Oyunda ölcekleme yardım

Beyler ekran kartında mı sorun yoksa oyunda daire icinde aldığım yerlere bakın sanki cizikler üst üste net düz tasarım değil ölcekleme 125 yine aynı pixel lik var bunları görünce oyundan cıkmak istiyorum soğuyorum oyundan bi de oynarken siyah kücük cizik yada kare tarzında 5 sn cıkıp gidiyor mesela ısıklarda yok uzaktaki ai ler cekiciler yada ev ağac vs var

ekran kartın iyiyse %200 ün aşağısına düşme bence

1 Beğeni

İşte ekran kartı eskidi 200 de iken kasmaya başlıyor

Cep Telefonundan pek seçilmiyor ama galiba kasd ettiğiniz şey tırtıklanma problemiyse(ki öyle görünüyor).Gürüntü kısmından Antialiasing(MLAA)'yı aktifleştirebilirsin

Yanlış bilmiyorsam,MLAA’yı da İnvidia desteklemiyor.Dahası kasma /performans problemine de yol açıyor.

Bu durumda da oyunun config dosyasını not defteri ile açıp,"Uset r_mlaa_threshold"yazan kısımdaki tırnak içindeki 1.0 değerini 2.0 veya 2.5 yaparak Antialiasing(MLAA)i biraz yumuşatabilirsin

Daha olmazsa ;yine config dosyasındaki "uset r_scale_y "ve "uset r_scale_x"nin değerlerini değiştirerek ölçeklemeni %130 veya %140 yaparak özel hale getirip tırtık etkisini biraz daha azaltabilirsin

%130’un değeri

uset r_scale_y “1.3”
uset r_scale_x “1”

%140 değeri de
r_scale _y “1.4”
r_scale_x “1”

1 Beğeni

Anladım deniycem sağol configden oluyor demek

1 Beğeni

Yahut ölçeklemeni %100’e çek mlaa_threshold değerini 1.0 olacak şekilde dene veya 1.0 ile 1.9 arası dene
Şayet illaki MLAA kasma/performans problemi yaşatırsa kapatıp,ölçeklemeni%130 veya %140 arası PC’nizin peformansına göre özel hale getirip hani bir tık daha iyi hale getirebilirsiniz.Galiba %200 ölçeklemeden aşağısı böyle tırtıklanma problemine sebeb oluyor.

1 Beğeni

Denedim öyle yapınca kasmaya başladı 150 de kasıyor yüzde 125 yok o mlaa tırnaklanması var en iyisi pc değişicek 4 sene oldu

1 Beğeni

Mesele tırtıklanma mesesiyse o en iyi PC’de de yapıyor;,yakın objelerde örneğin aracın interior objelerinde olmuyorsa da;uzak görsellerde yine örneğin elektirik tellerinde falan oluyor(muş)
Herneyse artık

1 Beğeni

AMD RX570 4 GB Ekran kartı için önerilen ayar nasıl olmalı beyler?

1920x1080 çözünürlük, MLAA açık ve 200 ölçeklemede kullanıyorum uzaktaki nesnelerde direkler tabelalar gibi objelerde hâlâ öyle sorun var.

Kardeş yüzde 400 düzgün görünüyor. Belki dx11 de düzelir

200’den fazla çıkamıyorum FPS düşüşü ve takılmalar yaşıyorum. Sen naptın sistemi yeniledin mi?

Mecburum yeniliycem ryzen 3.nesil cıkmasını bekliyorum cıksın yenş sistem yapıcam bende 150 den fazla yaptım mı kasıyor harita dlc yenilendikce oyunda ekran kartı yetmiycek

ölçekleme mevzu monitöre bağlı. bende 27 inç 1920x1080 için %400’ün altı bulanık mesela.

Aynı ekran kartını kullanıyorum, 1920x1080 çöz. MLAA, HDR, DOF hepsi açık %300 ölçeklemede ayarlarım, piksel kaymaları objelerde yok ama benimde bariyer gölgeleri berbat. Aracın gölgesine veya diğer nesnelerin gölgeleri çok net ama bariyerler özellikle seyir halindeyken kötü gözüküyor. MLAA dan ziyade ekranla senkronizasyonda bir sorun yaşıyor sistem galiba çünkü 42’’ LED T.V. de oynuyorum maalesef :frowning: Dikey eşleştirme kapalı Radeon Overlay ayarlardan “Gelişmiş ekran senkranizasyonu” açık.

1 Beğeni

DX11 güncellemesini bekliyorum bende. Aslında DX12 gelmiş olması gerekirken hâlâ DX11 bekliyoruz. Grafik moduyla sorun çözülür mü bilmem uğraşmadım henüz. @ONURKULL @feelgood_inc

Monitör ne kullanıyorsunuz, ben monitörün etkisininde çok olduğuna inanıyorum.

HP S2231a model bişey kullanıyorum benim değildi eniştem ödünç vermişti kullanmıyordu.

Mönitör eski sayılır lakin iyi mönitör sahibi olanlar da grafikten şikayetçiler 2-3 grafik modu kuruyorlar. Grafik güncellemesi gelsin de bakalım ona göre yeni mönitör alabilirim.

24 inç için 200 ölçekleme ayarlı bende. Mesela atsde 400 ölçekleme ile herşey açık ats oynayabiliyorum. Bana birazcık atsnin optimizasyonu daha iyi geliyor.