Site ile ilgili geliştirmeler (güncel)

SimülasyonTÜRK Forum’da bazı konular kapatılmaya başlandı. Buraya yönlendiriliyor.
Fakat o tarafın sürümü eski olduğu için güncellenmesi gerek. Yeni sürümü test ediyoruz birkaç güne oradaki forum sürümü yükseltilecek. Ondan sonra ne olur bilemiyorum ama tamamen banner vs. ile buraya yönlendirilmesi gerekiyor.

1 Beğeni

SimülasyonTÜRK Forum an itibariyle yükseltme nedeniyle kapatıldı akşama kadar sürecek. Ondan sonrasına bakacağız. Bazı önemli mod projelerini buraya aktarmak istiyorum.

Forum için olaylar bitti sayılır son bir aşama kaldı gece halledilecek.

Ana sitelerin sunucusuna 8GB ram eklendi 16 oldu. Ramler hafta içi takılacak uyumsuzluk oldu.

An itibariyle forum da açıldı. Geçen hafta tamamen bu işlerle geçti… :frowning:

Ana sunucuda ramler 16 yapıldı. Şu an için forumda url problemi var giderilecek.

Blogta mod ekleme sistemini başlatmayı planlıyorum. WorldofTrucksTR.com için oturdu ama her türlü geri bildirimi almak gerekiyordu. Bir de talep olduğunu görüyorum daha kolay bir yerde modları eklemek herkesi mutlu edecektir. Biraz daha vakit lazım teknik sıkıntıların tamamı çözüldü. Sadece serbest değil de düzenli ve rol verdiğimiz kişilerin eklemesi daha doğru olacak öteki türlü her şey karışır ne yazık ki kuralları okumadan suistimal ediyorlar. Kocaman yazsan da önemi yok. OKUMUYOR! ANLAMIYOR! UMURSAMIYOR!

Modlar normal kategorilerine eklenir fakat ayrı bir sayfada listelenebilir bu mümkün zaten kullandığımız temada her şey var ama bu temayı da değiştirmek istiyorum doğru dürüst bir şey bulsam alacağım.

+++ park.simulasyonturk.com teması için birkaç çözüm var onları da bu sırada yapabiliriz. Bu ay buranın vps paketi yükseltilecek yer kalmadı çünkü :smiley:

Blogta eski, kullanılmayan, gereksiz kategoriler siliniyor. Bazı eski oyunların fazla kategorileri de dahil ana kategoride birleştiriyorum.

1 Beğeni

SimülasyonPark’ın VPS alanı yükseltildi. Hem ek ram ve cpu hem de 20 gb daha ek disk alanı alarak yükselttik. Bu site başka bir sunucuda çalışıyor ana sunucuda değil. Maliyet arttı ama olsun çok fayda sağlıyor.

Tasarıma el atacak birilerini arıyorum buldum ama yapabilecekler mi emin değilim.

Tasarımda değişiklikler yapıldı. Artık konuda ilk resim ana sayfaya çekiliyor ve kutucukta çıkıyor.

2 Beğeni

Mobil tasarımdaki sorun çözüldü. Birkaç yerdeki beyazlık da kaldırıldı.
Mizah konusu kapatıldı çünkü sürekli video, klip paylaşılması konunun yüklenirken kilitlenmesine neden oluyor ve istediğimiz şey bu değildi.

3 Beğeni

Reklamlar tekrar kaldirildi.
@gampue moderatorluk gorevine getirildi.

Ana sitede yarın tema değişimi planlıyorum.

1 Beğeni

SimulasyonTurk.com teması değiştirildi. Darısı buranın başına ama burada o kadar kolay değil :smiley:

Kurallara uymayan kullanıcıları; belli bir süre askıya alma, susturma yasakları başlayacak. Bu nedenle yeniden moderatör arıyorum.

6 Beğeni

simulasyonturk.com mobil teması için çözüm arıyorum kurduğum eklentiler verimli değil. Temanın kendi mobil versiyonu gereksiz şeylerle dolu.

simulasyonturk.com’da adblock yasağı tekrar aktifleştirildi.
Yıllar önce simülasyon oyunlarını türlerine göre kategorilere ayırmıştık fakat daha sonra iptal edilmişti. Şİmdi o isimleri kısaltıp düzenledim. Çok fazla simülasyon var tek tek kategoride zor oluyor ve uçuş simülasyonu kategorisine girince bütün hepsini görmesi gerekiyor ziyaretçinin o yüzden tekrar bu şekilde yapmaya başlıcam.

örnek;
World of Warships kategorisi böyleydi https://www.simulasyonturk.com/kategori/world-of-warships/ (bu bağlantıya hala erişilebilir kırılmıyor.)

Artık böyle;
https://www.simulasyonturk.com/kategori/savas/world-of-warships/

https://www.simulasyonturk.com/kategori/savas/ kategorisine girildiğinde o kategorideki bütün oyunlar çıkacak. SQUAD, ARMA, World of … serisi,
Aynı şekilde Survival kategorisinde Escape from Tarkov, DayZ, SCUM gibi ama bu kategoriler aşağı yukarı aynı amaçlara hizmet ediyor yine de ayırmalıyız. Askeri savaş ile survival hayatta kalma bir değil. İçinde özellikler çok iyi olsa da(Tarkov silah mekanikleri mesela)

Önce en basit eski simülasyonlardan başlıyorum daha sonra önemliler aktarılacak. Kayıp yok değişiklik bile hissedilmeyecek. Menüde bu ana kategori linkleri olacak.

3 Beğeni

Kategori düzenlemesi tamamlandı. Menüler de değiştirildi. Birkaç oyun hala alt kategoride değil.

1 Beğeni
4 Beğeni

Şu an mod galerisi için çalışıyoruz. FS 19 çıkışından önce hazır olacak. Wotr’de olduğu gibi kullanıcılar kendi modlarını ekleyebilecek biraz daha katı kurallar olacak. Tabi bütün oyunları kapsayacak.

Disk problemi yaşandı yer kalmadı Docker da bozuldu haliyle sistem çalışamadı hala disk problemi var Docker çok tüketiyor o yüzden bugün öğlenden itibaren site kapalıydı. Kalıcı olarak önümüzdeki haftalarda sunucu değişimi yapılacak. Temiz kurulumun yapıldığı bir yere aktaracağız.

6 Beğeni