Msi 110m pro vd anakart yardìm

Beyler grubta yeniyim pc islerinden pek anlamiyomda bu yazdigiim anakarta uygun en dusuk ve en yuksek islemci ve ram lazm yazarmsiniz lutfen

Kardeş buna uygun işlemciye bakarken işlemci soketi 1151 olan işlemcilere bakacan işlemcilerde yazar zaten hangi soket olduğu ram olarakta ddr 4 ram olmalı 2133 mhz frekansında olmalı onlara dikkat et

Tamm kardsm eywelh bisy daha sorcam diyelim 4 gb ram bide i3 islemci aldim ona gore uygun bi psu lazm kac wat olmasi lazm ki bi onu bilmiyomm

Gunumuz sartlarinda normal bir kullanici icin 450w en uygunudur.

1 Beğeni

En aşşağı 500 watt bi psu al markalar dikkat et (boost frisby everest hadron gibi markalardan uzak dur

@muhammedarikan2572 neden en asagi 500w ?

Şuandaki genel kullanımlarda ortalama bi sisteme bakarsak 500 watt dan aşşağı olmaz
Hatta ben arkadaşın yerinde olsam bi 650 -700 wattlık bi power alırım pc ilerde parça eklerse sorun çıkarmaması için

Yok oyle birsey, bunun bir hesabi var ona gore bakar ve uygun olani alirsin. senin soyledigin bir numara buyugunu al seneyede giyersin hesabi. Arkadasin yazdigi anakarta bakarsan ekonomik bir kullanici oldugu belli oluyor. demekki OC falan yapilmayacak ve 1080 ti kullanmayacak gibi gorunuyor. soyle hesaplayalim. 200w ekran karti … 65w islemci kullansa…HDD 40w olsa… RAM FAN USB icin 85-100w diyelim. 405w toplam guc bende dedimki 450 w. lik normal bir kullanici icin yeterli. gelecege yonelik alayim diyorsan 1000 lik al neden 700 luk aliyorsun? sonucta gunumuz ekran kartlarinda 1080ti mesela 600w lik guc kaynagi kullanilmasini oneriyor. bu 600w en alt degerdir. yani anakartin islemcin OC yapip yapmayacagin kullacagin klavye mouse vb seyler hesaplanir.

bak artislik yapma bu bir birde rahat çalışması için üstüne bi en aşşağı 50-60 watt daha eklenerek alınır o yüzden düzgünce cevap verdik adam ol bişey biliyomussun gibi bide artislik yapma 400 watt hesab ettiysen en aşşağı 500 watt civarı alırsın bunuda bil

‘bak artislik yapma demissin’ benim oyle bir amacim yok. emin ol beni tanisaydin sende benim boyle bir kisilikte olmadigimi bilirdin, bak sen kulaktan dolma seyler yaziyorsun ben ise rakamlarla konusuyorum. demissin ki 50/60 w uzerine konulur. tamam iste benim hesabimda da konulmus zaten. ben dedimki 450 w standart sen 500 w en assagi dedin. ben 450w i nasil buldugumu rakamlarla gosterdim. sen ise ukalaca bir cevapla.

Beyler ben tartisma icin acmadim konuyu sadece yardim istiyodum ram 4gb olucak elran karti r5 230 veya r7 240 islemci i3 olcak ona gore psu lazm sadece yanlis bisey yapip yakmak istemem

beyler bu ram uyarmi dedigm anakarta

Beyler sistem tamamdir
Anakart=Msi 110m pro-vd
Ram=Gskil 2133mhz 4 gb
Ekran Kartì=sapphire ati radeon r5 230 1gb dx11
Işlemci=intel pentium g4400
Hardisk ve optik surucu var bitek psu kaldi byler ona bi el atsaniz iyi olurdu be

Bu sistemle oyunları ancak düşük ayarlarda oynarsin son 2 3 senede çıkan yeni oyunları kaldırmaz.

Biliyorum zaten ben 8 senedir 2 gb ram 256 mb ekran karti 100 gb hardiskleoynamism bu viz gelir kardsm anlican…simdilik bi ust seviyeye atlamaya calisiyorum bi tek psu kaldi onuda yardim edicek yok galiba

sana en dogru bilgiyi vermiş işte.

Abi biss sorcam diyelim ki toplam 400 wat istiyo ben 1000 wat alsan bile sikinti cikarmi acilirmi pc

istersen 10 bin al. PC calisir… 450 den asagi alma. yeter.

fiyati yuksek olur cok. vede senin icin cok gereksiz olur.

Powera vereceğin paraya diğerlerine önem vermen senin açından daha iyi olur söylediğin işlrmciye ekran kartına bakarsan pek bütçen yok gerek yok yani o kadar powera yakın zamanda bunları tekrar değiştirecem demessen