Gta 5 online da NAT TYPE hatası

Arkadaşlar selam. Gta 5 online a bugün girdikten 2-3dk sonra bi uyarı mesajı geldi. NAT Type yazıyordu. Bu mesaj geldikten sonra 5 dk içerisinde oyundan atılıyorum(Bu arada dediği siteye gittim fakat pek birşey anlamadım.). PgUp-setting-network kısmına geldiğim de NAT Type kisminda STRICT diyor. Daha önce böyle bir mesajla karşılaşan oldu mu? Yardım edebilir misiniz bu hatayı nasıl çözüme kavuşturacağım?

dsmart mı kullanıyorsun?

google ile araştırma yaparsan çözümler var onları dene.

Hayır. Turksat kablonet kullanıcısıyım. Dediginiz gibi internette araştırma yaptım fakat bir sonuca ulaşamadım.

oyundan nat open yap olmuyorsa modem arayüzünden yap yine olmuyorsa port aç yine olmuyorsa müşteri hizmetlerini ara cgn alıp almadığını sor ayrıca uydunet kullanan kuzende ps nat hatası ile bağlanmıyordu modem değiştirdiler galiba tam emin değilim o da müşteri hizmetlerini aramıştı.

@Ozgur59 Hocam öncelikle cevabın için teşekkürler. NAT open yapamadım. Türlü türlü yollar denedim fakat hicbir sonuca ulaşamadım. Ne yaptıysam NAT kısmı hep STRICT yazdı. Rockstar games’in dediği adımları da yaptım fakat beceremedim. Modem arayüzünden uPnP yi aktif ettim fakat ondan da bir sonuç çıkmadı. Port açma işlemine hakim değilim. Ya bizim modem değişeli 1 yıldan fazla oluyor herhalde. Infinity 401 modemini kullanmaktayım şuanda. Hayır şuana kadar hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. 8 ocak günü gece 1-2ye kadar arkadaşlarla oynadım daha sonra kapattım hicbir sıkıntı da olmadı ne olduysa 9 ocak günü öğlen 12 1 gibi sırf çark cevirmek icin girdim oyuna ve pat boyle bir hatayla karşılaşdım.
Cgn dediğin nedir acaba?

cgn ip bloğu evdeki yerel ağ gibi düşünebilirsin, sen modeminden 192.1 ile bir başka kullanıcı 192.2 adresi ile çıkış yapar bağlantı cgn ip’ye dönüşüp ikiniz birden 10.1 gibi adresle çıkış yapmış olursunuz, bu da port açılmadığından özellikle oyunlarda sıkıntı yaratıyor.

modem arayüzüne gir ip adresine bak daha sonra whatismyip.com adresine girip bak eğer arada fark varsa cgn ip kullanıyorsundur modem reset attıysa cgn almış olabilirsin, daha önce sorun olmadığına göre kablonet ile alakalı bir durum.


LÜTFEN BİRİSİ YARDIM ETSİN. Oyuna ara vermiştim tekrar başladım ve başladığımdan beri bu hatayı alıyorum. Nat Type Strict olduğu için Online giremiyorum. Aramadığım yol kalmadı. Youtube üzerinden bir sürü video izledim, modem arayüzünden her şeyi denedim ama hiçbir şey değişmedi. Bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

Çözümünü buldunuzmu arkadaşlar

Merhabalar,

Aynı sorun bende de mevcut ve NetMaster CBW-383ZN model modem kullanıyorum. Bilgisayarda: Call of Duty: Modern Warfare da NAT Type sürekli strict, GTA da ise zaman zaman Strict zaman zaman ise Open modunda. Bir süredir soruşturuyorum gerek internetten olsun gerekse uzman arkadaşlarımdan olsun. Sonunda sorunun CGNat olduğuna emin olduk. NetMaster kullanıcıları için tek çözüm müşteri hizmetleri veya bayi ile görüşüp StatikIP almak. Aylık 5 TL gibi bir ücreti var. Diğer modemler/sağlayıcılar için veya bilgisayar dışındaki konsollar için ise bir bilgim yok. Zira sadece kendi durumum için araştırdım. Fakat birkaç arkadaşımın DinamikIP sahibi olmasına rağmen bu spesifik oyunlarda NAT Type sürekli Open olarak görünüyor, modem arayüzlerinde de aynı şekilde NAT açık konumda. Onlarda durum böyle iken bizde neden bu şekilde aklım almadı.