OMSI 2 - Ankara Haritası Projesi

Omsi 2 için olan Projemiz ilk etapta Ulus-Sıhhiye-Kızılay arasını kapsayacaktır eğer harita tamamlanabilirse daha sonra gösterilen ilgi gözlemlenerek haritanın değişik yerlere genişletilmesi gündeme getirilecektir.
Haritamız Ankara’nın resmi atmosferini yansıtacaktır. Katkıları için @Pref1tR e teşekkürlerimi sunarım.
Birkaç ekran görüntüsü:

32 Beğeni

Devam ederseniz çok güzel olacağından eminim.

2 Beğeni

Şimdiden çok iyi görünüyor. Haritaya ilerlerse ilgi artabilir ancak malum sebeplerden dolayı OMSI2 diğer simülasyonlara göre hep sorunlu gidiyor. Oynayan kitle de çeşitli Türk tarzı otobüs, skin, haritalarla takılmaya devam ediyor. Daha önce benzer modlar gördük. Ankara da çok güzel olur. OMSI topluluğunun böyle güzel haritalara ihtiyacı var. Nereye kadar neler yaparsın bilemiyorum ama bahsettiğin hattı bile böyle bir simülasyonda sürmek muhteşem olur.

Ben de oynamak isterim. Ama OMSI2’den nefret ediyorum. Simülasyonun ayarlarını yapmak için mücadele etmek gerek. Çok oynamak istiyorum.

4 Beğeni

Otobüs simulasyonlarında geliştirecek başka bir şey kalmadı. Omsi 2 bu işin zirvesidir. Ondan aynı maplerde oynuyoruz :smiley:

2 Beğeni

Muh-te-şem! Çok gerçekçi olmuş. Hele kızılay avm’nin asset’i birebir gibi.

1 Beğeni

Güzel gidiyor elinize sağlık beyler…
Yani metro bile birebir olmuş neredeyse. Tek başına bu bile nasıl bir harita olacağını gösteriyor. Yıllardır gidip geldiğim yerleri oyunda görebilmek bambaşka olacak.

5 Beğeni

Güzel yorumlarınız için sağ olun

Hocam ben Ankara’da yaşamadığım için street view ve internet fotoğrafları yeterli gelemeyebiliyor. Elinizde Kızılay, Sıhhiye ve Ulus’un detaylı fotoğrafları bulunuyorsa yardımcı olabilirseniz çok mutlu oluruz eğer fotoğrafları göndermeniz problem teşkil edecek ise yinede teşekkürler.

Dışarı çıkabilme şansımız hiç yok maalesef hele ki Ankara gibi bir yerde. Ortalık düzeldiğinde vaktim olursa mesajla gönderirim kolay gelsin…

Ah şu ayarlar 2 gündür ayarlamaya çalışıyorum ama nafile…

https://cdn.discordapp.com/attachments/656158086557466644/710133138738905088/1.JPG
https://cdn.discordapp.com/attachments/656158086557466644/710133144673714176/2.JPG

4 Beğeni

Sindire sindire aynen devam :slight_smile: Aman aceleye getirmeyin. Çoğu proje gibi bu da yarıda bırakılmasın. İşiniz zor ama sonucunu şimdiden hayal edebilmek zor değil. Aynı durum eminim sizin için de geçerlidir dostum, sonucunu hayal ederek çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

4 Beğeni

Aynen öyle katılıyorum. Nedense Omsi 2 platformunda birçok harita projesi rafa kaldırılıyor. Devam edende ediyor örneğin Belen gibi proje yıllardır devam ediyor. Bir gün MAN’lar ile haritanızı deneyebilmek dileğile …

1 Beğeni

Ankarada yaşayan biri olarak çok sevindim, merakla bekliyorum. Ankaranın nerelerini yapacaksınız bilmiyorum ama ÖHO 297 Mamak-Batıkent hattını tavsiye ederim. Yapabilirseniz güzel bir güzergahı vardır.

1 Beğeni

senelerdir beklediğim proje sabırsızlıkla takipteyim

1 Beğeni

vere vere en uzun güzergahı verdin :d

1 Beğeni

en uzunu 490 ankara-kalecik 144km
297-Mutlu mahallesi-batıkent ise 7 km (52 km’miş yanlış hatta baktım) :smiley:

Güzel hat ama :grinning:

çocukken hatırlıyorum batıkentten mamaka sl200 man otobüsle doğruysa mavi özel halk otobüsü 1.5 saatte gittiydik yaz gününü de katarsak.

Kızılay Meydan’dan geçen Mamak hattı da olursa çok güzel olur. Hani Çankaya Belediyesi’nin önünden geçen hat, 287 miydi neydi… O otobüsle acemi birliğime teslim olmaya gitmiştim.