Pc toplama bilgisi

Arkadaşlar merhaba ben bilgisayarda anakart var ram 16 gb var hardisk var ama işlemci ve ekran kartı düşük ben steam oyunları kasmadan oynamak isyorum yani oyun kaldırsın hangi işlemci ve ekran kartını bana önerisiniz yardımcı olursanız çok teşekkür ederim çok ihtayacım var iyi güler dilerim

Şuan da en düşük ekran kartı olarak gtx 1050 ti bak işlemci olarakta ryzen 3 1300x bak

1 Beğeni

anakartinin ozellikleri nedir kac pin oldugu onemli ona gore islemci konusunda yardimci olalim. islemci ve ekran karti cihazin cekecegi gucu belirleyen en buyuk faktorlerdir bu nedenle guc kaynaginin kac Watt oldugunu soylermisin, yeterli olup olamayacagina bakalim.

2 Beğeni

butce ne kadar

1 Beğeni

hocam özellikler burda yardımcı olursanız çok sevinirim bütçe 600 tl kadar olabilir olmazza biraz daha çıkabilirim teşekkürler

sistem%201sistem%202

bütçe 600 tl kadar olmassa bi tık daha çıkabilirim teşekkürler ( 600 tl aşağsı olursa daha iyi olur tabi mümkünse ) :grinning:

kardeş düzgünce oyun oynayım dersen sistem komple değişmesi lazım anakartın ve işlemcin çok eski bu ikisini değiştirmen lazım ve 600 tl ye bişey yapaman ekran kartını hesaba katmıyoz bile fazla uğraşma derim anakartına bakaraktan ramlerin eskidir büyük ihtimal o yüzden işlemci alırsan = yeni anakart alman lazım oda = ddr4 ram demek oda eşittir komple sistem değişmesi demek sana kolay gelsin

1 Beğeni

kardeş ya o şekil devam et yada sistemi yenile 600 tl ile de maalesef günün sartlarini kurtaran bi ekran kartı anca alırsın

1 Beğeni

Abi alsa bile analart çöp bu yüzden komple değişecek o sistem yoksa bişey yapamaz

1 Beğeni

arkadaşlar merhaba düşük maaliyetli pc toplama yaparmısınız benim pc bilgileri sayfada var bi yardımcı olun lütfen en ucuz bir bilgisayar ram 16 gb iyi ama ötekileri sıkıntı sanki bi yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

neyse kardeş sen para biriktir öyle 1000 1500 falan değil yoksa 2000 altina gidip 0 pc zaten boşa alma günümüz oyunları geçtim nesli unutulmuş oyunları bile medium üstü açma sansın olmaz… Maalesef dolar kuru bizi mahvetti. 3 ay önceyle bugun kü fiyatlar arasinda sisteme göre min 1000 tl ile 2000 küsür tl fiyat farkları oluştu…
mahallende semtinde bilgisayar tamiri gibi işler yapan bi tanıdıgın akraban olursa daha iyi onların eline eski bilgisayarlar parçalar gelip gider sana birden olmasada bir kac ay içinde isine yarayacak 2. el parçalardan sistem toplayabilir… hee benim 2000 3000 üstü civari bütcem var dersen bakarız.

1 Beğeni

Kardeş o elindeki 16 gb bellek de çöp haberin olsun yeni sistemlerde kullanaman o ramleri ve en aşşağı bi 2500 ile 3000 tl para lazım sana

1 Beğeni

en fazla 2000 tl olur hocam yardım

kardeş şuan piyasada 2000 liraya bilgisayar toplayaman