Havelsan Malazgirt (ana konu)

IDEF 23’te tanıtılacak olan Malazgirt simülatörü duyuruldu. Epic Games ile yayınlanacağı açıklandı. Unreal Engine kullanıldığını anlayabiliriz. Açık kaynak desteği de olacak. Modlama yapılabilecek. Tüm araçlar olacak.

Tolga Özbek’in canlı yayınında daha önce açıklamışlardı.

8 Beğeni

Çok güzel ve farklı bir gelişme. Şaşırtıcı. :slight_smile:

https://www.aa.com.tr/tr/savunma-sanayisi/savunma-sanayisinde-ciddi-oyun-hamlesi/2861450

4 Beğeni

Türk Oyun Sektörünün gelişmesini her zaman ben hep istemişimdir. Lakin savaş oyunlarında hep modern zamanları içeriyor. Bir Allah’ın kulu Çanakkale Cephesi ya da Kurtuluş Savaşı’nı içeren bir oyun yapsalar tadından yenmez. Mesela “Maron Berets” değilde bunlardan birini yapsalar çok güzel olurdu. Haddimi aşıyorum belki ama ben Çanakkale Cephesi ya da Kurtuluş Savaşı içeren bir oyun olsun istiyorum. Anlayana…

1 Beğeni

Acaba standart içerikte hangi firmalar/ürünler olacak, çoklu oyuncu desteği olacak mı, oynanışın arcade-simülasyon dengesi nasıl olacak? Çünkü anladığım kadarıyla askeri simülasyonun bir kısmını genel kullanıma açacaklar, %100 simülasyon genel oyuncu kitlesinde beğenilmeyebilir o ayarı iyi tutturmaları lazım.

1 Beğeni