Simuş Airlines - Fleet & Routes

Simuş Airlines

(1) FlyByWire A320neo

• LTFJ/LTBJ
  • LTFJ/LTAC
  • LTBJ/LTAI
  • LTBJ/LGAV
  • LTAI/LCEN
  • LTAI/LGKO
  • LOWW/LOWI

(1) Aerosoft CRJ 700

• LTFJ/LTBJ
  • LTFJ/LTFE
  • LTAI/LCEN
  • EDDK/EGLL
  • EHAM/EGLC
  • LOWW/LOWI

(1) Salty 747-8

• EDDK/LOWW
  • LTAC/

(2) Aerosoft A330 (teslimat bekleniyor)
(2) Fenix A320ceo (teslimat bekleniyor)
(2) PMDG 737 (teslimat bekleniyor)

5 Beğeni

Prepar3d kabul mü :sweat_smile: bi de ivao, vatsim falan bilmiyorum kendim uçuyorum hep. Öyle oluyor mu eğer mümkünse p3dv5 Pmdg737Ngxu filosunda uçmak… Var bi hayalimiz

Ben IVAO, VATSIM karşıtıyım. Anti örgütünü kurucam. dsfsdfsd
Öylesine açılan bir konu ama evet Simuş Airlines VA isteğimiz var da MSFS’de bir şey düzelmediği için adım atamıyoruz. P3D kabul ben de geçtim. Ama 737’yi öğrenemedim. A330 ile başlayacağım o tarafta :smiley:

1 Beğeni

Livery varsa simuş için alırım bi dal. Eğer yapılmadıysa yapmayı deneyebilirim hobi amaçlı (büyük ihtimal beceremem ama olsun :))

@HasanOfke Denendi bir şeyler, konsept diyelim. Uygun görülür ve onaylanırsa 737ng için yapmaya çalışırım.

Düzenleme; En önemli kısım olan wingleti unutmuşuz ama yapılır o da :slight_smile:

5 Beğeni

Geçtiğimiz günlerde Simuş Airlines’ın siparişini verdiği Boeing 737NG’lerden ilki, Renton’dan teslim alınmasının ardından Atatürk Havalimanı’ndaki Teknik hangar’da yerli teknisyenler ve tasarımcılarca yapılan livery boyaması sırasında görüntülendi.

Yetkililer ilk uçağın boyaması Simuş Airlines tarafından da onaylanırsa seri üretime geçileceğini, ve 4 uçağın daha filoya katılacağını söylüyor. Bu sayı ilerleyen zamanlarda daha da çok olabilir.

Bu, zamana meydan okumuş uçağın boyamasına gelin tasarımcı ‘‘ulanalp’’ ile birlikte göz atalım;

• Renkleri düpedüz simülasyonpark web sitesinden arakladık ama siz yine de Hasan’a çaktırmayın :grin:

• Yeni nesil uçaklarda kullanılan ‘‘windshield çevresi siyah boyamanın’’ bu filoda da kullanılması çok hoş
    durdu. Uçak üzerindeki ikincil rengin bu renk olduğunu görebilirsiniz. Motora ve yazıya da biraz attık.

• Siyah maskemizi detaylı bir biçimde inceleyecek olursak camların bittiği noktada Boeing’in logosu ve son camın alt kenarında uçağın kaptanının adının yazdığını görebilirsiniz.

• Biraz aşağı indiğimizde uçağı kullanacak kaptanın isteği doğrultusunda yazılan yer ismini görmekteyiz. Buraya il ya da ilçe ismi yazmayı uygun gördük.

• Motorların üzerinde yine cfm56 yazılarına rastlamaktayız. Tasarım bittiğinde onay alırsa bahsettiğimiz gibi kaptanlarımız için seri üretimine geçilecek ve kuyruk adı şu şekilde sıralanarak devam edecek; TC-ATA (Bu benimki), TC-ATB, TC-ATC, TC-ATD, TC-ATE, TC-ATF…

5 Beğeni

Winglet & engine detail…

4 Beğeni