Simulasyonturk.com Mobil Sürüm Hakkında

SimülasyonTürk teması gayet hoş ve mobil duyarlı. Ama mobil kullanıcılar için ayretten 3. parti eklenti kullanılıyor. Bunun sebebinin performans olduğunu düşünüyorum. Bu eklentiyi biliyorum daha önce kullandım hiçte sevmem. Ana temaya göre de tasarımı hiç hoş değil.

Eklenti yerine ana tema kalmalı, performans ve optimizasyon konusunda yardımcı olabilirim. Bunca yıldır WordPress tecrübemiz var topluluğa bir katkımız olsun.

2 Beğeni

WPTouch(free sürüm) kullanıyoruz ancak zaman zaman cache eklentisi nedeniyle ana temanın mobil sürümüne düşüyor.

2 Beğeni

Ana temanın mobil sürümü çok daha güzel. Sunucunuzun altyapısı nedir? Apache, litespeed vs?

Yeni sunucuda Centos7, Vestacp, Nginx kullanıyor. @feelgood_inc

litespeed olsaydı kendi cache eklentisi var, her türlü optimizasyon sağlıyor. Nginx’in kendi eklentisi var mıdır bilmiyorum. Benimde WordPress tabanlı websitem var, mobil arayüz için ekstra eklentiye gerek yok yani. Optimizasyon iyi yapıldığı sürece sorun olmuyor. Link vereyim bakın hızı görün.

1 Beğeni

:smiley: cpanel aylık lisansı aşırı pahalı ilk zamanlar biz de kullanıyorduk ama bu siteler onlara uygun değil litespeed vs. bunlar kolay olabilir ancak günün sonunda bizim için çözüm yine yukarıda belirttiklerim oluyor

2 Beğeni

Yok litespeed geçin demedim elbette hak veriyorum pahalı ürünler. Var olanı daha iyi kullanmak daha iyi çözüm olacaktır. Tek cache eklentine bağlı kalınırsa veya iyi konfigüre edilmezse WPTouch’a geçersiniz tabi :slight_smile: işin incelikleri ve kilit noktaları var. HTML, CSS, JS küçültme birleştirme ve footer’a taşıma, resimleri optimize etme falan bunlar da önemli. Gözle görülür performans farkı oluşuyor.

Ne güzel tema var kullanamıyorsunuz ben ona yanıyorum. Bu gün ziyaretçilerin büyük çoğunluğu mobil cihazlarla ziyaret ediyor. Bu önemli.

1 Beğeni

Wptouch bence de baya outdated. Responsive olmayan temalar için çözümdü, mevcut temada birkaç reklam düzenlemesiyle mevcut tema daha iyi kullanılabilir aslında dediği gibi

1 Beğeni

WordPress’te her şeyin mutlaka çözümü var. Performansın bile.