Prepar3D [Screenshots] v4 & v5

Prepar3D v4 ve v5 ekran görüntülerinizi bu başlıkta paylaşabilirsiniz.

Güncellenecektir. Diğer konudan ayrılacaktır.

2 Beğeni

LGTS Takeoff IVAO

5 Beğeni

9 Beğeni

6 Beğeni

Turkish Airlines 777-300ER

5 Beğeni

Trabzon - İstanbul (Atatürk) Uçuşu;

3 Beğeni

Ne güzel duvar kağıdı olur bundan…

1 Beğeni

Base Training uçuşu sonrası baba istirahatte :slight_smile:
Yer; Samsun Çarşamba - LTFH, 8 no’lu park alanı

2 Beğeni

Her gün bi’şey kuruyoruz hadi hayırlısı :smile:

777-300ER hastalığı…

2 Beğeni

4 Beğeni

Hocam bunda kullandığınız modlar eklentiler nelerdir? Görüntü çok gerçekçi geldi de :open_mouth:

bi de sonra attığınız 737 kanat görünümü… O da aşırı gerçekçi. Bunları nasıl yapıyorsunuz, eklentileriniz neler?

1 Beğeni

Düz V5 aslında, kendi reshade ayarım mevcut. Onun haricinde bulut olarak önceden Rex SkyForce kullanıyordum vram yetmemeye başlamıştı, şimdi freeware bulut eklentilerine bakıyorum. Son resimlerimde Kiwi Clouds var 25mb lık ücretsiz bir eklenti. Yakında Rex’i geri kurma planım var açıkcası. Sabah isterseniz reshade ayarlarımı size özelden ulaştırayım denemek isterseniz. 737 kanat görüntüsünde reshade’in etkisi var diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Orada burada nerde prepar videosu izlesem aşırı gerçekçi, ben açınca fsx kalitesinde görüntü bile olmuyor. Sistemi de yükselttik artık bu eklenti işlerine girmek istiyordum da vakit bulamamıştım. RTX2060 var laptop kullanıyorum daha önce kullanmış biri olarak hangi eklentileri önerirsiniz bana? Reshade’i bi dönem ets’de de denemiştim cidden güzel sonuçları var. Onun dışında genel scenery iyileştirmeleri ve bulutlar gerçekçiliği artırır diye düşünüyorum. Active sky falan da duydum bu rex, active sky gibi eklentiler gerçek zamanlı olarak hava durumu verisini aktarıyor sanıyordum. Grafiklere de etki ediyor muymuş? Vay be :slight_smile:

1 Beğeni

Rex’in de kendi hava motoru var, ActiveSky’da normal sürümünde sadece hava durumunu senkronize ediyor. CloudArts eklentisi var onun 10 Euro luk o da bulutları şekillendiriyor. Rex’in hava motoru kötü sadece bulutları için kullanılır. onun hariçi p3dwx ve FsReelWx fazlasıyla iş görüyor. Grafiklerde ışıklandırma için Envshade diye bir eklentiyi çok övüyorlar daha deneme fırsatım olmadı tabi

2 Beğeni

Ben o zaman bi REX + ChasePlane (Crackli buluyoruz bir süre oyunu açmayınca çöküyor…) + ORBX eklentileri üzerine biraz araştırayım. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

Bi de sizce v4’den v5’e geçmeli miyim?

Ben v4.5 ve v5 i denedim, yaklaşık 15Fps fark var 1660ti da. fakat Vram konusunda bazen yetmediği oluyor 6gb’ın. Tam net geçin veya geçmeyin diyemeyeceğim, yüklemesi kurması kolay değil. Deneyebilirsiniz tabi kendi kararınız

2 Beğeni

Prepar3D v5 süper geldi… Özellikle default bulutları eşliğinde gün doğumu;

Eklenti olarak sadece PMDG 737 NGXu var.

2 Beğeni

Bende rex’e geri döndüm, shift z den bakıyorum vram kullanımlarına 2-3gb seviyesinde no crash :smiley: Birkaç kademe daha ayar açılabilirde, riske atmak istemiyorum. Hiç çekemem çöküp durmasını :neutral_face:

2 Beğeni

X-Plane kullananlar ağliyürr

1 Beğeni

2 Beğeni