Hearts of Iron IV - Genel Sohbet, Devletinizi Paylaşın

9,99 Dolar olmasına rağmen gayet çok uygun bir fiyat bence.

1 Beğeni

Doğu sorunu Focusta en aşağı gitmedikçe halledilmiyor mu? Martial Law kullanıyorum, isyan 0’a düşüyor ama Civilian Act aldığım zaman hemen geri yükseliyor, ayrıca o bölgede asker de tutuyorum. Decision kısmından political power kullanarak halledersem de 4 state’de isyan duruyor, ama %-85 askere alınabilecek kişi sayısı negatifi yiyorum. Negatifsiz şekilde bunu nasıl çözebilirim?

“Türk Ulusu” focusunu yapınca isyanlar duruluyor ama tarihsel gidildiğinde o bölgeler taviz vermeden (dediğin askerlik modifier’i gibi) nasıl core yapabiliriz bilmiyorum.

1 Beğeni

misaki milli sonuna gelene kadar savaş bitiyor, kürt isyancılar zaten ayrı dert.

1 Beğeni

Evet çoğu focusun süresinin 70 günden 35 güne düşmesi lazım. 1946 civarında anca sonuna geliyoruz focus treenin.

Ayrıca 2 aşamalı focus tree olması güzel olmuş, ilk aşamada hükümetinizi belirliyorsunuz ikinci aşamada hangi ittifakta yer alacağınızı seçiyorsunuz. Dünyanın gidişatına göre ittifaklar hakkında fikriniz değişebilir, en başta “ben allies gidecem” diyip 1939 a geldiğinizde “yok aga axise gideyim” diyebiliyorsunuz. Normal focus treelerdeki gibi 1 kere demokratik gidip hep Allies’in malı olma olayı yok. :smiley:

1 Beğeni

46 sonuna denk gelmemiz Türkiye’nin aktif savaşta rol almaması olabilir mi? Millet de ondan muzdarip ama ben böyle düşündüm. Geç girmesi lazım diyedir falan yani.

1 Beğeni

Çözdüm arkadaşlar, “Occupied Territories” kısmından isyanın olduğu bölgeyi tamamen “No Garrison” yapıp askerleri tamamen oradan çekiyoruz. Zaman geçtikten sonra orada bir ülke kuruluyor ve otomatik savaşta oluyorsunuz. Yendiğiniz vakit "state"lerdeki “isyan” modifier’ı kalkıyor ve tüm eksiler yok oluyor. Sanırım bir bug ama şu anlık iş görebilir bence. :grin:

1 Beğeni

odak süresi 35 güne düşürülmüş şu an betada.

1 Beğeni

Hepsi mi düşürülmüş?

çoğu düşürülmüş beta diye ben yüklemedim.

Aaa, çok iyi o zaman.