SpinTires: MudRunner - Harita Yapım Ekibi

SpinTires: MudRunner’ın çıkışıyla modlama ve harita editöründe bazı yenilikler olacak. Daha önce Emre Aydın bizlere ilk haritaları sunmuştu ardından başkaları da yayınladı. Yeni oyunu hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz. Harita üretmek de istiyoruz.
SpinTires’ın haritaları çok güzel oluyor aynı şeyler kullanılsa da anlamsız bir şekilde kurduğumuz her harita keyif veriyor. Buna anlam veremiyorum. :smiley:
Malum artık yeni oyunda Steam Atölye’de de haritalar da paylaşılabilecek.

Takım üyeleri;
@HasanOfke @Emre54

Emre kendi haritalarını uyarlar mı bilmiyorum gerek kalmaz. Sıfırdan bir şeyler üretmeye çalışırız.

Türk haritası mı olacak?
Hayır amaç normal genel bir harita oluşturmak. Ama yeni sistemde bazı imkanlar olabilir. Türk bayrağı görmek isteriz elbette…

SimülasyonTÜRK & SimülasyonPark

3 Beğeni

Harita editöründe çalışmaya başladım. Mantığını ve nasıl kullanıldığını çözüyorum.

1 Beğeni

Emre bir yandan haritayı geliştirirken ben de kurcalıyorum öğreniyorum keyifli :smiley:

2 Beğeni

Keşke vaktim olsada kucaklayabilsem bende :neutral_face:

1 Beğeni

Spintires sahiplerine indirimliyken almak lazım keyifli bi oyun fizikleri grafikleri efsane :smiley:

1 Beğeni

bende başladım yavaştan :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Emre haritanın %30 gibi miktarını tamamladı sayılır. Dehşet bir harita geliyor. :slight_smile: Her akşam son sürümünü test ediyorum. KIDEMLİ BETA TESTERLIK YAPIYORUM bu arada :smiley: kendim de uğraşıyorum.

1 Beğeni

Eğer harita editöründe çalışırken geometri arazi fırçasında havada kalma sorunu yaşanıyorsa Editör programını kullanırken Steam arayüzünü kapatın oyun içi ayalarda overlay şeyi shift+tab ile açılan engel oluyor :slight_smile: çok çile çektim

1 Beğeni

Emre abinin haritası hani bi çıksada finallerden önce oynama şerefine erişsek :smile:

2 Beğeni

Aynen ya spindeki normal haritalar sıkıcı aksiyon arıyorum

2 Beğeni

haritaların atölyede yayınlanması anlatılmış şimdi ben de kendi haritamı paylaşıcam

Step by step guide
Step 1: Create a new mod by right clicking ‘mods’ and selecting ‘create new mod’
Step 2: Right click the new mod folder and select ‘new terrain’
Step 3: Name your map ‘level_mapnamehere’ and select the appropriate size
Step 4: Once the new STG file has been created, rebuild the terrain, then save the map and close the editor
Step 4: Open the editor folder in windows explorer and find the copy your prebuild map files into the new mods prebuild map files
Step 5: Open your maps .xml file with a notepad editor, select all and copy to the clipboard
Step 6: Open the new mod map .xml file, delete everything in it and paste your maps .xml data, then save
Step 7: You can delete any none-relevant folders that were autmatically created when you made the mod folder in the editor
Step 8: Open the Strings.xml file in the new mods folder, enter the file name of your map in the first line (level_mapnamehere) then in the second line, type whatever you want your map to be called in the game menu (e.g. Map Name Here) then save
Step 9: Load the editor, load your mod map terrain file, rebuild the terrain, then save
Step 10: You’re now ready to publish the map to the workshop, but you can’t do this while the file is open in the editor. Restart the editor before moving onto the final step.
Step 11: Right click the new mod folder and select ‘Publish to workshop’ – Give your map a title, change its visiability from private to public if you want it to go live, click ‘Autogenerate’ to create a map image, then select publish

That’s it. Your map will be uploaded to the Steam workshop. I have tried several ways of doing it but this seems to be the only way that works for me, even if it is a little long winded. Once it’s in the workshop you can edit the description and add photos or videos to its workshop page.

2 Beğeni

Konuyu biraz hortlatmış olacağım, kusuruma bakmayın :slight_smile:. Biraz meraktan biraz da acaba aklımdaki fikri yapabilir miyim diye bir zamandır uğraşıyordum, bu hata engelliyordu.

Düzeltmek için birkaç yöntem denedim ama fayda etmedi, bi de parka bakayım dedim belki çözümü vardır diye. Çözüm için çok teşekkür ediyorum. :slight_smile:

şimdi SnowRunner için gelsin de oraya geçeyim müthiş yeteneklerimi orada ortaya çıkarıcam :smiley:

2 Beğeni