Rtx 2060 sistem önerisi amd mi intel mi ?

Beyler rtx 2060 lı sistem toplayacam fakat amd mi intel mi olsun sistem fiyat performans istiyorum

1 Beğeni

Amd olursa uygun fiyata kaliteli sağlam sistem toplayabilirsin bütçe ne kadar?

Amd ryzen 5 2600x güzel gider o ekran kartıyla intele geçersen fiyatta biraz yükselme olur , amd daha uygun fiyat olarak

1 Beğeni

İlerde rtx 2080 geciş yapabilirim o yüzden işlemci amd istiyorum 3.nesil amd beklesem mi onu bilemedim belki fiyat düşer 2600x de

ileride rtx 2080’e geçme gibi düşüncen varsa yeni nesil olan intel core i9 9900 K gibi güçlü bir işlemci almalısın. Bu da maliyet demek. Güçlü ve yeni nesil bir işlemci almazsan, rtx 2080 almanın da bir anlamı olmaz. Kartın hakkını alamazsın, dengesiz bir durum olur. Nvidia’nın bu yeni ekran kartları gerçekten çok güçlüler. Şu an rtx 2060 ile bir sistem kurucam diyorsan, amd-intel farketmez. Maliyetine ve rtx 2060’a performans olarak yakışan işlemci seçeneklerinden birini seçmelisin…

Eğer ilerde 2080 geçmek gibi bi düşüncen varsa minimum amd ryzen 7 veya i7 8700 gibi bir işlemciye bakmanı öneririm ryzen 5 2600 darboğaz yapabilir rtx 2080 gibi bir kartta

Anladım sağol ozaman 2700x rtx 2060 olcak zaten ileride 5.nesil amd geçtiğim zaman rtx 2060 değiştiririm işlemci ile ilerde güncellencek bi sistem istiyorum

Technopat sosyal toplamış bi sistem ama orda intel kullanmış işlemci