Steam'in Yeni Kütüphane Arayüzüne Geçmek [Anlatım]

Önemli not: Aşağıdaki anlatılan adımlar, Valve tarafında yapılan değişiklikler nedeniyle bir süredir işe yaramamaktadır. 17 Eylül 2019’da yeni kütüphane arayüzü beta olarak tüm kullanıcılara sunulacaktır.

Anlatım için tıklayın.

Herkese merhaba. Bilenler olacaktır, Steam’in yıllardır neredeyse hiçbir değişime uğramayan kütüphane arayüzü belirli olmayan bir tarihte yenilecek. Bu arayüz, şu an kolay bir yöntem sayesinde denenebilmekte.

İşlemlere başlamadan önce bazı noktalara değineyim:

• Anlatım Steam’in varsayılan temasında ve Windows 10 üzerinde yapılmıştır.
  • Steam’in beta sürümüne geçmeniz gerekmektedir.
  • Steam’in dilini İngilizce kullanmak zorunda kalacaksınız.

1. Steam Beta Sürümüne Geçin

• Steam ana penceresinde sol üstten Steam → Ayarlar yolunu izleyin.
    Men%C3%BC-Ayarlar
  • Açılan pencerede solda varsayılan olarak hesap sekmesi seçili olacak. Bu sekmede Beta katılımı kısmında Steam Beta Update’i seçin ve tamam deyin.
    Ayarlar-Beta
  • Steam’i yeniden başlatın, beta güncellemesi kendiliğinden indirilecek ve kurulacak.
  • Steam’i tamamen kapatın.

2. Gerekli Dosyaları İndirin

https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/csgo_steamui_websrc_all.zip.8af5e297faf24667a734d24612abc35f7f54576c

• Üstteki bağlantıya tıklayarak dosyayı indirin ve dosya isminde .zip uzantısından sonra yazılmış olan nokta dahil tüm karakterleri (.8af5e297faf24667a734d24612abc35f7f54576c) silin. Windows size bir uyarı verecektir, evet deyin.
    Dosya%20Uzant%C4%B1s%C4%B1

3. Dosyaları Kopyalayın

• Zip dosyasının içindeki steamui klasörünü Steam’in ana dizinine kopyalayın.
    Steamui

4. Kısayol Oluşturun

• Steam’i görev çubuğundan başlatıyorsanız klavyeden shift tuşuna basılı tutarak görev çubuğundaki Steam simgesine sağ tıklayın ve özellikler deyin. Görev çubuğundan başlatmıyorsanız Steam ana dizinindeki Steam.exe dosyasına sağ tıklayın ve kısayol oluştur deyin. Bu kısayolu kolayca erişebileceğiniz bir yere taşıyın, kısayola sağ tıklayarak özellikler deyin.
  • Açılan pencerede hedef kısmında en sona (Bir karakter boşluk bırakarak.) -newlib ekleyin ve tamam deyin.

5. Dil Ayarı

• Steam’i açın ve Steam ayarlarına girdikten sonra solda arayüz kısmına tıklayıp dili İngilizce yapın.
  • Steam’i yeniden başlatın.

6. Keşfedin!

• Steam’i oluşturduğunuz kısayoldan (Görev çubuğundaki kısayolu düzenlediyseniz görev çubuğundan) başlatın.

• Tüm işlemler tamam. Artık yeni kütüphane tasarımını keşfedebilirsiniz!

Notlar:

• Yeni arayüz için Steam’i her zaman düzenlediğiniz ya da oluşturduğunuz kısayoldan başlatın.
  • Eski tasarıma dönmek çok kolay. Sadece kısayoldaki -newlib komutunu silin.
  • Dili İngilizce yapmamızın nedeni, Türkçe seçili iken yeni arayüzün maalesef siyah ekranda kalmasıdır. Dosyalar İngilizce ile uyumlu.
  • Çeşitli hatalar, gariplikler olması doğal. Sonuçta henüz herkese açık yayınlanmamış bir şeyi deniyorsunuz.

Kaynak:

https://www.reddit.com/r/Steam/comments/bykilq/steam_library_update_work_in_progress_via_steamdb/eqj7523?utm_source=share&utm_medium=web2x

14 Beğeni

Güzel rehber olmuş teşekkürler. Paylaşıyorum.

2 Beğeni

Elinize sağlık süper olmuş bende steamui yoktu default olarak yedek almama gerek kalmadı :blush:

1 Beğeni

Geri bildirim için teşekkür ederim, konuda gerekli düzeltmeyi yaptım.

1 Beğeni

Bugün denedim ve işe yaramadı. Başka biar mı acaba?

Maalesef anlayamadığım bir nedenden ötürü çalışmıyor. Ancak bugün Valve duyurusu gelmiş. Beta resmi olarak 17 Eylül’de gelecek.

Gördüm bunu; gelsin, gelsin de launcher eski tasarımda aşırı sırıtacak o. En iyisi paso Big Picture’da kullanmak ama o da ekran kartını yoruyor düşük sistemlerde.

Yeni arayüz beta olarak çıktı, isteyen herkes deneyimleyebilir.

Çok güzel olmuş, istediğimiz şekilde düzenleyebiliyoruz. Aktivitelere, başarımlara, atölyeye, topluluk merkezine vs. tek ekrandan erişebiliyoruz.

3 Beğeni

beğendim :call_me_hand:

Steam arayüzü yeni haline kavuştu.

5 Beğeni