Pc"yi Televizyona Bağlama

Beyler ben pc’yi nasıl televizyona bağlayacağım??
Bir türlü yapamadım vga to hdmı var bende televizyonun markasi samsung smart hub tv arkasinda hdmi usb girisleri var benim pcnin ekraninda’da vga ve guc girisi var bir turlu baglayamiyorum lutfen bilen kisi rica etsem yazarmi kasa nin girisleri ekran kartinda hdmi vga girisi var bukadar bendeki kablolar bir turlu baglayamiroyum

tvnin arkasindaki girisler bunlar 3 usb 3 hdm girisi var

arkadasim kendin yazmissin zaten TV nin arkasinda HDMI ve ekran kartindada HDMI cikis var diye. alacaksin bir kablo baglayacaksin. bukadar basit.

2 Beğeni

Elimde vga kablosu var onu hdmi to vga ya taksam olmuyormu

elinde HDMI - VGA donusturucu var ve busekilde kullanmak istiyorsun. kullanmanda sakinca yok, calisir. sen TV yi monutor olarakmi kullanmak istiyorsun ?

aynn baskan pcnin kendi monitorunu iptal ettim yani attim say duruyoda yok say sen tvye taktigimda ekran simsiyah oluyo bi tuş var ona basiyorum hdmiyi seciyorum ama goruntu yok gene

Kablo birlesik ha buktum resim icn mavi yere monitore baglanan vga kablosunu takiyorum diyer ucunu ekran kartindaki vga ya hdmi girisinide tvye takiyorum ama ne gorunutu ne ses geliyo

usteki hdmi girisi beyaz oluyo taktigimda ama hic bisey olmuyo ne ses ne goruntu sadece hdmi resminin gri yerine beyaz oluyo okuyo ama goruntu yok gibi

calismiyorsa yapacak birsey yok. hdmi kablo al o sekilde dene. pc de oyun oynamayi dusunuyorsaniz tv lerde tepkime suresi coktur gecikmeler olur. ve pc ye gore bu durum artabilir. oyun oynamayi dusunuyorsan kesinlikle monutor almalisin.

Hdmi kablosunu pcye bide sadece tvye bagladiktan s onra olurmuki

Kablosuz olarakta bağlayabilirsin

Nasil kablosuz

Windows 10 kullanıyorsanız ve TV’niz akıllı ise aynı ağ üzerindeyse ikiside kablosuz ekran paylaşımı yapabilirsiniz.

ekrana bağladıktan sonra pc den Projektör yada yansıtıcı yanı ekran paylasım tusundan ekranı sec cunkü dırek bağladıgında pc yı gorur bağlantı sorunu dıye bır sey olmaz egerkı kabloda sıkıntı yoksa ama soyle bır durum var cevırıcı ıle kullanırsan tvden ses gelmez en guzelı bır tane kalıtelı ama hdmı kablosu al ıkı tarafa da tak kurtul… sadece kabloyu cok uzun alma ne kadar uzun alırsan o kadar tepkıme suresı artar yanı ekran pc ye gore tepkıyı gec verır…

Windows 7kullanyrm

Y a baskan ben projektor felan anlamamki ya kumandada source diye bir tus var basiyosun tvin akrasina ne taktiysan o beyaz oluyor seciyorum onu ama ne ses ne goruntu var aynn donusturucu kullaniyorum hdmi to vga yada vga to hdmi
Bizim murat abi var ona yazdmda dedim hdmi kablosu varmi diye bakicam dedi bugun eger varsa alicam yoksa merkeze ne zaman inersem ozamana kaldi yada elimdekilerle baglamaya calisicam

Dönüştürücüde sıkıntı olabilir. En temizi hdmi kablo alıp takmak. Fazlada pahalı birşey değil zaten.

Ekran kartimin akrasinda hdmi vga bide bi giris vardi unuttum onu tvnin arkasindada hdmi girisi var resim attim yukarda zaten diyelim en kotu hdmiyi aldim iki tarafada takarsam calisirmi yani

Hdmi kablonun bir ucunu bilgisayarında bulunan hdmi kısmına diğer ucunuda tak tv nin hdmi kısmına. Sonra tv den hdmi bağlantı seç. Bilgisayardan ekran görüntüsünü ver tv ye. F4 tuşu olması lazım.

Baskan elimde vgta to hdmi donusturucusu var cift tarafli vga kablo var onlari taksam olmazmiki bi tane abi var ona dedimde ondada hdmi kablodu yok kim bilir daha ne zaman inicem carsiya onun icin diyorum yani

@BaySmot Tamam elindeki dönüştürücü ile dene. Bağlantıyı sağladıktan sonra bilgisayardan televizyon için uygun çözünürlük ayarını, yenileme hızlarını vs. kurcalaman gerekiyor. Denetim masasında görüntü ayarlarında olabilir, biraz araştır. Bende Win7 yok, o yüzden elimden gelen bu kadar. Oldu oldu, olmadı diğer çözüm tek hdmi kablosu ile denemek. Kolay gelsin.