The Prison Game - Ana Konu

Türk yapımı hapishaneden kaçış survival oyunu The Prison Game bugün çıktı. Steam’de fiyatı 40 TL ve erken erişim… Elimizde var gönderdiler çok kişi ile girip test edeceğiz.

The Prison Game, çok oyunculu hayatta kalma üzerine kurulu bir oyundur. Amacınız, zorlu hapishane şartlarında, azılı ölüm mahkumlarına karşı, kendi imkan beceri ve yetenekleriniz ile hayatta kalmak. Bu süreçte, delilerle, köpeklerle mücadele ederken, aynı zamanda herhangi bir anda başınıza konabilecek ödüllere karşıda dikkatli olmanız gerekiyor!

Hikaye

Artan suç olayları ve hapishanelerin yetersiz kalması sonucunda artık ölüm mahkumları etrafı yüksek duvarlarla çevrili terk edilmiş şehirlere gönderilmektedir. Bu şehirlerde hiçbir güvenlik ve otorite bulunmaması nedeniyle mahkumlar kendilerini savunmak ve hayatta kalmaya çalışmak zorundadırlar. Hiç ummadıkları bir anda başka bir mahkum tarafından saldırıya uğrayabilirler. Oyunun amacı gizlenmek, savaşmak ve yaşamak.

Hükümet para kazanma amacıyla bu işi ulusal bir televizyon şovuna çevirmiştir. Ölüm mahkumlarına son anlarında bir teklif götürülür. Ya haklarında verilmiş idam kararı gerçekleştirilecek, yada kendileri gibi idam mahkumlarının bulunduğu bir alanda kalıp, hayatta kalmaya çalışacaklardır.

Mahkumlar birbirlerine karşı kendilerini korumaları gerekmektedir, fakat zaman zaman şovun parçası olarak kendilerini öldürme amaçlı gönderilen ortak düşmanlara karşı da birlik olmaları gerekecektir.

Amacınız, sizin gibi, 40 farklı oyuncunun bulunduğu haritalarda 32 dakika boyunca hayatta kalmak. Bu süreçte her yola başvurabilirsiniz. Yaptıklarınız ve yapamadıklarınız, oyun sonundaki skorunuza etki etmekte, ve bu bir sonraki tur için size belirli avantajlar sağlamakta!

Olay Sistemi

Şehir içerisinde belirli aralıklar ile olaylar gerçekleşiyor, bunların bazıları dışarıdan hapishaneye giren paralı askerlerden oluşurken, bazıları ise çeşitli tuzaklardan oluşuyor. Olaylar sırasında mahkumlara çeşitli malzemeler elde etme şansı veriliyor. Her olay şehirde anons ve alarmlar ile oyunculara duyuruluyor. Anons ve alarm tipine göre gerçekleşecek olan olayın tehlike derecesine karar verebilmek mümkün oluyor. Bazı olaylarda, şehire zehirli gaz verilirken, bazı olaylarda şehre deliler gönderiliyor.

Ödül Sistemi

Şehirde sürekli, bir oyuncu seçilerek başına ödül konuyor. Bu süreçte seçilmiş oyuncu hayatta kalabilirse, ciddi bir skor elde ediyor. Ayrıca bu süreçte seçilmiş oyuncuların avlanması, aynı şekilde çok ciddi bir skor sağlamakta.

1 Beğeni

40 kişilik sunucular bomboş… zaten tek sıkıntı bu olacak…

bu erken erişimi olayı baya ele ayağa düştü büyük yapımlar hariç herkes oyununu yarım yamalak satıyor bana kalırsa steam buna bir kota koymalı atıyorum oyun erken erişme çıktıktan sonra 1 sene içinde tam sürüme uyarla 2 senelik oyunlar var hala erken erişim

Hikayesi Ölüm Yarışı film serisinden oynayışta Pubg’den belirli kısımların alıntıları var ama ortada bi emek olduğu belli fiyatı biraz daha düşük olabilirmiş ama bence şuanda da gayet makul bi fiyattan satışa sunuluyor.

Oyun ne olacak bilmiyorum. Üzüldüm. Hiç ilgi yok. Ben de göstermiyorum yalan yok çünkü gerçekten niye çıktı ne var ne olacak nasıl gidecek anlamsız bir belirsizlik içerisinde… bekleniyordu da… :frowning:
Planlarını soracağım. Birkaç anahtar gönderdiler ama mesele bu değil.

1 Beğeni