Laptop Mikrofon Sorunu

Monster Abra A5 V12 1.2 Gaming Laptop kullanıyorum. 2 adet (1 mic 1 kulaklık) jack mevcut. Ve Philips SHM1900 kulaküstü kulaklık kullanıyorum. Sesi kulaklığa veriyor ancak mikrofonu bir türlü görmüyor. Sürekli ne yaparsam yapayım laptop kendi mevcut mikrofonundan alıyor sesi. Aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktım yine olmadı. Kulaklıkta ve mikrofonda bir sorun yok masaüstü bilgisayarımda kullanıyorum.

Kulaklık çift jack mı tek mi ? Tek ise mikrofonu algılamaz

Kulaklıkta 2 Jack çıkışı var birisi mikrofonun ucu diğeri kulaklığın. Aynı şekilde PC de de oyle. Mikrofon jackini pcdeki kendi yerine ve kulaklik jackinide yanindaki yerine takıyorum.

bu kısımı dener misiniz ?

Aygıt sürücülerinin güncel olduğuna emin olun

Teşekkürler. Bunlara ek olarak tekrar devre dışı bırakma işlemlerini uyguladım ancak geri plan sesleri sebepsiz bir şekilde yüksek olduğu için vazgeçmek zorunda kaldım.

sorun düzeldi mi ? Anlayamadım

Düzelmedi maalesef.

Valla kardeşim laptopta bu sorunu halledemedim bir kulaklıgım vardı rampage ses laptopta rezalet geliyordu masaüstü topladım aynı kulaklıgı masaüstünde kullandım ses inanılmaz kaliteli çıkıyor sorunun kaynağı ne bılmıyorum ama laptopta çözemedim bu işi allah yardımcın olsun

Bende bir türlü yapamadım 1 kere oldu onda da dediğiniz gibi berbat bir ses vardı kullanamadım. Masaüstü bilgisayarımda çok güzlel çalışıyor.