Logitech g29 ile ilgili yardim!

Merhaba, almis oldugum 2. El g29’a vites aldim ama sonradan aklima takilan bir durum var. Ets2 girdigimde g29 goruyor ve oynuyorum burada ki tek gormedigi ayarlar kisminda direksiyon fren ve debriyaj yerinde debriyaj bos yaziyor. Tiklayip debriyaja sonuna kadar basmama ragmen etkin olmuyor. Acaba vites bagli olmadigindan mi boyle… vites daha gelmedi.

Hic tecrubesi, bilgisi olan yok mu?

Vites ile alakası yok. Pedala bastığında algılar. Sana benim ayarları vereyim

Link icin tesekkurler. Video da bahsettigin gibi tuslara bakucam. Direk su anlik haliyle bastigimda debriyaja sari cizgi cikmiyor. Gaz ve frende cikiyor ama debriyajda cikmiyor.

pedal bozulmuş olabilir mi? sadece ets2de mi oluyor? yazılım komple kaldır yeniden kur bakalım

Aldigimdan bu yana sadece ets2 ve ats oynuyorum. Simdiye kadar hic debriyajin aktif oldugunu gormedim. Ne zaman ayarlari kurcalasam debriyaj kismi bos yazar. Eve gidince dedigin gibi yazilimi da sifirdan kurucam. Gecen sene 2. El olarak birinden aldim ve o da vitessiz kullandigini vitesin olmadigini ve alali 4 ay oldugunu soylemisti. Hatta bana faturasinin footosunu atti ve tarihte dedigi gibi 4 aylikti.

Hasan eve geldim vitesi taktım logitech prograını sildim güncel olanı yükledim. Tekrardan pc başlattım ve programın içine girdim oradan tüm parçalar görünüyor. ETS2 girdim ve pedallara tekrar baktım ve debriyaj bölümü yine boş görünüyordu. Atama yapmak istedim ama debriyaja basmama rağmen algılama yok. Hatta freni oraya denedim fren oraya geçti ve tekrar freni yerine aldıktan sonra debriyaja bastım ve debriyaj algılamıyor. Şu bir kesin debriyaj bozuk algılama yok. Vitesi H vites sectim ve ayarlamaları yapıp oyuna girdigimde debriyaja basmasamda vitesi kullandığımı gördüm. Ya bu şekilde debriyaa basmadan vites geçişlerini yapıcam yada debriyajı yerinden söküp parcalarına bakıcam. Sökmeyede korkuyorum ama daha çok bozulursa diye…

@semihorhan freni debriyaj bolumune gecirdiginizde o bolumde fren cailstimi calismadimi ? birde ayarlarda vites degistirme secenekleri. onu sadece debriyaja basarak yaptinmi ? cunku gaza basiliykende degistirme ozelligi var.

Sökme zaten direksiyon sıfır aldıysan garantiye gönder baksınlar ama birkaç oyunda denesen iyi olacak bu logitech g29 g920nin bu oyunlarda bazı farklı sorunları oluyor anlamsız

bunu şeye yoruyorum logitech sürücüleri+windows sürücüleri+oyun sürücüleri bir yerde çakışıp farklı sorunlar yaratıyor.

Mesela şu an ETS 2 oynarken bende alt tab yapıp geri geldiğimde vites boşa geçiyor. İnceleme ürününde ise direksiyon titremeye başlıyordu sola dönüyordu gidip titreşim ayarlarından kapatıp açıyordum. Muhtemelen böyle bir sorun var ama sen yine de başka bir oyunda dene…

Debriyaj için gerçekçi mod var. Vites geçişlerini aktarmak için debriyaja bas falan ama hiç görmüyorsa sıkıntı vardır.

Gece tekrar tekrar denemeler yaptim. Hasan senin vermis oldugun kontrol dosyadi var onu da denedim sonuc ayni gormuyor. Debriyaj kismina gazi ve freni atadigimda yerler degisiyor ama debriyj hic bir kisimda algilamiyor. Baska bir oyunda deniyecegim ama benim tahminim debriyaj pedali sorunlu. Ben urunu istanbuldan birinden almistim ama boyle bir sorunu oldugunu soyleyip soylemediginden emin degilim. Vitessiz kullandigini soylemisti. Alt-tab durumunu dun ben de yasadim. Tekrar oyuna geldigim de dedigin gibi vites bostaydi. Hic bir yerinde kirik cikik bir durum yok ve diger 2 pedal calisirken debriyaj neden calismaz anlam veremihorum. Nasil bu sekilde bir bozulma soz konusudur anlamis degilim.

bozuk o zaman ya 2. el :smiley:

Peki bu pedallarin tamiri oluyor mu? Logitech servisleri bu konu da destek veriyor mu?

Elbette olur gönderdiğinde hallederler

beyler acil bana yardım edin

Böyle acil dersen en fazla adresine ambulans göndeririz. Sorunun ne olduğundan bahset bize dostum.

2 Beğeni

Hocam merhabalar bende henüz 2 gün oldu 2.el bi 920 aldım Forza için xbox serises x de oynuyorum vites herşey tam şekilde güzel çalışıyor ama debrajı yapamadım bilgisi olan var mı ve oyunda debrajı görüyor sistem

Yeni konu açmaya gerek duymadan buraya yazayım dedim… Yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar merhaba direksiyonun formula vitesi bozulmaya başladı neden olabilir? Bazen atıyor bazen atmıyor. ama son zamanlara doğru iyice bozulmaya başladı. Geçen vida düştü acaba onunla mi alakalı ? ( Tam eminde değilim vidanın g29a ait olup olmadığını )