel)
Mischievous (Yaramaz)
Playful (Oyuncu)
Prowler (Sinsi)
Skittish (Korkak)
Spoiled (Şımarık)
Talkative (Gürültücü)
Territorial (Bölgesini sahiplenen, yabancılara karşı agresif tutum sergileyen, korumacı)

Köpeklerin Kişisel Özellikleri:

Active (Aktif, Hareketli)
Adventurous (Maceracı)
Agressive (Saldırgan)
Couch Patoto (Koltuk Patatesi, Tembel)
Friendly (Dost Canlısı)
Glutton (Obur)
Hairy (Tüylü)
Hunter (Avcı)
Indepentend (Bağımsız)
Jumpy (Ürkek)
Loyal (Sadık)
Playful (Oyuncu)
Sleuth (İz Sürücü)
Smart (Akıllı)
Stubborn (İnatçı)
Troublemaker (Baş Belası)
Vocal (Vokal)

Ayrıca yeni bir fragmanımız daha var;

Şimdi ise oynanışla ilgili haberleri aktaralım kedicik ve köpeciklerimizle bir çok şey yapma imkanı sunuluyor bizlere;

Kedi ve köpeklerimizi tatile götürebileceğiz.

Kedi ve köpekleri Gallery’e yükleyebileceğiz. Ayrıca kütüphanemize kaydettiğimiz hayvanları kendi ailemizle birleştirebileceğiz.

Kediler köpeklerin aksine yüzemeyecekler.

Hayvanların yaşam sürelerini ayrıca ayarlamayacağız. Simlerinkini nasıl seçtiysek onların da öyle olacak.

Simlerinizin yaşlanmasını durdurursanız hayvanlarınız da yaşlanmayacak.

Katalogda istediğiniz cinsi bulamadıysanız kendiniz yaratabilecek ya da iki farklı cinsin özelliklerini karıştırabilirsiniz. Ayrıca bu sistem yavrular için de geçerli.

Hayvanlarınızı doğal yollar dışında yaşlandıramayacağız ancak veteriner kliniğinden kazanacağımız -ya da kendimiz yapabileceğimiz- bir ödül sayesinde hayvanların yaşını küçültülüp büyültelebilecekmişiz.

Geçtiğimiz gün yayınlanan fragmanda gördüğümüz kedi düşkünü olarak tanıtılan Catarina isimli
Sim, Brindleton Bay’de 4 kedisiyle birlikte yaşıyor olacak.

Hayvanlarımıza yavrulamaları için komut verebileceğiz.

Hayvanlarımız yavruladıklarında yavrularını satabileceğiz.

Brindleton Bay biri özel olmak üzere 4 farklı mahalle ile gelecek.

Cats&Dogs eklentisi halen ön sparişte çıkış tarihi olarak ise

10 Kasım olarak yazıyor kendi sitelerinde. Elime bilgiler ulaştıkca sizlere aktarmaya devam edeceğim…

1 Beğeni

Uzun süredir derslerimin yoğunluğundan dolayı haberleri takip edemedim ve aktaramadım Cats&Dogs eklentisinin çıkmasına 7 gün kadar kaldı ve yakın zamanlarda Eklenti için Veterinerlik Fragmanı ortaya çıktı ;
Bu yeni eklenti ile Bir hayvan kliniği oluşturarak veterinerlik yapmaya başlıyoruz ve zamanla çalışanlar alabiliyoruz. ( Restorant işletmedeki gibi ) Ayrıca hayvanlarımızın başına türlü türlü gerçekci hastalıklar geliyor ve aynı zamanda hiç hasta olmayan hayvanlar da kliniğe kontrole gelebiliyor…

Fragman;

Aynı zamanda SimGuru ların yapmış olduğu Eklentiyi tanıtma amaçlı olan yayında Yeni gelicek haritayı ( BRİNDLETON BAY ) görme şansımız oldu

Haritanın simgesi de şu şekilde

Ve yine bir kaç gün önce ortaya çıkan bazı yeni bilgiler var;

1-) Yeni Başarımlar

The Sims 4 Cats and Dogs ile hayvanlarımızın resimlerini “Simstagram”a ekleyebilecek ve takipçi kazanabileceğiz. Bununla alakalı olarak oyuna 3 yeni Başarım eklenmiş. Bunlar:

-Simstagram’da 25 takipçi kazan
-Simstagram’da 250 takipçi kazan
-Simstagram’da 1500 takipçi kazan

2-)Arazi Özellikleri

The Sims 4 Cats and Dogs ile 5 farklı arazi özelliği eklenecek bunlar:

-Eğitim Alanı – Köpekler bu bölgede daha hızlı eğitilebilecek.
-Kedi Dostu – Bu arazilerde daha fazla kedi bulunacak.
-Köpek Dostu – Bu arazilerde daha fazla köpek bulunacak.
-Köpek Bölgesi – Daha fazla köpek bulunurken köpekler için bir bonus olacak.
-Kedi Bölgesi – Daha fazla kedi barındırıken kediler için ekstra bir bonus olacak.

3-)Yeni Sim Yetenekleri:

Cats and Dogs paketiyle birlikte simler için 2 farklı yeni yetenek ekleniyor. Bunlar: Veterinerlik ve Hayvan Eğitimi yetenekleri.

4-) Yeni Wohoo Noktası!

The Sims 4 Cats and Dogs simlerin Woohoo yapabileceği yeni bir mekan ekliyor: Deniz Feneri! Ayrıca Simler deniz fenerinin üzerine çıkıp manzaranın keyfini çıkarabilecekler.

5-)Yeni Toplanabilir Eşyalar:

The Sims 4 Cats and Dogs Simlerin biriktirmeleri için yeni bir koleksiyon ekliyor: Tüyler! Hayvanlarınızın kuşları takip etmelerini sağlayarak bu tüyleri toplayabilecek ve tüm tüyleri topladığınızda bir baykuş heykeli ile ödüllendirileceksiniz.

6-) Yeni Bitkiler:

The Sims 4 Cats and Dogs ile hayvanlarınızın ruh hallerini değiştirebilmenizi sağlayacak ve çeşitli mahallelerden toplayabileceğiniz yeni bitkiler ekleniyor.

-Catnip – Bu bitki kedilerin enerjisi maksimuma çıkaracak.
-Madnip – Bu bitki kedilerinizi sinir küpüne dönüştürecek.
-Napnip – Napnip kedinizi sakinleştirip onun uykuya dalmasını sağlayacak.
-Nuzzlenip – Nuzzlenip kedinizi daha da oyuncu yapacak.

7-)Yeni Şehir: Brindleton Bay

Brindleton Bay sakin atmosferi ve balıkçılığıyla ünlenmiş bir sahil kasabası iken aynı zamanda hayvanlarınız için mükemmel bir şehir. Sadece 4 mahalleden oluşsa da sunduğu geniş alanlarla birlikte kocaman bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca limanda bulunan teknelere tıklayıp doğrudan Brindleton Bay’in adası olan SeaGrass Island’a doğrudan gidebilirsiniz.

8-)Hayvan Mezarlığı

The Sims 4 Cats and Dogs ile hayvanlar için bir mezarlık da ekleniyor. Bu mezarlık Brindleton Bay’deki adada yani Seagrass Island’da bulunacak ancak uyaralım hayvanlarınızı buraya getirmeniz onların yüreğini birazcık burkabilir.

9-) Özel Mamalar

Hayvanlarınıza Veteriner kliniklerinde bulunan dolaplardan bir takım özel mamalar satın alabileceksiniz. Hayvanlarınızın yaşını büyültüp küçültmeden, hayalet hayvanları geri getirmeden tutun onların altın şeklinde kaka yapmasını sağlayacak birçok çeşit mama mevcut. ( Hatırlarsanız hayvanlarımızı kontrol edemeyeceğimiz ve onları cas ekranında büyültüp küçültemeyeceğimiz belli olmuştu bunun üzerine bizleri mutlu etmek için oyuna bu mama özelliğini eklemişler ancak tahminimce fiyatı çok tuzlu olucaktır :smiley:

10-) Hayvanları kontrol edememek bir sorun mu?

Başlangıçta birçoğumuzun tedirginlikle sorduğu bu soru oyunu deneyimlemiş birçok oyuncu tarafından olmadığı yönünden cevaplanıyor. Çünkü hayvanlarınızın neye ihtiyacı olduğunu davranışlarından hatta kimi zaman mimiklerinden anlayabileceğimiz söyleniyor. Örneğin acıkmış ve bu durum sahibinin pek de umrunda olmayan bir Husky şu şekilde davranacak:

11-) Ve Daha fazlası:

Bahsettiğimiz kategoriler dışında oyunun içinden birkaç bilgiyi de eklemeden geçmeyelim:

-Hayvanlar tüy dökecekler.
-Hayvanların Hamilelği 2-3 gün sürecek.
-Yavru kedi ve köpekler merdivenlere tırmanamayacak.
-Hayvanlar bazen evden kaçacak. Bu yüzden internete ilan vermeniz gerekecek.
-Hayvanların kaybolması simi yasa boğacak.
-Kediler tezgaha çıkarak ve büyük köpekler ise ön patileriyle tezgaha dayanıp Siminizin yemeklerini yiyebilecekler.
-Kediler şehir meydanında bulunan balık yığınlarını karıştırmaya bayılacaklar!

-Oyunda yirmiden fazla hastalık ve her hastalığın farklı semptomları var.
-Veteriner kliniklerine bazen hasta olmayan hayvanlar da kontrol amaçlı getirilebilecek.
-Veterinerlik kariyeri için gerekli olan yetenekler : Veterinerlik becerisi, Karizma ve El Becerisi olacak.
-Şehir meydanında düğün kemeri, çocukların oyun oynayabileceği alan, ve balık ya da hayvanlarınız için çeşitli eşyalar alabileceğiniz standlar bulunuyor.
-Eğer hayvanlarınız Veteriner Kliniğinde doğum yaparlarsa farklı bir bonus elde edecekler.
-Kedi ve köpekler yolu kısaltmak amacıyla koltukların altından geçebilecek.
-Kediler ve köpekler şehrin etrafındak kuşları kovalayabilecek.

-Oyuna yeni robot süpürgeler eklenecek.
-Korkak kişisel özelliğine sahip hayvanlar bu süpürgeye tepki gösterecekler.
-Kediler süpürgelerin üstüne binebilecek. Ve bu etkileşim baya efsane olmuş

DLC çıktı biraz geç olsada paylaşmak istedim…

Ben şimdi aldım ve indiriyorum şuan ayrıca sims için 2,5Gb lık bir update gelmiş bir çok bugfix ve yeni eklenen bazı eşyalar varmış…

1 Beğeni

Baya iyi olmuş hayalimdeki köpeği yaptım hemen cas ekranı çok kapsamlı olmuş nerdeyse her cins köpek ve kedi var hatta ankara kedisi bile var… Ayrıca artık oyunda spawn olucak sim sayısınıda ayarlaya biliyoruz max 200 önerilsede sınırsız yapıp çok daha kalabalık bir sim dünyasına sahip olunabilir… Ama sınırsız yapınca oyun crash yiyebilir ya da performans düşebilir diye uyarı veriyor… Onun dışında dlc ile bir çok kıyafet ve saç stili eklenmiş kediler için ağaç evler kum kapları vs ( Şu otomatik süpürgeyi bulamadım :joy: ) Siyah olan köpek bilgisayardan korkuyor ve havlamaya başlıyo gidip sakinleştirmek gerekiyo baya gerçekci olmuş yabancı birisi eve gelince ona hırlayıp havlamaya falan başlıyolar :joy:

Rozielimiz hakkın rahmetine kavuştu ev halkı tamamen rahmetli oldu… evin bahçesi mezarlık gibi oldu alt katta gizli bir oda içerisinde 3 tane vampirin mezarı var… Holly ablam ve kardeşi Penelope ablam gidenlerin yerini bir American Shorthair ile doldurmaya karar verdi…

Kedilerin bakımı köpeklerden daha kolay kum koyuyorsun paran varsa oto temizlemeli koyuyosun yok köpek gibi sürekli yürüyüşe çıkar yok şunu yap bunu yap olmuyor yemeği dışarda mı unuttun maması mı bitti hemen tezgaha çıkıp yemeğine sulanıyor :smiley: E bizimkilerde vampir kandan başka bişey ile beslenmiyorlar… Yemekler Pisiciğe kalıyor hep…

The Sims 4’ün altıncı oyun paketi olan ve bizi maceradan maceraya sürükleyecek The Sims 4: Jungle Adventure satışa çıktı. Diğer oyun paketleriyle aynı fiyata sahip olan Jungle Adventure ile birlikte uzak diyarlardaki bir kültüre aşina olabilecek, balta girmemiş ormanlarda gezinebilecek ve hatta keşfedilmemiş bir tapınağın altını üstüne getirebileceğiz.

Bu ana özelliklerin yanı sıra böcekler, yılanlar gibi tehlikeli ve bir o kadar da heyecan verici ince detayların bulunduğu bu paket için;

Ekran Görüntüleri;

2 Beğeni

Belkide şurada 2 adet uykucu vardır…

1 Beğeni

Ailecek miskinler…

4 Beğeni

Sims 4 Artık Ücretsiz!

Buradan platform sayfalarına ulaşabilirsiniz.

1 Beğeni