Kariyer/Roleplay modu ?

FS’de özellikle de harita modlarında oyun başlangıcında bir sürü alet hazır geliyor. Bunun yerine, hiç tarlamızın olmadığı, hiç bir aletimizin olmadığı, sadece evin olduğu bir harita veya bunu yapan başka bir mod var mıdır ? Yani ets2’de olduğu gibi önce başkalarının işini yaparak para kazanıp, zamanla traktör, römork, silo vs satın alıp aşama aşama çift kurabilelim, var mıdır böyle bir şey ?

Şöyle yapabilirsin, oyuna başlar başlamaz kaydedip, Belgelerim/My Games/Farming Sİmulator 17/Savegame* içerisinde “Vehicles.xml” dosyasını not defteri ile açıp tüm araçları silebilirsin. Bu zor gelirse oyuna başlar başlamaz tüm araçları satıp oyunu kaydedip aynı savegame* klasörü içerisindeki “CareerSavegame*” isimli dosyayı açıp “Money” olan satırı bulup alet edevatın satımından gelen parayı oradan silebilirsin (Mesela 10 bin ile başladın alet edevatı satınca 80 bin para oldu, onu tekrar 10 bin yapabilirsin ya da 0 yapabilirsin).
Bu şekilde hiç bir moda ihtiyaç duymadan istediğin gibi bir başlangıç yapabilirsin.

• = Kayıtlı oyunun ismine göre Savegame ismi değişebilir.
1 Beğeni

FS19’da dediklerinin bir kısmı olacak. Ama FS17’de yok. Sen bence Farmer’s Dynasty oyununa bir bak aradığın şeyler orada :smiley: ama oynanışa ve grafiklerine katlanman lazım.

Cevaplar için tesekkurler. Bu yöntem aklıma geldi fakat tarlalari siloları da kaldırabilir miyiz onu düşündüm. Sanırım bir harita modu ile yapılabilir ama böyle bir harita bulamadım :slight_smile: Hasan, farmers dynasty i senden izledim ama yanlış hatırlamıyorsam çiftlik dışı da çok detay vardı onda. Fs19’u da zaten hepimiz bekliyoruz değil mi :slight_smile:

Ona da şöyle etrafından dolaşılır; o dört tarlanın ederi tahmini çıkartılır, o meblağ kazanılana kadar o tarlalara dokunulmaz. Sonra o tarlalar işlenmeye başlanacağı zaman aynı yöntemle tarlanın ederi kabul edilen para silinir. Ben ETS’de benzer bir yöntem kullanıyorum. :slight_smile:

Yani kişisel roleplay yapılabilir, evet haklısın :slight_smile: Farming oyunlarına ciddi rekabet gelecek gibiydi, umarım fs19’da çok ciddi yenilikler görebiliriz. Genelde fs serisi, modları oyuna ekleyip yeni oyun çıkarıyor bu benim hoşuma gitmiyor açıkçası :smiley: