SimülasyonPark sunucusu için bağış kampanyası!

**Merhaba, **

Bu yaz başında bildiğiniz gibi sunucuyu değiştirip daha iyi bir yere geçtik. Asıl sıkıntının screenshot depolama olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu da böyle bir sistemde maliyeti yükseltiyor. Aslında yükseltmiyor da bizim paranın değeri kalmadığı için çok komik rakamları uçuk şekilde ödemek zorunda kalıyoruz.

park.simulasyonturk.com çok önemli bir yer haline geldi. Kendi ayrı sunucusunda barınmak zorunda.
**Şu an DigitalOcean’dan hizmet alıyoruz. 15 dolar sunucu + 10 dolar 100gb depolama alanı var. **
Ana sitenin sunucusu ayrı ve daha pahalı tabii.

SimülasyonPark’ta reklam yayınlayamıyoruz ve zaten bir şey kazandırmıyor. Bunda biraz da malum site yapısı çok etkili oluyor. Aylık masrafları artık kullanıcılardan toplamamız gerekiyor. Normalde bunu hiç yapmadım ama malum döviz artışları artık bunu şart koşuyor.
Yani bizim en azından her ay ya da 3-6 aylık-1 yıllık şekilde sitenin sunucusunu topluluktan toplanan para ile karşılamamız gerek.

**Discourse’dan dolayı da sınırlı özellik eklemek imkanımız var. Belki sunucu maliyeti karşılanırsa @feelgood_inc yeni özellikler getirmeye çalışır. Belki sistemi Flarum ile değiştiririz. **

Özetle park.simulasyonturk.com’un küçük miktarlar da olsa sunucu desteğine ihtiyacı var.

Karşılık olarak kullanıcılara rozet eklemek tek yapabileceğimiz adım olur. Ama bazı adımları da ortak bir konuda hem bağış yapan ve yapmayanlarla da atabiliriz.
Bizim sınırlayan yine Discourse yazılımı oluyor.

Bağışlar tek hesapta toplanıp direkt DigitalOcean sitesine aktarılacak orada ne kadar birikirse SimülasyonPark’ın hesabı da onu kullanır. Başka bir hesaptan bizim hesaba para gönderme maalesef yokmuş öyle olsaydı herkes serbestçe katkıda bulunabilirdi. Açıkçası hesapta para toplamak bence de çok saçma ama Paypal kapalı :frowning:

Tekrar belirteyim bu olayı gerçekten istemiyorum. :smiley: Ama başka çare kalmadı.

Özel mesaj üzerinden bilgileri iletiriz.

24 Beğeni

Tekrar belirteyim. Sitenin kapanması gibi bir durum kesinlikle yok. Ancak desteklemek isteyenler için bir fırsat sunmak istedim.

DigitalOcean’da credits ekleyeceğiz.
Bu şekilde eklenerek oradan tüketiyor.

Kendi hesap numaramı vereceğim. Oradan buraya aktaracağız. DigitalOcean’da direkt sizin gönderebileceğiniz bir sistem olsa harika olurdu.

Bağış atanların adlarını yazarız.

8 Beğeni

Bağış gönderenler;

@Burak34
@ONURKULL
@Mci61
@YakupY
@muhammedarikan2572
@blackmoon

Miktarı yazmıyorum teşekkürler. :smiley:

7 Beğeni

Sunucunun bu ayki faturası sayenizde hızlıca halledildi. Tabii doların her gün yükselmesi hoş olmadı. :smiley:
Neyse tekrar teşekkürler :slight_smile:

4 Beğeni

Burayı pek hortlamıyoruz ancak tekrar bir kampanya düzenlememiz şart gibi görünüyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Hasan’ım özelden iban atsana dostum

teşekkürler mesaj gönderildi

1 Beğeni

@spitintomyjar
@DrBaron

yeni bağışçılarımıza teşekkürler…

3 Beğeni