Omsi 2 İzmir Tınaztepe Haritası V.1

image
Omsi 2 İzmir Tınaztepe Haritası
Izmir Buca ilçesine ait Tınaztepe - Şirinyer Aktarma Merkezi arası 2 hat içermektedir.

Bu harita sıfırdan herşey adım adım öğrenilerek yapılmıştır.
Omsi 2 editöründen tutunda sketchupda obje çevirmesine kadar her aşamadan bahsediyorum.
Biraz takıldığımız sıkıldığımız zamanlarda oldu ama sonunda bitti.

Harita düz bir zemine inşa edildi iniş çıkış rampa gibi şeyler yoktur.
Harita Google harita ile benzetilmeye çalışıldı elimizden geldiğince fazla detaylıca benzedi demiyoruz malum omsideki kasma problemleri var ki istesek de sıkıntı ile karşılaşırdık

Evler standart omside kullanılan evler hiç birini çevirmedik yada başka maplarden almadık spandau dan topladık.
Bir adet üst geçitimiz mevcuttu bunu da KaanUmdu kardeşimin yaptığı ve paylaştığı Obje Paketinden kullandık.
Üçkuyular meydan ve çevikbir meydan da kullanılan merdiven objesi ve bir kaç hatırlayamadığım parça berkandagci abimin Istanbul 4 Levent haritasından alınmıştır.

Sketchup da çevirdiğimiz objeler ise şunlar;
Buca_fil, buca-at, buca-at2, buca-bankamatikler, buca-cami, buca-deukapi, buca-huk-cami, buca-huk-degirmen, buca-heykelbayrak, buca-solaris, buca-su, buca-suu, buca-temsa-avenue, buca-uc-ata, buca-ziraat, heykelata

Gelelim bu haritayı yaparken baktığımız incelediğimiz haritalara
-Istanbul 4 Levent
-Karbowo
-Projekt PKM v2.1
-HASANSEYH V4.0
-Gladbeck
-Berlin Spandau / Grundorf

AI otobüslerimiz için haritayla beraber paylaşmayı düşündüğümüz üç adet skin olacak bu üç otobüs şunlar olacak
Solaris - Mercedes Benz 0530G - MAN NL-NG

Solaris Eshot skin utku96 a aittir.
Mercedes Benz 0530G Eshot skin SLeePForeveR a aittir.
MAN NL-NG İzulaş Mavi Paket Skin utku96 a aittir.

Ayrıca birçok sıkıntıda yardımcı olan berkandagci abime çok teşekkür ediyorum.

Uyarı: Eğer harita da parsel üstü şeffaf beyaz tabaka görürseniz oyunu yönetici moduyla başlatınız.

BUG - Hatamız :

• 878 Tınaztepe - Şirinyer AKT. hattını MAN NL-NG ile sefer atmak isterseniz Otobüs
    matrixinde hat yazıları yerine noktalar çıktığını göreceksiniz fakat Hat Numarası yazmaktadır.
    Duraklardan sıkıntısız yolcu alabilir indirebilirsiniz. Tespitimize göre sadece o otobüste böyle bir
    sıkıntı yaşadık bilginize.

• Unutmadan bunu da belirteyim AI otobüsler hat başlangıç yapıyor ilk durağı pas geçiyorlar çünkü Otobüs matrixine sonradan hat geldiği için ilk durak pas geçip sonraki duraktan yolcu almaya başlıyorlar son durak yaptıktan sonra da tekrar hatta başlamıyorlar bu bir hata mıdır bilmiyorum ama belirteyim. Uğraşlarıma rağmen çözemedim.

• Ufak tefek trafik ve yaya hatalarımızda olabilir. Özellikle trafik hatlarımız el ile çekildiği için kavşaklarda bazı yan yollarda araçlar çarpışmaları olabilir çarpışmayı kaldırmanız sorunu çözecektir.
    HATLAR:

878

Line: 87800 Route: 01 Tınaztepe - Şirinyer AKT. (15dk)
Line: 87800 Route: 02 Şirinyer AKT. - Tınaztepe (15dk)

476

Line: 47600 Route: 01 Tınaztepe - Şirinyer AKT. (40dk)
Line: 47600 Route: 02 Şirinyer AKT. - Tınaztepe (40dk)

HARİTADAN GÖRÜNTÜLER
image
Tınaztepe Garaj
image
Üçkuyular Meydan
image
Şirinyer Aktarma Merkezi

YÜKLEME AŞAMASI

IZMIR TINAZTEPE.7z dosyamızı 7zip programı ile açıyoruz.
içerisindeki dosyalarda boyut azaltımına gitmek için tek tek 7z ile sıkıştırışmıştır.

Sırası ile açıp OMSI 2 nerede kurulu ise ana klasöre atıyorsunuz.
Çıkan üzerine yazılsın mı sorusuna Evet deyip devam ediyorsunuz.

Sıralama ise şöyle;
1-Vehicles
2-Texture
3-Splines
4-Sceneryobjects
5-maps
(*)Geriye sadece hof dosyası 7z sıkışmış şekilde kalacaktır.
Kullanmak istediğiniz otobüslerin içerisine bu hof dosyasını 7ziple açıp atarak kullanabilirsiniz.

Bu harita Sercan DEDE ve Serkan DEDE tarafından yapılmıştır.
Yapımcıdan izin alınmaksızın paylaşılması, değiştirilmesi, düzenlenmesi yada üst versiyonlar türetilerek dağıtılması, dosyalarının başka upload siteleri üzerinden yüklenerek paylaşılması YASAKTIR!.

2 Beğeni