SimülasyonPark - Sıfır, 2. El Araba Sohbeti, Otomotiv Haberleri 🚘

Hocam maalesef öyle bişey yok yani daha doğrusu sizin o fiyata alacağınız araba 2. El olacağı için zaten öyle biseyin ihtimali dahi yok, yani sizden önceki kullanıcısınin nasıl kullandığını bilemezsiniz. İsterse yetkili servis bakımlı desin cart curt desin hiç farketmez çünkü bu araç saatli bomba son sahibi bu fiyattaki km’lerde siz olabilirsiniz. Nolursa olsun asla almamanız gereken bir araç. İnanın çünkü en ufak birşey de motor inmesi gerekiyor ve en az 100-150k dan aşağı masrafla kurtulamazsiniz. Bu bütçeyle bu araçlara girilmez hocam. Ve kullanıcı kitlesi muhabbetine asla katılmıyorum, yeni range Rover defender daha 1 yaşında motor yiyen çok kişi gördüm yani kullanmakla alakalı değil bu marka maalesef motorları beceremiyor… bir İngiliz atasözü der ki " range Rover alıcaksaniz 2 tane alın, biri sanayideyken ötekine binersiniz " :relieved:

Ek olarakta eğer sedan araç düşünüyorsanız Opel Insignia şiddetle tavsiye ederim hocam, yakın zamanda bende almayı düşünüyorum eskiden de aile aracı olarak kullanmıştık çok keyifli ve sağlam bir araçtı, yakıtı önemsemiyorsaniz 2.0 160 lik dizele binmenizi tavsiye ederim çok çok keyiflidir, makyajlı kasa alacaksaniz biraz daha km yüksek olup 1.6 136 lik dizeli tavsiyemdir :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

2012 model 1.3 multijet Fiat Linea otomobilin euro 4 mü euro 5 mi olduğunu nasıl anlayabiliriz ?

En basitinden hava kazanından anlayabilirsin.
Euro4
1480081641_16
Euro5
9tceAbY3TJqs_9tceAbY3TJqs

8 Beğeni
1 Beğeni

Şantiyelerin şirketlerin gözdesi yenilendi bir kaç milyona gelir artık ! :rofl:

Hayalet ekran koymayı sonunda akıl edebilmişler, bide bu araç her yıl mi makyajlaniyor anlamadım gitti her yıl makyaj haberi çıkıyor :smiley:

1 Beğeni

Yapılan makyajın etkisi.
image

image

5 Beğeni

Bir kerede o yazsın dedikten sonra yaşadığım değişim.

3 Beğeni

Geldi bir tufan , gitti bir boran. Gövde üstünde baş, baş üstünde akıl bırakmadı, esti geçti.

1 Beğeni

Arkadaşlar sıfır Hyundai Tucson Prime paket almayı düşünüyoruz. Kullanan bilen falan varsa nasıl bilirsiniz ? :grin:

Arkadaşımda 1.6 turbo N line modeli var çok memnun kendisi . Biraz yakıttan şikayetçi sadece , onun dışında gayet mutlu tucsonla . Bende tavsiye ederim pişman olmazsınız

1 Beğeni

bende şahsi ilk aracımı alma arafesindeyim, 2014 1.2 TSI golf ile Astra K arasında gidip geliyorum, Astra K ilk çıktığında amcam sıfır almıştı binme fırsatım olmuştu hakim olduğum bir araç, fakat golfe daha önce binmedim fakat herkeste bir golf sevdası var :smiley: gerçekten konforlu ve sağlam olduğuna inandım milletten duya duya, Astra K otomatik ,golf manuele denk geliyor bütçem, mantıklı olan biraz daha yüksek km de Astra almak gibi geliyor teknolojisi ve artıları nedeniyle, ama bulduğum golfte dolu ve düşük km bir araç ve neredeyse oturduğum semtle aynı yerde :smile:, bütçem 700-730 civarı, bulduğum golf 80 binde midline plus ama ekstrali, Astra K 90-130 bin km arası genellikle dynamic paket değişiyor fiyatları çok kararsız kaldım bilen kullanan tecrübeli kişiler varsa yardımcı olursa sevinirim

1 Beğeni

zaten şu anda Hyundai kullanıcısıyım konfor açısından piyasadaki çoğu aracı gerçekten bozduğu için sırf konfor sebebinden bile Hyundai’den ayrılmak pek istemiyorum. 1.6 crdi bakıyorum bakalım teşekkür ederim :slight_smile:

2 Beğeni

al 1.5 accent era bak dalgana arkalar disk olsun ama mekik gibi araba namussuz hafif olduğundan kağıt gibi uçuyor

1 Beğeni

Hocam Astra K donanım olarak çok dolu, bu paralara başka bu donanım araç yok emsal sınıfında, belki yeni kasa Astra da gündemimde var elegance paket, büyük ihtimal ya Astra K ya Astra L ye yöneleceğim gerçi o paralara çıkınca çok seçenek var ama ( misal yeni golf Yeni 308 ) bakicaz artık, tavsiye için teşekkürler hocam :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Düz motor(bloktan egzantrik) tofaşlarda karter havalandırma hortumu(yağ kapağı ile karbüratör arasında) neden aşağı salınır bilen varmı? İnternette bunla ilgili düzgün güvenilir bir kaynak bulamadım.Çoğu kişi motor bitikse yapılır demiş ama o araçlar çok net üflüyor ve duman atıyor.:face_with_monocle:İşin ilginci karbürator tarafı tıpayla kapatılmış.Sanki lpg yüzünden hava almasın diye.

Yeni golf yeni 308 sıfır stok bulabilirsen bana da haber versene Yunus ya :smile:

Hocam İzmir’de yaşıyoruz ikimizde sanırım arkasta reno da arabalar var daha geçen gittim sordum o araç bulunmama olayı eskide kaldı, hatta 150-200 bin indirim var şu an baya markada, markaların internetteki liste fiyatlarına aldanmayın aralığa özel tüm markalar ellerindekileri çıkarmak için büyük indirimler yapıyorlar, misal sıfır polo en boş paket Internette 900 küsur, bayilerde 750 ye kadar bulabiliyorsunuz, birde yeni Astra ve yeni 308 bayi liste fiyatından daha ucuz sarı sitede hocam isterseniz link atabilirim :slightly_smiling_face:

Arkas ve Renault’ta araba olması çok normal Arkas Mais Nazar bunlar hep İzmir’in çoğu şirketlerine araba veren ve bir o kadar da ticari satışı gerçekleştiren bir yapıda. Vosmer ile bundan 1.5 ay önce konuştuğumda elinde sıfır golf kalmadığını ve 3 4 aylık bir sıra meselesi olduğunu belirtmişlerdi. Bunla yetinmeyip Balıkesir’deki Yağcı Otomotiv’e kadar sordurdum ama nafile vw grubu golf ve t cross stoğunu hakkını vererek bitiriyorlar.
Tucson için Hunko ve Yükselişle konuştum liste satış fiyatı verdiler ama cumartesi birde yüzyüze konuşmaya gideceğiz. Bakalım bu Tucson bize ne kadara patlayacak :slight_smile:

2 Beğeni

Evet vw yok satıyor hocam fakat bayiden 0 almak yerine sarı sitede 6000 km de olup liste fiyatından daha ucuza bulabilmekte mümkün, bende bir suvcu olarak Tucson almanizdan yanayım elbette hayırlısı olsun şimdiden :pray:

2 Beğeni