SpinTires: MudRunner Ana Konusu

Napco çok güzel olmuş. GMC de öyle tabii kullanılır yani :slight_smile: Haritada garaj yok, tomruk yükleme istasyonları yok. :smiley:
başta nasıl gelirse öyle oynuyorsunuz zaten 8 puanlık teslimat alanı var ve 4 puan da 2şer olmak üzere tomruk römorku var napcoya bağlayıp götürüyorsunuz. Laf olsun diye çıkmış bir DLC zaten bir şey beklemiyoruz.
Attığın görüntüdeki varillleri zaten yeni oyunda taşıyacağız. Artık MudRunner 2 için bir şeyler paylaşmaları gerek.

Akşam 20.00 gibi belki erken açarım yayını 1-2 saat kadar haritayı oynayıp yeni oyundan konuştuktan sonra kapatırım.

3 Beğeni

https://www.simulasyonturk.com/mudrunner-icin-old-timers-dlcsi-cikti/

2 Beğeni

:frowning: eskiden Spintires sahiplerine daha çok indirim oluyordu millet 10 tlden götürmüştü şimdi ayrıldıkları için 35tl :smiley:
american wilds ile 60 tl
hiç oynamayan biri için değer mi?
yüzlerce mod var kardeşim bir de multiplayer oynayacaksanız değer spintires eski artık mudrunner oynamayan ben kamyon simülatörü seviyorum gerçekçi istiyorum fizik mizik ağlamasın o zaman gitsin kumda oynasın ne diyim

3 Beğeni

Yarın bir gün bunu 2 için de duyarız , bu boyle devam eder… :smiley: Kusura bakmasın , dengesiz firmalara tek kuruş akıtmak yok artık benim açımdan…

3 Beğeni

Ne kadar d0ru dediniz s4t1c1 bey;

Buna da fazlası ile katılıyorum.

2 Beğeni

Kaç FPS ile oynuyorsunuz beyler? Bir de ekranda göstergeler olmadan nasıl SS alıyoruz?

rx550 4gb ile en yüksek ayarlarda 60 fps drop felan olmuyor, havok fizik motoruna rağmen süper optimizasyon, fotoğraf alırken göstergeleri ayarlardan kapatıyorsun.

ETS2 ve ATS gibi oyun içinden SS alamıyoruz mu yani? Her defasında ayarlardan gösterge kapat/aç yapmaya üşenirim :frowning:

alıyoruz ayarlarda ekran görüntüsü alırken hudları kapat seçeneği var onu seçmelisin sonra f12 ile aldığında onlar kaybolacak

1 Beğeni

O zaman iyiymiş ya İngilizcem yok sayılır o yüzden göremedim herhalde. :slight_smile:

Ayarlarda pek seçenek yoktu mesela dikey eşleştirme gibi?

Aklıma takılan bir kaç hususu sormak istiyorum.
Önce Spintires indirdim, hemen akabinde de Mudrunner. Mudrunner çok hoşuma giden bir kaç gelişmeye, bir kaç detaya sahip. Nedir işte tankın içindeki sıvıyı, çalışan motoru, kilitlenen diferansiyeli animasyonla göstermesi çok hoş olmuş. En önemlisi, hatta Mudrunner’a “katlanma” sebebim kameranın düzeltilmiş olması. Yani kamera aracın etrafında olması gerektiği gibi rahat dönüyor, orijinal Spintires’ta önce bizim olduğumuz taraftaki bir merkezden dönüp sonra araç etrafında dönmeye başlıyordu. Ne araca ne çevreye hakim olamıyordum. Bu düzeltildiği için Mudrunner çok daha rahat ettiğim bir oyun.
Ancak şöyle bir kaç husus var;
Mudrunner’da düz yol fiziği resmen berbat. Yani hem fazla hızlanamıyorum hem araba düz gidemiyor, bir tuhaf geldi bana fizikleri. Hem G27 ile Hem F710 ile denedim. Spintires’da böyle bir sorun hissetmedim, sert toprakta ya da asfaltta gayet rahat ilerliyordu araç.
Bir de çamur fiziği konusu var ki onda da nedense Spintires’ın çamur fiziği Mudrunner’dan çok daha iyi hissettirdi. Mudrunner’da bir yapaylık var sanki. Spintires’ı bu konuda daha başarılı buldum. Belki de psikolojiktir.
Şimdi soracağım kısma gelelim; Spintires için kamerayı düzeltecek bir mod, ayar v.b var mıdır? Mudrunner’ın fizikleri konusundaki görüşlerim psikolojik midir? Ya da oynadığım harita ile mi alakalıdır? Yine de kamerayı düzeltip Spintires oynamayı yeğlerim.
Son olarak, Hardcore modda açarsak tomrukları otomatik yüklemiyormuş, tek tek yüklemeye uğraşmak istemiyorum. Custom bir ayar yok mu ki sadece tomrukları otomatik yükleyebileceğim ama aracın yol eğimine göre dalma v.b yapacağı bir ayar mümkün mü mesela?

1 Beğeni

düz yol sürüşü hep kötüydü yeni oyunda düzeltilmiş olması lazım fizik motorunu yenilediler
spintires kamerası farklı ama mudrunner’ın kamerası iyileştirilmişti başka bir seçenek yok zaten ne görüyorsan odur ve hardcore için custom ayar yok tomruk yükleme alışınca hoş oluyor

1 Beğeni

En azından Spintires’da sırıtmıyordu, Mudrunner’da bayağı sırıtmış. Yenilenmiş fizik motoru beni sarmadı o zaman. Kötü kamera ile sevmediğim fizikler arasında bir seçim yapacağım anlaşılan. :smiley:

Oyunda da işin arazide kamyon kullanma kısmında olduğumdan dolayı tomruk yüklemeyle falan uğraşmak istemiyorum. Casual devam o zaman. :slight_smile: Teşekkürler.

1 Beğeni

Bilmiyorum çok ciddi problemler değil oyunun genelini düşündüğünde alışıyorsun ve yrni oyundan beklentimiz yüksek mazeret gösteremeyecekleri durumdalar artık artık oyun için yapacağımız feedbackler karşılığını bulmalı. Elimizde üç beş tane adam akıllı yapım var.

1 Beğeni

Aynen ya kameraya alışacağım ya fiziklere. Bakalım zaman neler gösterir. :slight_smile: Oyunların geri kalanı gerçekten muhteşem, yolun düzgün yerini seçerek gitmeye çalışmak, yüklü haldeyken yolu eze eze gitmek, gereksiz yere diferansiyel kilidi kullanmamaya çalışmak v.b

1 Beğeni

Yeni oyun duyurulduktan ve çıktıktan sonra dönecek tartışmaları merakla bekliyorum.

1 Beğeni
3 Beğeni

4320 zaten oyunda en sevdiğimiz modeldir :smiley:

2 Beğeni

MudRunner için küçük bir güncelleme geldi.

Fixed a sound-related crash
GMC DW950 now has its own unique cistern addon
2 new vehicle parameters exposed via XML for modders, both in "Motor" section:
EngineResponsiveness (defaults to 0.04), controls how fast the vehicle accelerates in response to user input.
ClutchDelay (defaults to 0.1), idle engine time after changing gears in automatic gearbox mode.
Random addons don't spawn for vehicles in proving grounds
"RELOAD" in proving grounds now updates textures the same way as "UPDATE"
Minor legacy camera position fixes

MudRunner 2 için de bekleyin diyor kısaca paylaşacaklarmış :slight_smile: haydi bakalım bayramdan sonra …

1 Beğeni

1.3 GB büyüklüğünde güncelleme geldi , indirebilirsiniz.

1 Beğeni