Profesyonel direksiyon tavsiyesi?

Elimde logitech g920 var ve logitech ürünlerinlerinden memnun değilim ve servise kaç kere gönderdim sorun görülmedi diyip gönderiyor. İlgi dereceleri kötü halen elilmde logitech g920 var pek umursanmadım telefonla da konuştum kısacası geçiştriyorlar telefonda da. Ben profesyonel 900 dolar ile 1800 dolar arasında profesyonel bir direksiyon seti almak istiyorum. Kardeşim amerikada yaşıyor ve istediğin markayı söyle 1800 dolara kadar bütçe var. Bu bütçe 3000 dolara kadar da artabilir. @HasanOfke Hocam sizin tavsiye ettiğiniz diteksiyon seti var mı? Amerikadan da alma imkanım var. 900 derece 1080 derece dönen değil de sonsuz dönen yada gerçekçilik veren direksiyon seti arıyorum.

Ben logitech den bıktım artık logitech g300s aldım durduk yere çift tıklama oldu logitech 402 ve 502 aldım yine sorun logitechg403, g102 bunda da çift tıklama oldu kulaklığı ilk çıktığında logitech g200, g430,g35 de seslerde sıkıntı oldu. Logitechden soğudum ben.

Logitech G920 yarış simülasyon oyunu yada ets 2 oynayacağım zaman kutudan çıkartıp bilgisayara bağlıyorum işim bitince tekrar kutuya koyuyorum her kutudan çıkıp tekrar kutuya koyarken güzelce siliyorum. Daha öncede konu açmıştım kod 45 hatası alıyorum diye ana kartı işlemciyi bilgisayarı da değiştirdim yine aynı hata duruyor. Bana güzel bir direksiyon seti önerir misiniz? Direksiyon bıktım ama bu sefer almışken iyi bir şey olsun istiyorum.

piyasanın son durumunu bilmiyorum ancak bahsettiğin bütçeler ile fanatec alabilirsin sanırım, tavsiye ederim.

1 Beğeni

direksiyonun içerisinde aslında pedallar geliyor ama daha iyisini istiyorum diyorsan en alttaki alınabilir vites zaten harika :smiley:
dolar normal olsa para değil ama napalım bunlardan başka çaren yok fanatec modellerini bilmiyorum ama ikisi de iyi marka
bir tane de joystick seti çakabilirsin bütçe doldurmak istiyorsan :smiley: olmadı bana da alırsın sdfdsf
not: buna yarış direksiyonu takabiliyorsun thrustmaster’ın öyle modelleri var direksiyon kısmı sökülüyor zaten değiştiriyorsun onlardan da alabilirsin yarışırken çok daha iyi olur ama şu da var bu sistem için sağlam bir direksiyon standı lazım ya da koltuklu bişey al madem bunları alacaksın masaya bağlamak anlamsız

2 Beğeni

Feedback sorun olmadığı için CSL Elite yeterli gelecektir. O yüzden Podium serisini seçmedim. Direksiyon olarak bir şey yok. Çünkü Universal Hub ekledim. Üstünde yeterince tuş var. Her şekilde özelleştirilebilir. En iyi yanı da piyasadaki istediğin aftermarket direksiyonu buna takabilirsin. Pedal olarak debriyajsız olan da alınabilir. Shifter da farklı alınabilir.

1 Beğeni

@HasanOfke @KaptaNN @akaBaytar @Furkan Aradığım simülasyon yarış direksiyonu high end wheels olarak geçiyor Bu tarz bişeyler bakıyorum. bu sitedikini alıp custom direksiyon 200 dolarlık filan alsam mı diye düşünüyorum. Bunda standart olarak ve belli bir tork güç uyguluyor tork kapatma düğmesi var. Bu tarz bildiğiniz markalarda alınabilecek yerler var mı?
Fanatech ve thrustmaster da sıkıntılar çıkabilir gibime geliyor ve almışken bir şeyi iyi bir şekilde almak istiyorum sıkıntı sorun çıkarmayacak birşey. Fanatech ve thrustmaster duydum ama hiç kullanmadım bilmediğim için yorum yapmak istemiyorum bu markalarda.
@HasanOfke bende next level simülasyon standı var birde gt şeklinde koltuk direksiyonların bağlanacağı.

Not: Malum bazen windows güncellemerinde sorun çıkıyor yada kutudan çıkarıp bağla tekrar kutuya koy ne kadar iyi de baksan etsen bozuluyor. @HasanOfke sizin önerdiğiniz ve @Furkan önerdiği setleri de düşünmeye başladım.

Çok uçuk olayları bilmiyorum bu iki marka zaten her yere sponsor niyetin tam olarak nedir? Espor yarışçısı mı olmak? Bunların hepsi üst seviye ama senin önerdiğin başka kapıları açar…

Ben çoğunlukla iracing ve f1 2018 ile çok vakit geçirdiğimden dolayı arada asetto corsa drift, ets 2 multiplayer modunu oynuyorum ve diğer sürüş yarış simülasyonlarını oynuyorum. Iracing de e-sport olayını düşünüyorum ve almışken o linkte ki gibi bir şeyler de düşünüyorum almışken iyi bir şey alayım diye bakıyorum. Bende bir tek thrustmaster ss sparco el freni var. Diğer arkadaş da fanatec atmış. Arkadaşın ile sizin attığınız resimdeki thrustmaster yarı yarıya aklım da ve benim paylaştığım linkdeki de aklımda. Fakat Thrustmaster da istediğim gibi yazmışsınız eklenti custom direksiyon takabiliyorum heralde %65 sizin tercihim aklımda ve en kötü sizin önerdiğinizi alacağım ve o sizin aldığınız uçuş simülasyonunu sipariş ettirdim pedal rudder ile en kötü thrustmaster fanatikliği başlamış olacak yada paylaştığım linkteki(Bu da aklımda %25 diğer arkadaşındaki de % 10 aklımda).

Not: Bunda istediğim direksiyonu ve f1 içinde direksiyon takabiliyorsam @HasanOfke sizin önerdiğiniz sorun çıkartmayacak marka ise bunu sipariş edeceğim yarın. Hepinizin ilgisi ve alakasından dolayı hepinizie tek tek teşekkür ederim.

Warthog falan alsaydın keşke daha üst seviye bir set benim aldığım çok basit ama etkili tabii

1 Beğeni

Ürünü iade etme hakkım var. Ürünü iade ettirip warthog alırım ben uçuş simülasyonuna 1 aydır kafaya taktım benim arkadaşda sırf panaller ekranlar gpsler pedallar filan var. Kendisine de ulaşamıyorum o da gerçek hayatında pilot olduğu için ulaşılması zor. Odası uçuş simülasyonu için kurulu kolay kolay da kimseyi sokmuyor odasına. Sizin konuyu görünce ve istek olunca içim de başlangıç yapmış olurum bende dedim kardeşim ile gece 2 gibi konuşacağım aramızda -7 saat zaman dilimi var.

Logitech g29 kullanıyorum gayet memnunum sonsuz dönen direksiyon seti olduğunu ilk defa sizden duyuyorum

@bytutkun Benim kullandığım logitech G920 direksiyon seti bilgisayarı değiştirdiğim halde hata var ve servise kaç kere gitti sorun görülmedi etiketi yapıştırıldı. Nasıl paketlediysem o şekilde gidip gelmiş. Konuya link bıraktım ben o tarz direksiyonlar arıyordum forumda iyi bilindik yer varsa diye konu açmıştım birazcık tuzlu espor olayım var.

@HasanOfke Ben thrustmaster hotas warthog aldırdım kardeşime diğerinin siparişini iptal edip bu 1,5 günde gelecekmiş ve yanında thrustmaster tpr pedal da aldırdım thrustmaster sitesinden bakarken onuda aldırdım. Konumu kilityebilirsiniz. Sizin önerdiğiniz direksiyonu da alacağım büyük ihtimalle. Herkesin yorumu için teşekkür ederim.

Bahsettiğin türden Feel VR var. Sanırım proje sayfasına bağış yaptığında bir tane gönderiyorlarmış. Direct Drive direksiyonlar için kurumsal pazarlama yapan belli başlı firmalardan denk geldiğim sadece Fanatec var. Fanatec Podium’u da düşünebilirsin o konuda aynı sistem. Hatta bir ay önce iki cihazı birbirine bağlayıp stres testine sokmuşlardı.

@Furkan Hocam direksiyon setini hal ettim ben. Teşekkür ederim
@HasanOfke Hasan Hocam konumu kapatabilirsiniz. Ben direksiyon işini de çözdüm. Kardeşim çalıştığı yerde komşu dükkanda çalışan kardeşimin arkadaşı da bilgisayarda yarış simülasyonu oynuyor. O benim işimi hal etti paylaştığım tam nokta atışı olmuş google bakarken onu gördüm keşke başa bişey isteseymişim ben. Ne istersem o olacakmıış hesabı oldu. Alındı bunlar hocam haberin olsun konuyu kapatabilirsiniz?

Aldığım ürünler
+Simcube 2 pro
+Fanatec club sport wheel gt2
+Fanatec club steering wheel porsche 918 rsr
+Fanatec club f1 wheel 2019
+Fanatech club sport pedals v3
+thrustmaster tss sparco el freni
+omp siyah eldiven +Sparco 002093RS1S eldiven
+thrustmaster th8a vites
++Thrustmaster hotas warthog + thrustmaster tpr pedals

2100…fiyat arasında…2650<

kilitlemeyelim bence gelince bir fotoğraf at görelim merak ettim :smiley: deneyimleri aktarırsın

1 Beğeni

pedal seçimi çok iyi olmuş. Piyasadaki kaliteli nadir pedallardan biridir. Paraya kıymışsın hocam güle güle kullan :smiley:

1 Beğeni

@HasanOfke Gelince fotoğrafları atarım ve kullanım deneyimini söylerim. Aslında size iyi set lazım video içerik yapıyorsunuz hep simülasyon üstüne bu firmalar keşke hep size sponsor olsa. İşin hakkını fazlasıyla veriyorsunuz.
@Furkan Hocam teşekkür ederim. Fanatec önerdi kardeşimin arkadaşı gelince memnun kalırım inşallah.

Not: @HasanOfke özür dilerim geç cevap verdiğim için uyku düzenim de karıştı benim akşam 6 - 12 arası isteydim