[PROJE] SpinTires: MudRunner - Meriç Nehri Haritası

Selamlar,
İlk haritamı geçen hafta yayınlamıştım. 2. harita için fikir arıyordum. Haritaların Türk yerlerinde geçmesi oyunu Türkleştirmek açısından önemli.
Meriç Nehri’nin ilkbaharda taştığı zamanlar oluyor. Yunan sınırındaki köylerin tarım arazileri su altında kalıyor, köy içlerine kadar su yaklaşıyor vs. hatta bir kere bizim araba normal otoyolda kaldı :smiley:

Harita modunda da Türkiye-Yunanistan sınırını oluşturan Meriç nehri’nin taştığı zamanlar simüle edilecektir. Bilen ve yaşayan birisi olarak :smiley: zorlanacağımı sanmıyorum.
Meriç ovasında yer alan Küplü Beldesi civarında geçecek. Nehrin her iki ucunda Yunan ve TR olmak üzere büyük setler vardır. Nehrin karşı tarafı Yunan uzakta gidilemeyecek şekilde konumlanacak. Geri kalan alanda ana set olmak üzere etraftaki tüm araziler su altında bırakılacak.

Fotoğrafları Kurban Bayramında çektim. (1 Eylül 2017)

Kurtarılmayı bekleyen araçlar düşünüyorum. Traktör modu ile oynamak harika olur. Şu an sınır olduğu için asker kontrol ediyor. :smiley: Unimog modu uyarlanır sanırım o zamana kadar.

Uydu fotoğrafı

2 Beğeni

Arnavutköy ve rahmança köylerine senede 2-3 sefer gidip geliyorum bölge hakkında bilgim var benimde ancak harita yapımı konusunda bilgim yok . Yardımcı olabileceğim bir şey varsa bende projeye katkı sağlamak isterim :+1:

1 Beğeni

o köyler bana ters zaten konum belli birkaç kez gitmiştim oralara
bizim taraf daha merkezi kalıyor onlar tam sınır köyü

yukarıdaki haritanın aynısı olacak da yunan tarafını da yapsam mı diye düşünüyorum bir yerlerde bir şekilde geçit olur :smiley:

32x32 çok büyük oluyor yaparken bile sıkıntı

Google earth üzerinden yunan köylerine bakmak lazım çevre off road için uygunsa neden olmasın :smile:

Aklını seveyim aklını :smile: güzel fikir abi