Steam Sonbahar İndirimleri ve Oyun Ödülleri 2018 Başladı!

Simülasyon oyunları dahil birçok ürün yine Steam’de indirime girdi.Bir önceki Cadılar Bayramı indiriminde almadığınız oyunları yine aynı indirimli fiyatlara yakın satın alabilirsiniz. İndirimler 21 Kasım akşamı başladı ve 27 Kasım Salı akşamı 21.00’de son bulacak.

İndirimleri arkadaşlarınıza haber vermeyi unutmayın :wink: !


2016 yılı sonunda ilk kez verilen Steam Ödülleri 2017’den sonra bu sene de tekrarlanıyor!

2016’nın sonunda ilk kez verilen Steam Ödülleri bu yıl yine başladı. Sonbahar indirimleri ile birlikte ödül kategorileri açıklandı ve uygun kategoriye sevdiğiniz bir oyunu aday gösterebiliyorsunuz.


Nedir bu kategoriler?

“Yılın Oyunu” Ödülü

Sizi etkileyen şey sürükleyici oynanışı, saran hikâyesi, oldukça iyi oluşturulmuş karakterleri, kusursuz tasarımı ya da bağımlı edici çok oyunculu moduydu. Gerekçeniz ne olursa olsun 2018’in En İyi Oyunu ödülünü kazanan oyun tamamen harika bir oyun olacaktır.


“Yılın VR Oyunu” Ödülü

VR, oyun tasarımının Vahşi Batı’sı gibi bir şey. Her şeyin kabul edildiği ve yeni ortaya çıkan standartlardan oluşan kanunusuz bir ortam burası. Bu ödülün kazananı sadece oldukça eğlenceli değil aynı zamanda VR’ın geleceği için bir rotaya çizmeye de yardımcı olmuştur.


“Aşk İle Devam Ettirilen” Ödülü

Bu oyun çıkalı çok oldu. Geliştirici ekibin, yaratıcı fikirlerini hayata geçirdikleri göz bebeklerini duyurduğu ilk günün üzerinden uzun zaman geçti ama geliştiriciler, tıpkı iyi birer anne ve baba gibi eserlerini desteklemeye ve büyütmeye devam etti. Bu oyun, geçen tüm yıllara inat, bugün bile yeni içerik almakta.


“En İyi Geliştirici” Ödülü

İster hayranlarını dinleyerek bir oyun geliştirmiş olsunlar, isterse tamamen beklenmeyen bir ürün otaya çıkartmış olsunlar ya da gerçekten harika bir oyun yaratma sözlerini tutmuş olsunlar; bu stüdyo 2018 yılını gerçekten kasıp kavurdu.


“En İyi Ortam” Ödülü

Bütün o geveze ara sahneler veya bütün o sağlık kitine ihtiyacınız olduğunu gösteren uyarılar; karakterlerin fazla abartılmış olduğu gerçeğiyle yüzleşmeliyiz. Bu kazananın da gösterdiği gibi bazen nefes kesici bir sahneyle bir hikâyeyi bir sürü geveze kahramana kıyasla çok daha iyi bir şekilde anlatabilirsiniz.


“Arkadaşlarla Daha Zevkli” Ödülü

Bazı harika oyunlar, tek başına oynandığında o kadar da harika olamayabilirler. Arkanızı kollaması için belki de birkaç arkadaşa ihtiyacınız vardır. Belki de onları sırtından bıçaklayabilecek birkaç arkadaşa ihtiyacınız vardır. Her iki şekilde de bu oyunları oynamak için arkadaşlarıyla toplananları neşe beklemektedir.


“En İyi Alternatif Tarih” Ödülü

Geçmişinden ders almayanlar, aynı hatalarını tekrar etmeye mahkûmdur. Ders alanların durumlarıysa gayet iyidir ancak hem ders alıp hem de geçmişi yeniden yazanlarsa, 2018’in en eğlenceli tarihi yeniden yazma oyunu için bu ödülü almaya mahkûmdur.


“Bir Makineyle Yaşanan En Büyük Eğlence” Ödülü

İster bir otomobil, kamyon, robot ya da farklı bir mekanik makine olsun; bu ödülün kazananı tam gaz vererek makineler tarafından mümkün kılınan unutulamaz bir oynanış tasarladı.


Nasıl aday gösterebilirim?

Oyunların steam mağaza sayfasından aday göster butonuna basarak sevdiğiniz oyunları aday gösterebilirsiniz!

Ayrıca 4 adet görev karşılığında rozet sahibi de olabilirsiniz!

Steam ödülleri için adaylar ortaya çıktıktan sonra bu kez ana ödül için oylama yapacağız. Bakalım bu sene hangi simülasyonlar sezonu 1. ile kapatacak?

3 Beğeni

Nedense kimseye gitmiyor elim ama sanırım buldum bir tane… :woman_shrugging:

Sizde aday sayfasından alacağınız link ile kendi seçimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

1 Beğeni

ben 8 tane kategorii yaptığım halde o görevi vermiyor bana :slight_smile: sanırım buga girdi…

2 Beğeni

Bu sorun gece bende de vardı şuan düzelmiş.

1 Beğeni

Bakalım bu sene kaçı tutacak :smiley:
https://www.furkanozden.net/2018/11/steam-odullerinde-aday-gosterdigim-oyunlar.html

Yarın akşam 8 p.m.'de yapılacak olan canlı yayın ile Steam Ödülleri sahibini bulacak!

Yayın

SteamTV

Kazananlar Açıklandı!

  • Yılın Oyunu: PlayerUnknown’s Battlegrounds
  • Yılın VR Oyunu: The Elder Scrolls V: Skyrim VR
  • Aşk İle Devam Ettirilen: Grand Theft Auto V
  • En İyi Geliştirici: CD Project Red
  • En İyi Ortam: The Witcher 3: Wild Hunt
  • Arkadaşlarla Daha Zevkli: Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
  • En İyi Alternatif Tarih: Assassin’s Creed Odyssey
  • Bir Makineyle Yaşanan En Büyük Eğlence: Rocket League

“Steam 2018 Yılı Oyun Ödülleri” 'nin kazananlarından sadece BİR tanesinin 2018 çıkışlı olması…

1 Beğeni