Hp Victus Laptop 16-r1019nt Nasıl?

HP’nin bu serisi alınır mı? Kullananlar yorum yapabilir mi? İşlemci ya da kartta kilit var mı? FPS de düşüklük oluyor mu?

Bu seride maalesef limit var ve Victus genelde giriş serisi (15’ler daha da kötü). Bende her ne kadar eski serisi olsa da yenilerinde de olduğunu okudum.
Bende 68P42EA var, işlemci genellikle 90 ile 100 derece arasında. Watt değeri de düşük, 45 falan vermesi gerekirken maksimum 30 gördüğümü hatırlıyorum. ETS2’de 1.50 ile maksimum 80 minumum 30 FPS alıyorum, ölçekleme de %400. Ortalama da 50-60 diyebilirim. F/P oranı da pek iyi gelmedi, özellikler her ne kadar iyi olsa da. Benim zamanında alma sebebim o zamanlarda 20 bine 3060 yoktu (Nisan 2023).
FH5’de ise Ultra ön ayarı olmalı, bazen 60 FPS oluyor ama 110 da oluyor. Genelde 80-100 FPS onda.
Ek olarak R serisinde ekran çoğunlukla %45 NTSC çıkıyor.
Açıkcası bütçenizi belirtip teknoloji odaklı forumlarda konu açmanız veya eski konulara bakmanız iyi olabilir ya da burada da iyi bilen arkadaşlar da olabilir, bilemiyorum.
https://www.trendyol.com/acer/predator-intel-core-i7-13700hx-32gb-1tb-ssd-rtx4070-8gb-16-165hz-gaming-laptop-nh-qlvey-004-p-818366213?boutiqueId=638145&merchantId=968 bu cihaza bakabilirsiniz, önerildiğini gördüm. İşlemci sizin attığınıza nazaran düşük gibi ama Acer soğutma ve limitte daha iyi diye biliyorum. Ekran da daha iyi.

2 Beğeni

Yorumunuz için teşekkür ederim. Acerden biraz çekiniyorum. Ne bilim bilgisayar diyince insanın aklına Lenovo Asus Msı HP Casper vs vs geliyor. Forumları 2 aydır okuyorum herkes farklı bir şey söylüyor.
İlk başlarda Excalibur ile başladım g870 modeli. Sonrasında sıcaklık ile ilgili olumsuz yorumları çok görünce direkt uzaklaştım. Asus LoQ için de olumsuz yorumlar görünce (sıcaklık ile ilgili) ondan da uzaklaştım. Şimdilerde HP bakıyorum ama limit varmış ve performansı cidden ekliyormuş. Maksimum 55.000 bütçem var. Ama aklımda MSI’ in bir modeli var buraya ekliyorum. Sizce nasıldır

https://www.itopya.com/msi-katana-17-b13vgk-1030xtr-intel-core-i7-13620h-16gb-1tb-ssd-rtx4070-freedos-173-fhd-144hz-gamin_u25458

Aklınızda excalibur falan varsa öncelikle onu unutun, çinden marka basılıp gönderilen elektrikli sobadan hallice modeller excalibur serisi. Attığınız MSI modeli ise isminin hakkını vermiyor, soğutma performansı ve panel kalitesi kötü.
Acer ise güncel HP modellerinden daha soğuk çalışıyor, bilgisayar diyince aklınıza neden Acer gelmiyor anlamadım acer da baya eskidir laptop piyasasında
Üstteki arkadaşın söylediği limit mevzusu ise 14. nesil intel işlemcili yani yeni kasalarda bulunmuyor ancak benim tavsiyem 50k gibi yüksek bi bütçeye çıkmışken Acer tercih edin. Özellikle Nitro 16 serisi çok kaliteli. HP kötü değil ancak forumlarda genellikle fiyat performans bütçelerle öneriliyor.
Üstteki arkadaşın attığı acer modeli gayet iyi bir seçim olur onu tercih edebilirsiniz

3 Beğeni

Bende RTX4060 ve i7-13700H’lısı var, sıcaklıklar emsal laptoplara göre biraz yüksek, haricinde yaklaşık 1 senedir severek kullandığım cihaz kendileri. Yukarıda atılan linklerde de en mantıklı seçim Acer gibi duruyor

1 Beğeni