Oyunları açamıyorum

Arkadaşlar merhaba. Kusura bakmayın sürekli yeni konu açıp duruyorum. Bilgisayarımı yeni topladım. Windows 11’i kurdum ama başka birşey yüklemedim. Steam’ı falan indirdim. Oyunları indirdim ama ya oyun hiç açılmıyor ya da açılıyor ve giriş ekranında donuyor. Ne yapmam lazım. Eksik driver mi mevcut acaba?

Windows 11 güncellemelerine bir bak güncel olana kadar hepsini indirsin kursun bu süreçte 8-10 kere yeniden başlatmanı isteyecek. BIOS update yapman gerekebilir. Bunun için Microsoft Store’a gir ve MSI Center programını indir ve kur. Orada zaten chipset driver vs. ne var ne yok yükleyebileceğin her şey var. Ardından ekran kartı driverını doğru yüklediğinden emin ol. Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcıları bölümünde ekran kartının marka ve modelinin yazıyor olması gerekir. Eğer yoksa kurduğun driveri sil yeniden doğru modele ait driverı yükle. Bunları hallettikten sonra bilgisayarı stres testine al bunu Cinebench R23 indirip yükleyerek yapman gerekecek. Testler esnasında sıcaklıkları kontrol et Core Temp ve GPU Core gibi uygulamalar yükleyip anlık olarak inceleyebilirsin. Sonuçları da burada paylaş bakalım beraber. Muhtemelen BIOS veya driver kaynaklı diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Halledemezsen özelden teamviewer gönder bakayım

1 Beğeni

Ayarladım teşekkür ederim. :relaxed:

1 Beğeni