SnowRunner Türkçe Yama v12.2 Rapid Çeviri

SnowRunner v12.2 Türkçe Yama
Rapid Çeviri

Çevirmenler:
Onur “HonourKai” (forumda GodVader) – Proje Yöneticisi
Enes “reasoN”
yusuf “scythe”
Tolunay “Teq1qeTiR”

Sizleri Türkçe oyunlarla buluşturmak isteyen yeni bir çeviri grubuyuz ve SnowRunner ilk projemiz. Projeye 4 Mayıs akşamı başladık. Kelimeler tek tek, Türkçede size doğru anlamı verebilmek üzere yerelleştirildi. Hata olduğunu düşündüğünüz yerleri bize bildirdiğiniz takdirde, bunlar bir sonraki güncellemede düzeltilecektir.

Görseller aşağıdadır.

4 Beğeni

Resimleri buraya tekrar yüklemeniz gerekiyor. DH bağlantıları burada çalışmaz.

3 Beğeni

Aldık bakalım gelsinde bı ne var ne yok bakalım :grin:

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Kasıtlı yaptığım bir şey değildi. Gönderiyi düzenledim.

@muhammedarikan2572
Hayırlı olsun Discord’dan bizimle iletişime geçin lütfen

1 Beğeni

dc ye girdim ama bi cevap veren olmadı

1 Beğeni

Ürün teslim edildi. Destekçilerimiz arasına eklendiniz. Teşekkür ediyoruz.

2 Beğeni

Yama %100, tamamı Türkçedir arkadaşlar.
Sadece başlıklar veya menüler değil, görev talimatları, diyaloglar, kamyonların, motorların, vinçlerin açıklamaları, özellikleri her şeyi çevrildi. Kamyonlar ile ilgili hiçbir fikrimiz olmamasına rağmen ders çalıştık, bilgi sahibi olduk. Oyundaki deyimleri, eşleniği var ise Türkçe’deki deyimler veya söylemler ile değiştirdik.

Oyun tatlı kelime oyunlarını gerçekten seviyor. Bir örnek vermem gerekirse:
Bir görev var ve ismi “Well Well Well”. Bunu “Vay Vay Vay” olarak çevirebilirdik. Ancak görev içeriğine baktığımızda aynı zamanda petrol kuyusundan da bahsediyor. (Well=Kuyu)
Biz de görevin ismini “Bak Sen Şu Kuyuya” olarak çevirdik. Bu, onlarca görev isminden sadece bir tanesi.
Herkese iyi oyunlar diliyorum.

5 Beğeni

Yama orijinal v4.9 ile de uyumludur. @muhammedarikan2572’ye teşekkür ederiz.

2 Beğeni

Tavsiye ederim düşünen varsa sorunsuz çalışıyor şuanda

1 Beğeni

güzel olmuş tebrikler
– benzin istasyonu yerine akaryakıt istasyonu ya da yakıt istasyonu yazılabilir mi? malum oyunda dizel canavarları var :slight_smile:

6 Beğeni

Yama alınabilir durumda ama Konu hakkında uyumsuzluklar yaşanabilir demiştin @HasanOfke kardo oyun yeni olduğu için sürekli güncelleme gelir ve multi gibi yada modlarla uyumssuzluğu gibi sorunlar yaşanabilir mi? ona göre alıcam yamayı.

1 Beğeni

Merhaba @KircaBey,
Az önce sürümü v4.9’a yükselttim. Oyun yeni evet çok fazla update geliyor ve gelecektir. Sürümü yükseltmeye devam edeceğiz ve destek vermeye de devam edeceğiz. Discord’da ekibimizden reasoN#7274 Türkçe Yama’yı modlarınızın içine entegre edecek.

2 Beğeni

Diğer modların değiştirdiği dosyalarla bunlar farklı ancak mod sitesinden direkt o dosyayı yüklemeye çalışırsan mevcut dosyanın üzerine geçebilir. WinRar ile açtığında her şey karşına çıkıyor. En azından özel bir yazılım ile yapılmadıysa diğer modları kurarken kolay olsun diye direkt dosyayı değiştirmek istediğinde Türkçe yama dahil başka bir mod ile yapılan değişiklikler de gidecek. Oradaki sıkıntı yeni güncellemeler ve toollarla çözülürse sorun kalmaz.

benzer yöntem;

1. download the mod manually

2. In the folder of your games open initial.pak with winrar

3. Go to initial.pak \ [media] \ classes

4. Replace the trucks and suspensions folder with those of the mod.

bu çok kötü bir yol

2 Beğeni

Modlarla uyumsuzluk konusunda birşey diyemeyeceğim fakat güncelleme çıkar çıkmaz yapıyorlar arkadaşlar bugun ikindin üstü güncelleme çıktı söyledim yarım saat içinde halledip yolladı dosyayı için rahat olsun yani

3 Beğeni

peki multi konusunda nasıl olucak yama yı yükledikten sonra multi de kullanabilecekmiiyiz çünkü oyun dosyaları doğrulanmadığın da multi de bağlantı sorunlarını yaşanıyor initial.pack değişeceği için sıkıntı olmaz mı? çünkü genelde multi oynuyoruz biz.

Oyunu modladığınızda sanıyorum ki online’a bağlanamazsınız. Eğer bağlanabiliyorsanız, oyunu modladıktan sonra, Türkçe Yama’yı içine Reason#7274 arkadaşımız sizin için entegre edecek. Güncelleme geldikçe de yamayı yeni bir ücret talep etmeden güncelliyoruz. Bunun yanında siz bu tür simülasyon oyunu terimlerine aşina kişiler olarak bize var olduğunu düşündüğünüz hatalarla ilgili geri bildirim yollarsanız yeni sürüm güncellemelerinde bu hatalar da düzeltilecektir. Bu arada yama orijinal sürümde çalışıyor. v4.9

2 Beğeni

Yok demek istediğimi ben anlatamadım sanırım hata bende :smiley: yama yı alıcam zaten en azından hem destek amaçlı hemde denemek için alıcam yani sp da muhakkak stabil çalışıyordur. Aslında sorduğum soru online da zaten modsuz oynamak zorundayız modlu girmeye çalışınca bağlantı sorunu yaşayıp oyun atıyor bizzi, yani online da mod kurmadan giricez ve türkçe yama kullanılabilir olucak mı o şekilde bunu sormuştum aslında

2 Beğeni

Yamaylada sorun yaşayabilirsin MP de sp oynamak icin sanırım daha çok
Olmadı merak ediyorsan aç bı oyun girelim MP bende merak ediyom

1 Beğeni

Pekala o zaman hali hazırda satın almış olan @muhammedarikan2572 arkadaşımız var onlineda deneyip bize bildirebilirse çok iyi olur.

2 Beğeni

bunun için epicgameste eklemen gerek ismim KircaBey ekleyebilirsin epic ten @muhammedarikan2572 bir sorum daha var @RapidCeviri discord kanalınıza katıldım zaten şimdi yamayı alıcam ama son bir sorum daha var yama hani modlar gibi manuel olarak mı kuruluyor yoksa subscribe şeklinde de mevcut mu? yani multi oynadık dıyelım arkadaslarımla ama onlar çıktı ben kendım devam etmek ıstıyorum ve tekrar yamayı aktıf edıp kendım oynamak ıstıyorum yanı mod bolumunden aktıf deaktıf seklınde mevcut mu yoksa sadece manuel olarak kurulu şekil de mi kalıyor yama