Siyah Texture problemi - ETS2

Arkadaşlar benim ets2mde bir texture problemi oluştu. çok can sıkıcı bir problem. bazı önemli texture’lar siyah oluyor. Attığım resmin bir mod olduğuna bakmayın daha birçok yerde modlu modsuz bu hatayı gözlemledim daha fazla resim ekleyeceğim.

• modsuz profilde denedim

• dosyaları doğrulamayı denedim

ama nafile

DX11 veya DX9?

Çok doğru bir soru hemen şeyi göstereyim

girdiğim ayar bu şimdi oyundan r_device komutunu yazıp çekicem editlerim bu mesajı

default felan yazıyor dx9 herhalde

Oyunu OpenGL ile başlatmışsın. Birçok mod OpenGL’de düzgün çalışmıyor.(siyah textureler en çok karşılaşılan hatalardan) Oyunu DirectX seçeneğiyle başlatmayı dene.

1 Beğeni

siyah çıkan parçaların çoğu muhtemelen truckpaint matını kullanıyor. Truckpaint matı kullanan parçalara 3 kanal uv eklemeyi denedin mi?

1 Beğeni

Öncelikle yardım önerileriniz için çok teşekkür ediyorum. ve birde not eklemek istiyorum. bilgisayar linux. farketmişsinizdir zaten görüntülerden

@SinagritBaba Abi Onu nasıl yapacağım? bende o seçenekler çıkmıyor başta.

@Emre54 Abi dediğin şeyin ne olduğunu bilmiyorum. 3 kanal uv’nin ne olduğunu ve nasıl ekleyeceğimi anlatabilirmisin?

DirectX Linux ile uyumlu değil diye biliyorum. OpenGL zaten açık kaynak bir api. [Çözüldü] Ubuntu üzerinde Directx kurulumu Bu konuda directxin kurulumu ile bilgiler var bi göz at istersen

1 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum abi yardımın için ama ben bu tür işlerden pek anlamam. biraz okudum kafam allak bullak oldu. :smile:

Zaten Emre abi anlattıktan sonra dediği şeyi yapamassam pes edeceğim.

Bu arada bir not daha: belli bir vakit önce çalışıyordu bu modlar

1 Beğeni

DXTBmp ile hazırladığım textureler OpenGL’de siyah oluyordu. Aynı textureleri GIMP’i kullanarak tekrar kaydettim düzeldi. Belki sorunu çözebilir.

1 Beğeni