Mod yükleyince oyun 10fps oluyor

iyi akşamlar arkadaşlar ben oyuna çeşitli modlar yükledim ( oyunum orjinal ve neredeyse hepsi steam atölyesinden yükledim ) ancak gaza bastığımda oyun 10fps’ye kitleniyor modların bazılarını çıkardım ama düzelmedi sorun ne acaba yardımcı olurmusunuz?

not:normalde 150-200 fps alıyorum

normalde 150*200 fps mi? onu geçtim diyelim 200 fps alıyon nasıl bir modki bu yükleyince 10 a düşüyor imkansız bu usta senin yanlısın var bence

sistem özelliklerimi yazayım

İşlemci:ryzen 3600
ekran kartı:1660super
ram:8gb
windows 10
bu sistemde 150 fps almam normal sanki :smiley: bende anlamıyorum 10fps’te kitleniyor mod yükleyince
not:oyun orta ayarlarda daha yüksek fps alayım diye en yüksekte 50fps sayılarına kadar düşüyor :smiley:

Hocam grafikleri ortaya almak demek yükü işlemciye vermektir, Bende de Ryzen 3600x var grafik kıstığımda işlemci adeta boğuluyor. Bence %300 ölçekte yüksek ayarlarda kullanın, eğer ekran kartınız çok ısınmıyorsa.

Tamamdır hocam sağolun şuan ekstra soğutucu alamadım daha ancak 65 yada 55c gösteriyor şuan için ancak grafik değişikliği yaptığımda sorun geçmedi

Çok ilginç, 114 tane mod kullanıyorum ona rağmen modsuz profil ile fps farkı 5-10fps oluyor.

ilgnç bir virüs programı indirip virüs taraması yaptırayım belki bendedir sorun :smiley: ( sanmıyorum çünkü sadece ets 2’de oluyor ama gene garantiye alayım )

1 Beğeni

Aklıma geldi Ets2’yi Directx11 ile başlatıyorsunuz değil mi? Opengl ile tüm modlar uyumlu olmayabiliyor

aaa onu bilmiyordum hocam çok sağolun ben direk başlat tuşuna tıklıyordum :smiley: sağol directx 11 ile başlat seçeneğini seçtim ancak sorun gene devam ediyor

1 Beğeni

bu arada mod kullanmadığımda sorun düzeliyor sürüm 1.40
güncelleme:virüs çıkmadı

Tek sorunun kullandığın modlarının içinden 1.40 sürümüne uyumsuz olanlar var onları kaldırman lazım uyumsuz modlar fps ye etki yapıyor aynısı banada oldu

Hocam bende directx 11 ile başlatınca menüde ve oyunda fps 30 a sabitleniyor bunun bir ayarı varmı? (Vysnc kapalı heryerde)

Nvidia veya amd nin ayar menüsünden de kapalıysa bilemiyorum hocam, Ets2 de çok garip sorunlar varmış meğerse :smiley:

Tamamdır hocam çok sağolun

Sorun devam ediyor üstelik eskiden yüklediğim modlar şuan çalışmıyor :smiley: neyse scs’ye destek maili attım bakalım ne diyecekler sağolun önerileriniz için

arkadaşlar sorun modlarda değil galiba modların hepsini devre dışı bıraktım gene aynı sorun

dostum bende de buna benzer bir sorun actros mp5 modunu yükledikten sonra başladı modu sildim pc ye format attım ama nafile maile cevap verirlerse banada haber verirsen çok sevinirim

Tamamdır oyunun dosyalarının bütünlüğünü doğruladım ama nafile seviyorumda oyunu oynamak istiyorum 30fps’ye kitlense tamamda 10fps’ye kitleniyor sende çözüm bulursan haber verirmisin

1 Beğeni

amd den önceki sürüme döndüm driver olarak ilk başta rahatladı sonra yine eski haline döndü 30 lara kadar düştüğü oluyor ats de, ets ye bu aralar çok girmiyorum ama onda da çok farklı birşey yok hemen hemen aynı fps değerleri

oyundan kaynaklı sorun var 1-2 hafta öncede oluyordu ama nadiren oluyordu ve bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyordu o yüzden fazla takmadım şimdi hiç düzelmiyor