MSFS - Edirne Airport (LTLA)

Paketlemede sorun çıktığı için yarın tekrar yapmam gerekecek. Ama Papi lightlara kadar ekleyebilmiştim. Dolu görünüyordu. Bazı şeyleri çözdüm. Geçici olarak uçulabilecek bir yer yapabiliyoruz. :smiley:

*22/04 pistleri (2100 metre)
*Aydınlatılmış pist(Papi lights, approach lights)
*Birkaç Asobo MSFS binası
*Apron alanı ve hangarı, terminal binası(test)
*2 adet Genel Havacılık park yeri
*Yakıt istasyonu
*Çevre düzenlemesi(başlangıç)
*Atlar :smiley:
*Cessna 152, 172 ve TBM 930
*Yakıt Tankeri, İtfaiye Kamyonu, Havalimanı Aracı

Konsept havalimanı çalışmasıdır. Gerçekle ilgisi benim Edirneli olmamdan başka bir şey değildir.

MSFS’in kendi elle yapılmış havalimanlarındaki 3D binalar ve çeşitli modeller kullanılıyor.
*Hazır model eklentileri var. Traktör vb. değişik modeller eklemek için kullanabiliriz. Zaten kafamıza göre bir yer haliyle o eklentileri indirmek sorun olmaz.

v0.0.1 an itibariyle…

Pist eklendi. İçi aydınlatıldı.
Papi ışıkları yarından sonra eklenecek. Paketleme kısmında denemem gereken şeyler var. Birden yüklenince karışıyor. :confused: Ama çözeriz. :smiley:

Şu an paket haline geldi.

3 Beğeni

:rofl: :rofl:

Normalde Edirne’de herhangi bir meydan var mı yoksa tamamen hayali bir yer mi?

1 Beğeni

Oraya yapılması planlanan ve inşaatında problemler çıkıp sonra da Çorlu’ya kaydırılan bir proje
iktidara geldiğimde yaparım
öğlene kadar şimdi editöre girip dün gece yaptıklarımı tekrarlıyım

2 Beğeni

Gerçek hayatta böyle bir yer var, Demirhanlı köyünün hemen yakınında.

Koordinatlar:
https://maps.app.goo.gl/pAsUzamFzFAU3ivD9

1 Beğeni

bir şeyler deniyoruz çözene kadar yarım yamalak görünecek

google earth son görüntüsü şu şekilde belli olmuyor bile dikkatli bakmazsanız
bing mapste görünüyor en azından
*cgl olayını biliyorum ama denemedim havalimanını iyice inşa edelim çözelim ona göre google earth görüntüsünü custom aerial olarak denemeye çalışırım

*gerçekte gidip görmediğim bir yer

1 Beğeni

yanlışlıkla eklenen kuleler kalmış neyse ki problem çıkmıyor paketliyorum giriyorum pat buradalar :smiley:
başı boş dolaşan atların artık bir yuvası var oraya at çiftliği yapmayanı :smiley:
zaten ileride et tesisi var sanırım
*hangarların arkasına konser etkinlik alanı yapacam :smiley:

2 Beğeni

buraya bir selimiye camii şart!

3 Beğeni

hımmm 1 hafta olmuş son fotoğrafı paylaşalı :no_mouth:
sonra girip sadece hata ile yerleştirilen tower modelleri kaldırmıştım
sonrasında diğer bilgilere daldım cgl vb. nasıl yapılır onları araştırdım
rehber video listesi oluşturdum

geçen haftaya göre epey ilerledik ama henüz son öğrendiklerimi uygulamaya geçirmedim boş durmadım merak etmeyin :slight_smile:

Edirne beklesin zaten olmayan bir yer.

TR’de aktif öğrenmeyi hızlandırmak için Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı(LTBQ) için çalışmaya başlıyorum. Önce pist, taxiway, apron ve uygun polygon yapılandırmaları yapılacak. Özel 3D model hazırlamak için yapmak zorundayım öteki türlü boşluğa düşüyorum. Burada askeri amaçlı kullanım var ama öğrenmek için ILS, VOR vs. olunca sivil terminallerle beraber benim tam oynama alanım olabilir.
Google’ın son görüntüsüne göre inşa edilecek. Mesela MSFS’de sivil terminale tek yol gidiyor ama yeni halinde iki yol var. Burada epey özel model gerektiren obje var. Hepsini değil ama dediğim gibi uğraşmak için yapabilirim. Hazır bulabilirim. Ha model aktarma vs. onları da gördüm. Eklentileri kurdum.
Burada biriktirilen bazı modeller ve tecrübe ile kolayca başka bir havalimanı yapılır.

1 Beğeni

LTBQ ve 351.Filo :+1:
duygulandım gercekten super olacak islerden vakit bulabilirsem destek olmaya hazırım…

2 Beğeni