OMSI 2 klavye gaz sorunu;

Oyunu klavye ile oynarken diğer tuşlarda hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım, fren vs. Fakat klavye ile oynamaya çalışırken gaz tuşuna bastığımda gaz pedalına çok ufak bir baskı uyguluyor.

Mouse ile oynamayı denedim ama benlik değil, lütfen yardımcı olun.

Not: Resim internettten alınmıştır.
Game controller sekmesinde Active yazısının yanındaki tik seçili mi?

Direksiyon seti kullanmıyorum dostum, klavye ile oynamaya çalışıyorum fakat cabası. Gaz tuşuna bastığımda “oyun içi” gaz pedalında çok az bir baskı uygulanıyor.

Şimdi daha açıklayıcı olduğunu düşünüyorum.

omsi yarış oyunu değil ki basınca gitsin, hava tankları biterse gitmez marş basınca beklet, el frenini salmazsan gitmez (ç tuşu), bazı modların teferruatı var alkolmetre vs onlar hazır değilse gitmez, hat ayarı yapılmayanlar gitmez, şu kutucuklar seni yine tatmin etmezse ya alternatif oyun ara yada mouse kullanımına alış, omsi herkesin baş edebileceği birşey değil derdi çok

Dostum. Bir simulasyon oyunu olduğunun farkındayım, hava basıncı olaylarını, el freni çekmeyi, veyahut diğer opsiyonları yeterince biliyorum.

Sorunu bir arkadaşım aracılığı ile çözdüm, klavye ayarlarında gaz tuşuna continuous seçeneğini eklememiz gerekiyor. Bu şekilde yaparak sorunumu çözdüm.

Destekleriniz için minnettarım.